17.08.2006, Miroslav Fuks

ABECEDA s... Tomášem Peteříkem

ABECEDA s... Tomášem PeteříkemProstřednictvím tradiční profilové ABECEDY vám představujeme nového útočníka v dresu FC Vysočina Tomáše Peteříka.

 
AUTO: Mám černou Octavii a jsem s ní zcela spokojen. Mým snem však je Audi.

DRUHÁ LIGA: V porovnání s nejvyšší soutěží vidím rozdíl hlavně v rychlosti a myšlení hráčů. Zcela jiný je zájem diváků, médií a samozřejmě i zázemí stadiónů.

EMOCE: Ty v sobě hodně dlouho dusím, ovšem když ve mne bouchnou saze, tak to stojí za to… Za nesportovní chování jsem byl 2 x vyloučen ve Švýcarsku a jednou v plzeňském dorostu.

FILM: Nejsem v tomto směru příliš vybíravý. Líbí se mi hlavně thrillery a české komedie.

GÓL: Rád vzpomínám druholigový hattrick v dresu Plzně do sítě Vítkovic. Všechny branky navíc padly v prvním poločase.

HORŠOVSKÝ TÝN: Městečko, kde bydlí má rodina, já se sem rád vracím a začínal jsem v místním Dynamo s fotbalem. K němu mne samozřejmě dovedl můj otec.

JIHLAVA: Chci fotbalově ještě něco dokázat a proto mne po návratu ze Švýcarska zaujala nabídka pana Tulise a snaha klubu vrátit se okamžitě zpátky do ligy. Chtěl bych tomu svými výkony a góly pomoci a poté dokázat, že na českou ligu mám!

V Jihlavě jsem byl příjemně překvapen skvělou partou, a profesionálním fungováním klubu. V první utkání mne potěšili i diváci, kterých přišlo ve velmi špatném počasí opravdu hodně. Jejich podporu budeme v boji o postup určitě potřebovat! Stejně jako oni se i my hráči těšíme na novou podobu stadiónu.

KONÍČKY: Mám rád sport – tenis, jízdu na kole a ve Švýcarsku jsem si skvěle užil lyžování.

LITERATURA: Kromě novin teď čtu hlavně jazykové učebnice němčiny a angličtiny. Velkou motivací je mi k tomu samozřejmě má švýcarská přítelkyně.

MOST: Strávil jsem zde jaro 2002 a byl jsem tu rozhodně spokojený. Dokonce se nám podařilo postoupit do semifinále domácího poháru, kde nás vyřadila až Sparta na Letné.

NÁPOJ A JÍDLO: Mám rád kuřecí maso na jakýkoliv způsob a k tomu bílé víno nebo neperlivou vodu.

OVLIVNĚNÍ: V dětství byl mým vzorem holandský útočník Marco van Basten. Ve fotbalovém růstu mi však nejvíce pomohl táta, který hrával divizi a často mi dával fotbalové lekce.

PŘÍBRAM: V konkurenci Siegla, Kuliče, Gomese či Tumy jsem se neprosadil. Prakticky celou sezóny jsem strávil ve skvělé partě „béčka“ v ČFL. Vyjímkou byl jeden jarní prvoligový start v roli střídajícího hráče.

Z Příbrami jsem stále jako hráč Plzně bez smlouvy zamířil na hostování do druholigových Pardubic, kam si mne vytáhl kouč Pihávek, který mne předtím vedl v juniorce Marily. Na tuto sezónu vzpomínám rád, protože se nám dařilo a skončili jsme pátí.

REPREZENTACE: Můj ročník se shoduje s tím, který se stal v roce 2002 mistrem Evropy do 21ti let, tudíž jsem v konkurenci Pospíšila, Žůrka, Vachouška či Baroše neprorazil. Třikrát jsem byl mezi náhradníky v širším kádru.

SMŮLA A ŠTĚSTÍ: Chybou bylo jedno z mých druholigových hostování. Už se však stalo a nemá dnes smysl říkat kdyby…

ŠVÝCARSKO: Manažer mi v létě 2004 nabídl zkoušku ve švýcarském třetiligovém Sionu. Ta sice nevyšla, ovšem já nakonec zakotvil o 40 km dále v též třetiligovém Naters. Prakticky uprostřed Alp jsem strávil dvě sezóny, byl jsem nejlepším střelcem týmu a navíc jsem si zde našel i přítelkyni. Po stránce kvality zápasů a tréninků to však rozhodně nebylo ono. Úroveň bych přirovnal ke stejné soutěži u nás. Na zápasy zde chodilo 400 až 1000 diváků.

TRENÉŘI: Těch jsem už zažil strašnou spoustu. Každý z nich mi určitě dal něco pozitivního, ale nemá smysl některého z nich výrazně vyzdvihovat.

ÚSPĚCH: Na velký úspěch stále čekám. Věřím, že se dočkám už za brok v červnu!

VIKTORIA: Do Plzně jsem přestoupil ve 12ti letech. Žákovští trenéři si mne vyhlédli v Horšovském Týně, který hrál stejnou soutěž. V mládežnických kategoriích se mi v Plzni velmi dařilo a rád na tyto roky vzpomínám. Hlavně v dorostu jsem dával hodně branek. Do letní přípravy „A“ mužstva jsem byl zařazen ještě jako dorostenec. Trenér Uličný mi však tehdy doporučil otrkat se na divizním hostování v Přešticích. Další sezónu 1999/00 jsem strávil opět v divizi a to v Kralupech nad Vltavou. V létě 2000 jsem se opět vrátil do plzeňské přípravy, ovšem podzim jsem zase stráviv v divize, tentokrát v Rokycanech. Zde se mi dařilo a svoji formu jsem potvrdil v zimní přípravy Viktorie. Na jaře 2001 jsem se tak konečně dočkal prvoligové premiéry. Moje radost však netrvala dlouho. Po dvou zápasech v základní sestavě a dalších dvou jako střídající hráč jsem byl direktivně odvelen zpět do Rokycan… Plzeň v té sezóny z ligy sestoupila a já se do Viktorie znovu vrátil v létě do II. ligy. Na podzim jsem si připsal první druholigové starty a góly a hrál jsem poměrně pravidelně. V zimě jsem se však rozhodl využít nabídky mosteckého trenéra Urbana.

ZRANĚNÍ: Musím to zaklepat na dřevo, ale zatím se mi zranění vyhýbají..

ŽENY: Ideálem je samozřejmě moje přítelkyně!

 
Aktuálně
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu