06.03.2014, Miroslav Fuks

Dokáže Vysočina překvapit na Dukle?

Dokáže Vysočina překvapit na Dukle?Hráči i fanoušci FC Vysočina z hlavy jistě stále nemohou vypudit myšlenky na poslední domácí duel proti Liberci, v němž Jihlava podala velmi dobrý výkon a měla vybojovat vítězství. Místo toho odešla poražena a nyní musí mobilizovat všechny síly k tomu, aby ztracené body získala co nejdříve zpět. První možnost bude mít tuto sobotu 8. března, kdy před kamerami ČT Sport od 15:30 hodin nastoupí Na Julisce proti Dukle Praha.

 

Že půjde o přetěžký úkol snad ani není nutné zdůrazňovat. Dukla Praha už několik sezón náleží do špičky Gambrinus ligy a v tomto ročníku bojuje o 3. příčku tabulky. Na svém stadiónu ztrácí body jen výjimečně a výrazně v její prospěch hovoří i bilance vzájemných duelů s FC Vysočina. V dosavadních jedenácti odehraných zápasech totiž hráči z Julisky ani jednou neprohráli! Výhradně ve znamení remíz jsou pak utkání v rámci Gambrinus ligy.

Případné premiérové vítězství FC Vysočina nad Duklou Praha by se v sobotu zrodilo v ten nejvhodnější moment. Cenný tříbodový zisk by přinesl vítaný impuls do tabulky a navíc by znamenal ukončení již 20 zápasů dlouhé série venkovních duelů v nejvyšší soutěži, v nichž jihlavský tým nezvítězil. Je v silách FC Vysočina na Dukle vyhrát? Může jihlavský výkon z duelu proti Liberci svádět k optimismu? Nejen na to jsme se zeptali kouče Petra Rady: „Ztráta v utkání s Libercem nás stále dvojnásob mrzí. Hráči v tomto utkání odvedli dobrý výkon a v pořádku byl i jejich přístup k zápasu. Pokud však na Julisce na tento výkon dokážou navázat, tak by se úspěch mohl dostavit. Snad se na nás konečně usměje i štěstí. Tomu musíme jít naproti odvahou, vůlí a bojovností. Zároveň však musíme respektovat nespornou kvalitu Dukly. Rozhodně se z Prahy na Vysočinu nechceme vracet s prázdnou,“ věří v úspěch svého týmu Rada.

K Dukle Praha vás váže dlouhých deset let v jejím dresu, navíc v brance týmu kouče Luboše Kozla nastupuje váš syn Filip. Máte tedy před sebou hodně specifický a prestižní duel... „Na Julisce jsem prožil velkou část hráčské kariéry a její zápasy navštěvuje celá řada mých bývalých spoluhráčů a osobností, se kterými se vždy velmi rád setkám. V sobotu však na Duklu přijedu jako trenér Jihlavy s cílem zvítězit. Nostalgie půjde stranou a z mého pohledu půjde o běžný prvoligový zápas. Hecování neprobíhá ani mezi mnou a synem. Vždy jsem ho vedl k profesionalismu a takový přístup od něj očekávám i během sobotního utkání,“ zdůraznil Rada.

Na které hráče Dukly si vaši svěřenci budou muset dát největší pozor? Co náleží k přednostem hry celku z Julisky? „Dukla se prezentuje ustálenou herní filozofií, kádr je delší dobu pohromadě a tým se pod vedením trenéra Luboše Kozla stále zlepšuje. V poslední době klubu rozhodně pomohla ekonomická stabilizace díky příchodu silného vlastníka. V letošní sezóně Dukla oprávněně útočí na 3. příčku, která zaručuje postup do Evropské ligy. Tým je dobře poskládaný a prezentuje se kolektivním kombinačním fotbalem, ovšem v jeho řadách nechybí ani osobnosti. Zmínit musím střelce 10 branek Pospěcha, velezkušené Vorla a Gedeona či perspektivní mladí hráči, jako je Štětina nebo Černý,“ upozornil Petr Rada.

Zvažujete změny v sestavě? S kterými hráči nemůžete do sobotního utkání počítat? „K mé radosti se do tréninku zapojil i útočník Mešanović, tudíž trénujeme kompletní. Přede mnou je nyní oříšek vybrat z tohoto kádru optimální sestavu. Změny oproti duelu s Libercem nelze vyloučit,“ uvedl jihlavský lodivod.

Vzájemná ligová bilance FC Vysočina a Dukly Praha: 11 utkání  0 – 7 – 4   14 : 19

Poslední vzájemné utkání: Vysočina mocně toužila po tolik potřebném tříbodovém zisku a premiérové výhře proti Dukle Praha. Potvrzoval to i kvalitní a bojovný výkon jihlavského týmu, který však proti tomuto soupeři potřetí v řadě na více než bod nestačil. Vysočina se sice díky přesné hlavičce Ondřeje Šourka ujala vedení, ovšem stoper Dukly Štětina dokázal krásnou střelou vyrovnat. Poslední skoro půlhodinu zápasu musel domácí tým dohrávat oslaben o vyloučeného Tomáše Marka, přesto hosté přesilovky využít nedokázali - 1:1.

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 5 – Harba, 3 – Masopust, 2 – Tlustý, Marek, Koloušek, Vaculík, 1 – Jánoš, Šourek, Jungr, Kopic, Šimonek, Kosak, Teplý.

Inkasované karty: 4 – Josl, 3 – Masopust, 2 - Jungr, Karlík, Krejčí, Koloušek, 1 – Kopic, Jánoš, Přeučil, Vaculík, Kliment, Harba.

Absence: -

FK Dukla Praha

Trenér: Luboš Kozel

Střelci: 10 – Pospěch, 2 - Kalouda, Mareš, Malý, Romera, Hlinka, 1 – Štětina, Gedeon, Néstor.

Sestava v posledním ligovém utkání: Rada - Romera, Štětina, Vorel, Hanousek - Gedeon, Hlinka, Kalouda (64. Kovaľ) - Berger (46. Černý), Pospěch, Mareš.

Zimní změny v kádru:

Příchody: Engelmann (konec host. FC Baník Ostrava), Hanzel (volný hráč), Fryčer a Juroška (přeřazeni z juniorky), Kovaľ (host. MFK Zemplín Michalovce/SK), Manzia (ES Sahel/Tunisko)

Odchody: Čapek (host. MFK Zemplín Michalovce/SK), Pázler (konec host. FK Baumit Jablonec), Radoš (host. FC Graffin Vlašim), Vrzal (host. FK Baumit Jablonec)

Web soupeře: ZDE

Stadión soupeře: ZDE

 
Související
Aktuálně

Vysočina chce v Třinci navázat na výkon v Chrudimi

S jídlem roste chuť, tak proč se po výhře v Chrudimi nepokusit o tříbodový zisk i v Třinci! Vysočina se zde představí v sobotu 26. září od 16:30 hodin a bude chtít navázat nejen na úterní vítězství, ale i na příznivou bilanci FC Vysočina na třineckém stadiónu. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu