05.07.2018, Miroslav Fuks

Aktuální pohled na dění v kádru FC Vysočina

Aktuální pohled na dění v kádru FC VysočinaVelmi dobré jarní výkony fotbalistů FC Vysočina, které však nakonec neodvrátily sestup do FORTUNA:Národní ligy, se logicky promítly do velkého letního zájmu o jihlavské hráče. Zároveň tak v řadě případů postavily vedení FCV do složité situace. Nabízíme vám proto aktuální pohled do kádru FC Vysočina s doplňujícím komentářem ředitele klubu Jana Staňka.

 

Média včera přinesla informace, které se týkaly guinejského středopolaře Kamsa Mary: „Kamso dnes trénoval s týmem kouče Svědíka. Na druhou stranu musím potvrdit, že tento hráč, jenž na sebe na jaře výrazně upozornil, projevuje eminentní zájem Jihlavu opustit. Jednoduše nechce hrát II. ligu. Jasno o tom, zda na základě platného profesionálního kontraktu setrvá na Vysočině nebo přestoupí do nejvyšší soutěže, chceme mít co nejdříve. Pokud odejde, musíme přivést plnohodnotnou náhradu,“ uvedl Jan Staněk.

Poněkud nepřehledná situace panuje kolem slovenského středního záložníka Jozefa Urblíka, u nějž média referovala o zájmu maďarského Videotonu: „Jednání mezi kluby dospěly do takové fáze, že Jožův přestup byl na spadnutí. Bohužel, slovenský reprezentant do jednadvaceti let u úřadujícího maďarského mistra zatím neprošel zdravotními testy. Pokud se v tomto ohledu něco rapidně nezmění, tak se Jožo nejpozději v pondělí znovu zařadí do letní přípravy FC Vysočina,“ informoval ředitel klubu.

FC Vysočina se nerad vyrovnává s odchodem ofenzivního záložníka či útočníka Pavla Dvořáka: „V průběhu jara nás přesvědčil, že chceme, aby u nás pokračoval. Po podzimu jsme si totiž jistí nebyli. Zahájili jsme jednání o prodloužení kontraktu, která nebyla lehká. Především jsme se neshodli na délce kontraktu, když Pavel chtěl čtyřletou smlouvu. My jsme nehodlali nabídnout smlouvu delší než dva roky. Ve finále jsme se dohodli na dlouholetém kontraktu. Po smolném sestupu se mu však naskytla nabídka Olomouce a Pavel projevil eminentní zájem vyzkoušet si poprvé v kariéře atmosféru evropských pohárů. Dospěli jsme k dohodě, že po něm nebudeme požadovat naplnění naší dohody a nebudeme mu v této výzvě bránit,“ upřesnil Staněk.

Vysočina pro boje ve FORTUNA:Národní lize nepočítá s bosenským levým záložníkem Marinem Popovićem, jenž přestoupí do bosenského prvoligového klubu NK Široki Brijeg, a s pravým obráncem Michalem Pecháčkem, jenž je nadále testován v kádru Příbrami.

Rozhodně však nezůstane pouze u odchodů. „Přestupu levého záložníka Jana Javůrka již nic nebrání. Jsme dohodnutí s hráčem i znojemským klubem. Jeho příchod do Jihlavy zbývá pouze administrativně dotáhnout. Obdobná situace panuje v otázce hostování plzeňského gólmana Dominika Sváčka. Test vlašimského brankáře Josefa Řeháka potrvá ještě nejméně do konce tohoto týdne. Nadále jednáme o doplnění kádru na postech, které nás trápí. V tomto ohledu jsou před námi ještě perné dva měsíce.“ uzavřel svůj komentář ředitel klubu Jan Staněk.

 
Aktuálně

FC Vysočina do MOL Cupu vstoupí krajským derby proti Žďáru nad Sázavou

Po velmi dobrém vykročení do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je před fotbalisty FC Vysočina vstup do druhé tradiční soutěže – MOL Cupu. V úvodním kole národního poháru se Jihlava v krajském derby představí na půdě účastníka Divize D – FC Žďas Ždár nad Sázavou. Duel je na programu ve středu 17. srpna od 17:00 hodin. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
×
Dnes v 17:00
FC Žďas Žďár nad Sázavou
FC Vysočina Jihlava
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu