21.11.2023, Miroslav Fuks

Bilance fotbalistů FC Vysočina v reprezentačním bloku

Bilance fotbalistů FC Vysočina v reprezentačním blokuHned čtveřice odchovanců FC Vysočina si fotbalový podzim prodloužila v reprezentačním dresu - Fares Shudeiwa, Dominik Farka, Filip Šancl a Matyáš Trešl. Navíc se čerstvě nominaci do národního týmu dozvěděli dva obránci kategorie U15 – Adam Hink a Matyáš Hnízdil.

Nejmladší reprezentační kategorie U15 má na programu dva přípravné duely proti Maďarsku (28.11. a 30.11.). Pro trenéra Karla Havlíčka budou zápasy vyvrcholením regionálních kempů, které proběhly během podzimu. V širší nominaci navíc figuruje záložník Lukáš Moravec.

Střední záložník Fares Shudeiwa debutoval ve slovenském národním týmu do 21 let. V Hradci Králové proti českým lvíčatům vyběhl v základní sestavě a odehrál úvodní dějství, které skončilo 1:1. Češi se nakonec radovali z výhry 2:1.

Levý bek Dominik Farka odkopal bezbrankový první poločas v Pardubicích proti Polsku. Čeští mladíci U20 našim severním sousedům nakonec podlehli 0:1.

Středopolař Filip Šancl byl dodatečně povolán do výběru U19, který odehrál mezinárodní turnaj v Severním Irsku. Jihlavský mladík odehrál 2. poločas vítězného utkání proti domácímu týmu (2:0).

Reprezentace U18 přípravný miniturnaj ve Španělsku zahájili nejlepším možným způsobem – výhrou 2:1 nad Němci. A celý duel odchytal jihlavský Matyáš Trešl.

Doplňme, že jen mezi náhradníky reprezentačních výběrů zůstali gólman Ondřej Mastný, záložník Adam Pešek (oba U21) a obránci Jan Chytrý (U20) a David Matoušek (U18).