28.05.2023, Miroslav Fuks

David Oulehla: Někteří hráči předvedli až heroický výkon

David Oulehla: Někteří hráči předvedli až heroický výkonFotbalisté FC Vysočina zvládli poslední nelehký a ošidný úkol na výbornou. Své kvalitní výkony z posledních kol konečně přetavili i do gólové efektivity a Vlašimi nadělili „bůra“. Především pak uhájili druhou nejvyšší soutěž pro Vysočinu i pro další soutěžní ročník. Jak duel se středočeským soupeřem viděli jeho aktéři na jihlavské straně?

 

Jihlavský trenérský odchovanec David Oulehla mohl být po utkání šťastný dvojnásob. Spíše mu však spadl velký kámen ze srdce: „Určitě se však necítím jako nějaký zachránce. Poděkování zaslouží všichni, kteří se o uchování druholigové příslušnosti zasloužili. Na mysli mám fanoušky, kteří nás dnes přišli v hojném počtu povzbudit a tým skvěle hnali za vítězstvím, dále chci poděkovat všem členům realizačního týmu a stejně tak i vedení klubu. Hlavně pak chci poděkovat hráčům, kteří dnešní duel pro FC Vysočina vyhráli a nechali na trávníku vše.“

Jak náročná vlastně byla krátká třídenní příprava na dnešní klíčový duel? „Vlastní příprava se nijak nelišila od zvyklostí. Došlo na video, analyzovali jsme hru soupeře a hlavně jsme se soustředili na to, abychom mužstvo po smolném utkání s Vyškovem zvedli z hlediska psychiky. To si myslím, že se nám podařilo a snad to bylo vidět i na hřišti. Náš taktický záměr vyšel bezezbytku. Dopadlo to prostě skvěle,“ s úlevou konstatoval Oulehla.

Můžete okomentovat zvolené herní rozestavení 3-5-2? Šlo o reakci na stav kádru nebo jste takto chtěli zaskočit soupeře? „Šli jsme do utkání o všechno a cítili jsme, že v něm chceme mít srdcaře Piška. Vedle toho jsme chtěli reagovat i na nespornou kvalitu Vlašimi, která je kombinační, technicky silná. Teď samozřejmě mohu konstatovat, že jsem rád, že jsme se pro toto rozestavení rozhodli. Naprosto jsme takto eliminovali přednosti soupeře. Důležité bylo, že jsme přežili vlastně jediný nebezpečný moment za stavu 2:0, kdy Vlašimi neproměnila šanci. Po třetí brance už bylo o našem vítězství jasno a nakonec mohlo být ještě výraznější,“ upozornil lodivod FCV.

Zásadní roli ve vývoji duelu jistě sehrál fakt, že jste otevřeli skóre už ve 3. minutě z první střele směrem na branku, že? „Byl to strašně důležitý moment. Rychlá branka nás nakopla a zároveň trochu uklidnila. Míra Křehlík potvrdil svůj obrovský nárůst formy. Má vynikající zakončení, výborné vidění a řešení situací na posledních dvaceti metrech, skvělé fyzické a běžecké ukazatele. Může z něj být opravdu zajímavý hráč, pokud na sobě nepřestane pracovat. Dnes to samozřejmě nebylo jen o něm, ale o výkonu celého týmu. Když se podíváme na zápasová běžecká data, tak nám to bude jasné. Někteří předvedli až heroický výkon. Klobouk dolů před nimi,“ zdůraznil Oulehla.

Ježour TV: Po klíčové bitvě vám přinášíme pozápasové ohlasy ve dvou videích. Na prvním nabízíme slova unavených a šťastných aktérů z trávníku – gólmana Pavla Soukupa a kapitána Matúše Lacka. Na druhém si můžete vyslechnout jak slova kouče Davida Oulehly z tiskovky, tak i obšírnější komentář předsedy představenstva a sportovního ředitele klubu Lukáše Vaculíka, který předstoupil před novináře.

 
Související
Aktuálně

Ivan Čermák: V týmu nám zatím schází rozdíloví hráči

V nejvyšší dorostenecké soutěži nepůsobili pouze starší dorostenci, ale též jejich mladší kolegové v kategorii U17. Ti do zápasů samozřejmě nastupovali bez sestupového tlaku, přesto není bez zajímavosti, že pod sebou v konečné tabulce nechali dva týmy. Získali však pouze 19 bodů. Jak sezónu mezi elitou hodnotí trenér mužstva Ivan Čermák? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu