19.05.2023, Miroslav Fuks

David Oulehla: Kluci si hrábli na totální dno

David Oulehla: Kluci si hrábli na totální dnoZatímco Příbram usiluje o barážové umístění či dokonce o přímý postup do FORTUNA:LIGY, tak FC Vysočina letos svírají sestupové starosti. Na jihlavském trávníku však v dnešní vzájemné konfrontaci rozdíl v tabulkovém postavení a bodovém zisku patrný nebyl.

Naopak, domácí lépe kombinovali, příkladně bojovali a vypracovali si výrazně více šancí. Tolik potřebné tři body, které by mladý jihlavský celek výrazně přiblížily kýžené záchraně, skončily v kapse střelecky velmi efektivní Příbrami. Jak smolný duel okomentoval domácí lodivod David Oulehla? „Prožíváme samozřejmě velké výsledkové zklamání. Na druhou stranu však musím říci, že mnoho další negativ na skončeném utkání nevidím. Troufám si tvrdit, že mužstvo bylo připraveno výborně, kluci vše z hlediska taktiky splnili do puntíku a prostě hráli dobře. Vyšel nám vstup do utkání, soupeře jsme dostali pod tlak a vstřelili jsme krásnou branku. Větší část první půle jsme měli pod kontrolou, přesto jsme z jedné lehké ztráty inkasovali těsně před přestávkou vyrovnávací gól. Ve druhém poločase jsme náš výkon chtěli vygradovat a myslím, že se nám to i dařilo. Měli jsme územní převahu a zajímavé příležitosti. Minimálně tři byly vyloženě gólové – Tallova hlavička, Ogiomade šel sám na branku, šance Araujo-WIlsona. Příbram nás ale zlobila z brejků, takže jsme si dávali pozor na zajištění defenzívy. Bylo nám jasné, že i bod by z dnešního utkání mělo svoji váhu a důležitost. Přesto jsme v závěru po sérii smolných momentů inkasovali podruhé. A střelecké štěstí nám nepřálo ani v závěrečných závarech. Vždyť Křišťálovu hlavičku hostující stoper vykopával z brankové čáry.“

Kouč FC Vysočina ve svém hodnocení dále uvedl: „Opravdu musím ocenit výkon celého mužstva. Kluci si hrábli na totální dno, poučili se z utkání na Slavii, předváděli zajímavý kombinační fotbal a šli za vítězstvím. Bohužel, nebyli bodově odměněni. Prostě jsme dnes ve finální fázi nebyli tak kvalitní, abychom dvě nebo tři branky vstřelili. Je to škoda, ale fotbal je prostě někdy takový. Každopádně je ve hře stále šest bodů a je vám garantuji, že se o ně se stejným nasazením porveme!“

Ježour TV: Velmi dobrý výkon byl dnes fotbalistům FC Vysočina málo platný, protože Příbram byla střelecky mnohem efektivnější. Nejen o tomto aspektu po utkání hovořili kapitán Matúš Lacko, střelec naší jediné branky Miroslav Křehlík a kouč David Oulehla.