25.05.2007, MF DNES - Vysočina - Jan Salichov

Milan Kopic: „Jihlavu bych ještě neodepisoval“

Milan Kopic: „Jihlavu bych ještě neodepisoval“Jihlava - Už to vypadalo, že dosud zářivě rozvíjející se kariéra fotbalového obránce Milana Kopice nabrala až příliš prudký vzestup. Jednadvacetiletý pelhřimovský rodák po loňském přestupu z Jihlavy do pražské Sparty totiž na podzim nedostal v prvoligovém týmu nejúspěšnějšího klubu československé historie žádnou šanci a v zimě se rozhlížel po jiném angažmá.

 
„Chtěl jsem ze Sparty někam odejít na hostování,“ vzpomíná Kopic, jenž se nakonec dohodl s Mladou Boleslaví. V kádru úřadujícího vicemistra se v odvetné části sezony stal nepostradatelnou součástí základní sestavy. „Teď hraju pravidelně a byl bych rád, kdyby to tak zůstalo.“

Loni touto dobou jste s Jihlavou v první lize neúspěšně bojoval o záchranu, dnes s Mladou Boleslaví pomýšlíte na postup do evropských pohárů. Co na to říkáte?

Určitě je lepší hrát o poháry, než o záchranu. Ale na psychiku je to úplně stejné. V Jihlavě to bylo také těžké, hráli jsme o sestup. A teď bojujeme o předkolo Ligy mistrů. Musíme v pondělí zvítězit v zápase s Libercem a věřit, že Slavie zaváhá v Českých Budějovicích.

Ještě minulý týden jste navíc byli blízko i titulu. Jenže pak přišla pondělní osudná remíza 1:1 v Mostě...

Určitě nás strašně mrzí, že jsme v Mostě nevyhráli. Měli jsme rozjetou docela dobrou šňůru (9 utkání bez porážky, z toho 7 vítězství -pozn. red.) a chtělo to vydržet vyhrávat. Nějaké brankové příležitosti jsme měli, ale asi se od nás trošku odklonilo štěstí, protože nám to tam nepadalo. Pak jsme mohli být rádi i za ten jeden bod, protože Most měl ještě další dvě velké šance. Hlavní je, že jsme si udrželi reálnou šanci na druhé místo.

O vašem konečném pořadí rozhodne poslední kolo a atraktivní duel se zatím druhým Libercem...

Pro Boleslav to bude zápas sezony! Protože když vyhrajeme, tak určitě budeme nejhůře třetí. To zaručuje evropské poháry. Navíc je tam i velká šance, že Slavie nevyhraje a my budeme druzí. Takže musíme udělat všechno, abychom zvítězili.

Liberec proti vám bude hrát o šanci na titul, ke kterému má zatím nejblíže vedoucí Sparta. Právě do té jste loni v létě z Jihlavy přestupoval. Jenže v Praze jste na podzim působil pouze v třetiligové rezervě. Jak zpětně ten půlrok hodnotíte?

Určitě kladně, protože mě to posunulo o hodně dál. Když jsem se z Jihlavy dostal do Sparty, byl to veliký krok do velkého fotbalu. Navíc jsem ve Spartě poznal super kluky, jak v áčku, tak i v béčku. Určitě bych pak chtěl poděkovat i oběma trenérům z béčka, panu Šilhavému a Kočímu, kteří mi hodně dali.

V zimě jste pak byl ze Sparty, jako součást výměny reprezentačního útočníka Kuliče, poslán na hostování do Boleslavi. Čekal jste to?

No čekal... Určitě jsem chtěl ze Sparty někam na hostování odejít. Nějaké nabídky jsem měl, ale pak mi zavolal pan Uhrin (trenér Středočechů - pozn. red.) a taková nabídka nebyla o nějakém velkém rozhodování. Boleslav jednala rychle, do toho přišel ten přestup Marka Kuliče, takže to měla jednodušší. Zájem domluvit se měly obě strany, takže nenastal žádný problém.

Ještě před tím však o vaše služby projevila znovu zájem i druholigová Vysočina, že?

Ano, v Jihlavě jsem dokonce i byl. S panem Tulisem (ředitel klubu - pozn. red.) jsme si sedli a já jsem mu řekl svoje podmínky. Jenže Jihlava je asi nebyla schopná akceptovat, takže jsme se nedohodli. Navíc já jsem preferoval první ligu.

Vaše hostování se navíc, díky opci ve smlouvě, už po čtyřech odehraných zápasech podařilo přeměnit na přestup. Co jste na to říkal?

Byli jsme dohodnutí, že se rozhodne až po této půlsezoně. Ale Boleslav o mě měla zájem už dřív, tak jsme na to sedli a v pohodě jsme se domluvili. Já jsem chtěl v týmu zůstat, daří se nám tady, takže nebyl problém se dohodnout.

V kádru úřadujícího vicemistra jste, jak se říká, chytil svou šanci za pačesy. Rychle jste se dostal do základní sestavy a v ní jste vydržel vlastně celé jaro...

Já jsem dostal šanci v prvním zápase v Plzni, protože nemohl hrát vykartovaný Adrian Rolko. A tu šanci jsem využil. Teď hraju pravidelně a byl bych rád, kdyby to tak zůstalo.

Díky svým výkonům v druhé polovině sezony jste se nakonec dostal i do závěrečné nominace české reprezentace pro mistrovství Evropy hráčů do 21 let v Nizozemí. To vás asi muselo potěšit.

Určitě. To byl totiž hlavní důvod, proč jsem odešel ze Sparty. Protože jsem se o tu nominaci chtěl ještě pokusit. I když musím přiznat, že jsem jí už moc nevěřil, neboť jsem čtyři měsíce strávil v béčku Sparty. Ale v Boleslavi se nám dařilo, hráli jsme dobré zápasy. Pan Škorpil se mě tedy rozhodl nominovat a já jsem za to rád.

V hlavě teď máte asi především pondělní důležitý duel s Libercem. Ale přesto, už se na evropský šampionát těšíte?

Samozřejmě. To se nepoštěstí každému, aby jel s jednadvacítkou na Evropu. Těším se strašně a doufám, že tam uhrajeme nějaký dobrý výsledek.

Případný osobní úspěch na podobně velké akci by navíc mohl otevřít dveře k přestupu do zahraničí. Nebo byste si přál zůstat v Boleslavi, kde máte smlouvu ještě na 2,5 roku?

Jak říkám, v Boleslavi jsem spokojený. Samozřejmě, kdyby přišla nějaká zajímavá nabídka ze zahraničí, tak bychom o tom uvažovali. Určitě bychom se jí nebránili.

Vraťme se zpátky k mateřské Vysočině. Sledujete její boj o návrat do nejvyšší soutěže?

Samozřejmě, klukům jsem držel palce, aby to dokázali. Ale viděl jsem na jaře nějaké jejich zápasy a moc se jim nedařilo. Teď vyhráli v Čáslavi, tak se asi do hry o postup trochu vrátili. Ale určitě to Jihlava bude mít strašně těžké, protože druhá Bohemka teď hraje dobře.

Jsou podle vás jihlavské šance na návrat ještě reálné, nebo už zbývá jen teoretická naděje?

Bude dost záležet na tomhle kole. Bohemka teď jede ven a Jihlava hraje doma. Takže kdyby se podařilo tu čtyřbodovou ztrátu snížit, bylo by to ještě zajímavé. Protože do konce zbývají čtyři kola. Určitě bych ještě Jihlavu neodepisoval.

 
Aktuálně

FC Vysočina proti Prostějovu potřebuje zvítězit

Čtyři dny po pohárovém svátku se mohou fanoušci FC Vysočina těšit na další domácí duel. Zatímco proti prvoligovému Hradci Králové mohli jihlavští fotbalisté hrát uvolněně, tak v neděli 1. října je od 17:00 hodin čeká o poznání větší tlak. Proti Prostějovu by potřebovali zvítězit a po dlouhých pěti kolech konečně bodovat naplno. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu