30.12.2023, Matyáš Fuks

Podzimní hodocení dorostenek: WU18 - Petr Benedikt

Podzimní hodocení dorostenek: WU18 - Petr BenediktPřinášíme vám další z řady rozhovorů trenérů mládeže FC Vysočina, kteří hodnotí počínání svého celku na podzim. V tomto článku se zaměříme na ženský ročník U18 vedený trenérem Petrem Benediktem. Dorostenky nastupují v 2. nejvyšší soutěži a nachází se na 3. místě se ziskem 31 bodů.

 

Hodnocení podzimu hlavního trenéra
Po minulé sezoně, kdy nám postup do první ligy utekl o jedinou branku byl náš cíl jasný. Poprat se o postup znovu v sezóně této. Druhá dorostenecká liga se pro tento ročník rozrostla již na 14 celků.
Od počátku podzimu nás trápila množící se dlouhodobá zranění našich hráček. Už v přípravě jsme na úvodní kola přišli o útočnici Suskou. V úvodu sezony se také na tréninku Slavie dlouhodobě zranila brankářka Šourková. Ve 2. kole záložnice Suchá a v následujících kolech jsme postupně přišli o Průšovou, kapitánku Juříčkovou, Váchovou a Pikhartovou.
Závěr soutěže jsme dohrávali doslova pouze se zdravou jedenáctkou holek. Na což jsme doplatili především v Teplicích. Holky, které k zápasům nastupovaly nechávaly na hřištích vždy svá maxima a můžeme na ně být pyšní. Přes tyto zdravotní trable můžeme konečné 3. místo po podzimu hodnotit rozhodně kladně. Myšlenky o postup do nejvyšší soutěže se určitě nevzdáváme a na jaře zkusíme o tuto metu zabojovat.

„Tady bych chtěl ještě jednou smeknout klobouk před našimi hráčkami. Čelili jsme tuto sezónu opravdu nepříjemným situacím a vždy jste dokázaly svou cílevědomostí povstat jako jeden tým a nepříznivý stav vždy obrátit v náš prospěch!“ Děkuji za to…

Nejvydařenější zápas podzimu
Na domácím hřišti jsme sehráli výborné utkání s pražskou Spartou (2:3pp). V zápase jsme nebyli favority, ale sparťanky jsme dokázali potrápit naší houževnatostí a obětavostí. V zápase jsme dvakrát dotahovali nepříznivý vývoj ve 45. a v 90. minutě. O výsledku utkání rozhodli až penaltové kopy.

Nejhorší zápas podzimu
V Teplicích jsme zažili nejhorší chvíle podzimní části. Po vyrovnaném průběhu prvního poločasu (1:1) jsme ve druhé části úplně vypadli z obranné činnosti a během deseti minut jsme čtyřikrát inkasovali. Celkově nám utkání vůbec nevyšlo dle našich představ.

Nejlepší hráčky podzimu
Naše hráčky odvedly poctivou práci na všech svěřených pozicích a popraly se s náročným podzimem na výbornou. Obrovský herní progres jsme zaznamenali u stoperky Ádi
Šebelové, která se stala naším spolehlivým pilířem defenzivní řady. Ve středu hřiště se po zranění kapitánky Juříčkové skvěle prezentovala dvojice Ševčíková, Jonášová. Za pochvalu určitě stojí ofenzivní výkony útočnice Suské, která se stala nejlepší střelkyní podzimní části.
Dále bych mohl zmínit každou hráčku individuálně. Všechny holky přispěly obrovskou měrou snahy k našemu společnému cíli.

Na které aspekty se v zimní přípravě zaměříte?

Za mě je to asi jasné. Musíme se detailněji podívat na příčiny zranění našich hráček. Podstoupit určitou prevenci, aby se nám tyto zranění dál neopakovali. Pro nás všechny je to mírně frustrující, když nám polovina holek nemůže hrát. Dále budeme vycházet čistě z herního prostředí. Zimní přestávku máme velice krátkou a už začátkem února budeme absolvovat přípravná utkání, abychom byli na začátek března připraveni.

WU18 – hráčské statistiky za podzim 2023

Střelci: 34 – Suská, 12 – Pikhartová, 6 – Váchová, 5 – Jonášová, 4 – Bártlová, 3 – Špačková, 3 – Fňukalová, 3 – Suchá, 3 – Chalupníková, 2 – Klapková, 2 – Juříčková, 1 – Šebelová, 1 – Poláková, 1 – Polednová, 1 – Ševčíková, 1 - Šourková

Odehrané zápasy: 13 – Šebelová, Jonášová, Poláková, 12- Doupovcová, Fňukalová, Chalupníková, Ambrožová, Ševčíková, 11 – Suská, Bártlová, Klapková, Špačková, Panáčková, 10 – Pikhartová, 7 – Suchá, 6 – Juříčková, 4 – Šourková, Váchová, 3 – Polednová, Průšová, 1 - Dvořáková, Palečková

 
Aktuálně

Předsezónní rozhovory s Lukášem Vaculíkem a Davidem Oulehlou

Na YouTube kanálu Ježour TV naleznete aktuální rozhovory před startem nového ročníku Chance Národní ligy. S osobami nepovolanějšími - Lukášem Vaculíkem, sportovním ředitelem klubu a předsedou představenstva, a samozřejmě též s koučem prvního týmu Davidem Oulehlou. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu