20.01.2015, Miroslav Fuks

Druhý zimní test: ve středu proti Brnu

Druhý zimní test: ve středu proti BrnuPrvoligový tým FC Vysočina ve středu nastoupí k druhému duelu zimní přípravy. Na jihlavské umělé trávě v ulici Na Stoupách změří síly se Zbrojovkou Brnu. Duel proti rivalovi ze SYNOT ligy bude sehrán od 11:00 hodin a kouč Luděk Klusáček v něm hodlá otestovat všechny dostupné fotbalisty.

 

Brno je obvyklým soupeřem FC Vysočina v rámci zimní přípravy. V uplynulých letech se oba celky střetávaly v Tipsport lize a tato tradice nebyla porušena ani letos, kdy jihlavský klub zvolil jiné schéma zápasů. Připomeňme, že před rokem Vysočina v Brně zvítězila 0:3 (0:1), když branky zaznamenali Muris Mešanović, Jan Kosak a Matúš Marcin. „Čeká nás duel proti prvoligovému protivníkovi, navíc ho hrajeme doma, tudíž by nebylo vůbec od věci, kdybychom v něm dokázali zvítězit. Každá výhra se počítá a přispívá sebevědomí a náladě v mužstvu. Nadcházející zápas vnímáme jakou součást kondiční přípravy a jako možnost vidět všechny dostupné hráče v zápasovém zatížení. Z taktického hlediska hráčům před utkáním naznačíme některé prvky, které bychom ve hře chtěli vidět. Rozhodně však hráče nebudeme nějak takticky svazovat,“ řekl k zápasu asistent trenéra Marek Zúbek.

Které hráče budete v duelu proti Zbrojovce postrádat? „Bohužel je docela početná, na druhou stranu jsme rádi, že se nejedná o vážná zranění. Aktuálně nám onemocněl Šourek, netrénují lehce zranění Kubista a Mlakić, individuální tréninkový program má rekonvalescent Jungr, se svalovými problémy naplno netrénují ani Kučera a Mešanović a doplním ještě Marcina, který se po lehkém svalovém zranění do přípravy týmu zapojí až zítra,“ informoval Zúbek.

V pondělí a v úterý jste dvoufázově trénovali. Hráči naříkají nad náročností přípravy, ale zároveň oceňují její pestrost. Odlišuje se aktuální program zimních tréninků FC Vysočina od běžných zvyklostí? Zařadili jste do něj některé netradiční prvky? „Každý trenér má jiný rukopis a představu o náplni přípravy. Trenér Klusáček sází na mnohotvárnost tréninků, které by měly hráče bavit a bránit stereotypu. I proto tým jednou týdně míří do haly na náročný aerobik nebo jsme zařadili plavání, které plní regenerační i kondiční smysl. Myslím, že hráči tuto pestrost v zimní přípravě skutečně vítají,“ podotkl dlouholetý prvoligový fotbalista Marek Zúbek, který sehrál nejvíce duelů právě v brněnském dresu.

Poslední vzájemný zápas: 24.10.2014 – SYNOT liga: Fotbalisté FC Vysočina pokračují ve svém znovuzrození! Ani ve třetím utkání pod vedením kouče Romana Kučery neprohráli a neinkasovali branku. Především si připsali už sedm bodů v řadě, když po kvalitním, bojovném a koncentrovaném výkonu dosáhli na vítězství proti Zbrojovce Brno. Pod velmi důležitý tříbodový zisk za výhru 2:0 (1:0) se svými trefami podepsali Muris Mešanović a Matěj Hybš.

 
Související
Aktuálně

Hlasujte pro Hráče měsíce září 2020

Na webu FC Vysočina se opět můžete zapojit do tradiční ankety „Hráč měsíce“, jež bude dílem k nalezení „Hráče FCV za rok 2020“! Nyní zvolte toho nejlepšího fotbalistu z jihlavského kádru za měsíc září. Hlasovat můžete prostřednictvím infoboxu v pravém sloupci titulní strany klubového webu. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu