24.09.2007, Miroslav Fuks

Budou pohár proti Brnu opět rozhodovat penalty?

Budou pohár proti Brnu opět rozhodovat penalty?Ve středu 26. září mají fotbalisté FC Vysočina šanci napravit dojmy posledních týdnů a alespoň částečně si udobřit nespokojené fanoušky. Stačí „maličkost“ – ve III. kole Poháru ČMFS v jihomoravském derby vyřadit prvoligový tým 1. FC Brno a nebo jeho očekávanou cestu do dalšího kola alespoň výrazně zkomplikovat. Toto atraktivní měření sil má výkop stanoven na 18:00 hodin.

 
Vstupenky jsou nadále k dispozici na tradičních místech v předprodeji za běžnou cenu 50,- Kč. Brány jihlavského stadiónu budou ve středu otevřeny v 16:30 hodin.

Fanoušci obou táborů mají jistě v živé paměti nedávné prvoligové duely v sezóně 2005/06, ve kterým byli výrazně úspěšnější svěřenci trenéra Večeři. Ti nejdříve na podzim vyloupili Brno po výhře 1:2 a brankách Demetera a Vladyky a na jaře v exilu pražského Strahova „pouze“ remizovali 0:0.

Pohárová bilance Jihlava a Brna je vzácně vyrovnaná. Všechny tři zápasy vždy skončily překvapivou remízou a následným penaltovým rozstřelem. Dvakrát se v něm radovali exekutoři Brna a jednou hráči Jihlavy. Jejich postup v sezóně 1990/91 byl velkou senzací, neboť prvoligové Brno tehdy nestačilo na divizní Spartak. Zajímavostí zápasu je skutečnost, že jedinou branku domácích zaznamenal dnešní sekretář FC Vysočina Petr Šilhán.

Gambrinus liga - jaro 2006

FC Vysočina Jihlava - 1. FC Brno 0:0
- hráno na Strahově
JIH: Rzeszoto - Bartoš, Vojtíšek, Kadlec, Liška - Svoboda (82. Vácha), Zúbek, Vladyka, Lovětínský, Malínek (90. Pacholík) - Perniš (70. Kaplan).
BRN: Lejsal - Kuncl, Horejš, Trousil, Siegl - Baláž (29. Holek), Mezlík (90. Večeřa), Pavlík, Černý, Partyš - Zelenka (57. Simr).

Gambrinus liga - podzim 2005

1. FC Brno - FC Vysočina Jihlava 1:2 (0:2)
Góly: 78. Zelenka (PK) - 4. Demeter, 23. Vladyka.
BRN: Václavík - Schuster, Trousil, Had - P. Mezlík, P. Siegl, Holek (46. Horejš), Hlavatý (53. A. Besta), J. Černý – Zelenka, Švancara (46. Simr).
JIH: Vorel - Demeter, Vojtíšek, Kadlec, Liška - Veselý (70. Pacholík), Vladyka, Zúbek, Lovětínský, Malínek (65. Štohanzl) - Kaplan (81. Perniš).

Pohár ČMFS 2000 / 01 - III. kolo

FC Vysočina Jihlava - SA Brno 2:2 (0:2), penalty: 2:3
Góly: Hošťálek 2 ­ Siegl, Křivánek
JIH: Bílek ­ Nečas, Macík, Bratršovský (Hekerle) ­ Prchlý (Kadlec), Večeřa, Zimčík, Šebek, Koníř (Veselý) ­ Sláma, Hošťálek.
BRN: Přibyl ­ Palinek - Cihlář, Křivánek, Kotůlek (Břežný) - Baštař, Maroši (Kopunec), Zúbek, Zbončák - Siegl, Šustr.

Pohár ČMFS 1991 / 92 - II. kolo

FC PSJ Jihlava - BOBY Brno 4:4 (2:2), penalty 3:4
Góly Jihlavy: Hekerle 2, Rašovský, Morkus
JIH: Veselý - Pospíchal - Bruzl, Pekárek, Szathmary - Hamara, Morkus, Leligdon, Dvořáček - Rašovský, Hekerle.
BRN: Herda - Kobylka, Křivánek, Michal, Chovanec - Smotrič, Jurčenko, Kufa, Lasota - Pastorek, Wagner.

Pohár ČMFS 1990 / 91 - III. kolo

Spartak Jihlava - Zbrojovka Brno 1:1 (0:1), penalty: 7:6
Gól Jihlavy: Šilhán
JIH: Veselý - Šilhán - Bruzl, Pekárek, Pospíchal - Dvořáček, Palkovič, Morkus, Leligdon - Hamara, Rašovský.
BRN: Houška - Maléř, Schwarz, Michal, Chovanec - Soldán, Z.Svoboda, Šmíd - Šindelář, Šeďa, Šťastný.

 
Související
Média
Aktuálně

Ani v generálce Vysočina neztratila zimní neporazitelnost

Generálka na jarní start FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Líšní a FC Vysočina vítěze nepoznala. Brněnský tým šel do vedení po rohu už v 7. minutě. Vysočina, která po celé utkání více držela míč a lépe kombinovala, se zaslouženého vyrovnání dočkala po půlhodině hry z kopačky Jakuba Selnara. Další branky už nepadly, takže Jihlava i v osmém duelu udržela... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu