08.02.2024, Miroslav Fuks

Druhý třetiligový soupeř v tomto týdnu - Slovan Rosice

Druhý třetiligový soupeř v tomto týdnu - Slovan RosicePo Bohunicích a Znojmu se v Jihlavě během zimní přípravy představí třetí tým z MSFL – FC Slovan Rosice. Dvanáctý celek třetí nejvyšší soutěže se pokusí o překvapení na úkor FC Vysočina v sobotu 10. února od 11:00 hodin tradičně na umělé trávě v areálu Na Stoupách.

V tomto týdnu klade trenérský tým FCV důraz na to, aby hráči odběhali pokud možno kompletní zápasovou porci minut. I proto ve středečním duelu proti Znojmu nastoupila jedenáctka, která po celý průběh nedoznala změny. „Stejnou ambici máme i v sobotu, kdy bychom chtěli nasadit zcela odlišnou sestavu. Uvidíme, zda nám to umožní zdravotní stav kádru, kde je nyní více nedoléčených, zraněných či nemocných fotbalistů. Nevylučujeme tedy, že sáhneme do soupisky staršího dorostu U19, popř. nastoupí i někdo ze středečního výběru,“ okomentoval chystanou sobotní nominaci asistent trenéra Vojtěch Lampíř.

Rosice byly zimním sokem FCV i přesně před rokem. Do Jihlavy si přijely pro porážku 2:0 (0:0), když přesně stříleli Filip Šancl a Mame Tall. Připomeňme i zápasy juniorky FC Vysočina proti Rosicím v  ročnících MSFL v období 2020-2022. Celek z města, které se nachází 16 km západně od Brna, v nich dvakrát zvítězil, ovšem v září 2021 posílené Vysočině podlehl 2:1 (0:0).