25.05.2023, Miroslav Fuks

Poslední kolo rozhodne – Vysočina potřebuje porazit Vlašim

Poslední kolo rozhodne – Vysočina potřebuje porazit VlašimDo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v ročníku 2022/23 vstoupili fotbalisté FC Vysočina cenným vítězstvím 0:2 ve Vlašimi. A nyní nutně potřebují, aby se proti stejnému soupeři tříbodovým ziskem se sezónou rozloučili. Znamenalo by to jistotu uhájení druhé nejvyšší soutěže. Rozhodující utkání by si v neděli 28. května od 17:00 hodin neměl ujít žádný fanoušek FC Vysočina!

 

„Vývoj ligy nás před závěrečným kolem staví do jasné situace. Pokud v neděli porazíme Vlašim, tak II. liga na Vysočině zůstane bez ohledu na výsledky dalších konkurentů. Náš osud tak máme ve vlastních rukou. Pracujeme na tom, aby tým byl psychicky i fyzicky nachystaný tak, aby kýžené tři body vybojoval. Pevně věříme, že naši fanoušci zapomenou na trápení této sezóny a přijdou nás v klíčovém duelu v hojném počtu podpořit. V neděli je budeme potřebovat,“ řekl před nedělní bitvou kouč David Oulehla.

Vlašim, která se známá úzkou spoluprací se Slavií Praha, v uplynulém druholigovém ročníku vybojovala skvělou 2. příčku a v baráži proti Teplicím marně usilovala o senzační postup do nejvyšší soutěže. Čekalo se, že na výbornou sezónu naváže i v aktuálním ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, ale na podzim byl opak pravdou. Tým trenéra Martina Hyského přezimoval na předposlední příčce s pouhými patnácti body, ovšem na jaře dal vzpomenout na výkony z ročníku 2021/22. Vlašim v úvodních šesti jarních duelech hned pětkrát zvítězila, poskočila tabulkou a rázem se zařadila do širšího okruhu uchazečů baráže. Jenže od 22. kola náš nadcházející soupeř zvítězil jen dvakrát a zakotvil v poklidném středu druholigové tabulky. V jarní tabulce mu přesto náleží 4. pozice se ziskem 23 bodů.

V kádru Vlašimi nalezneme hned dva exjihlavské fotbalisty. Gólmana Marka Koláře, který do středočeského klubu přestoupil z Velkého Meziříčí a dosud nastoupil do 3 duelů včetně toho posledního. A samozřejmě nelze opomenout bývalou oporu FC Vysočina – ofenzivního středopolaře Tomáše Smejkala, který ve Vlašimi hostuje z Jablonce. S počtem 26 startů a 7 vstřelených branek náleží mezi klíčové postavy týmu.

Tu zcela nejdůležitější roli má ve vlašimské sestavě zkušený středopolař Suchan, který stihl vstřelit už 15 branek a vysloužil si pozornost nejednoho prvoligového klubu. Nedávno bylo avizováno, že v létě zamíří do Českých Budějovic. Krom Smejkala mu střelecky sekunduje dvojice útočníků – karvinský Svoboda a Horský, jeden z řady hráčů Slavie, kteří ve Vlašimi hostují. Dalšími jsou Biegon, Beránek, Šimeček, Halinský, Rigo a gólman Vágner. Navíc hned trojici hráčů dodal další klub z Vršovic Bohemians – jde o Valu, Vilotiće a Musila, který v uplynulém ročníku hostoval v Jihlavě.

Co o nedělním soupeři FC Vysočina víte? Na jaké hráče či prvky vlašimské hry si budete muset dát pozor? „Čeká nás hodně mladé, pohyblivé, pracovité a dynamické mužstvo. Klíčem k ofenzívě našeho soupeře je tvůrce hry a střelec Suchan. Věříme, že máme vlašimskou hru dobře přečtenou a snad známe jak jeho přednosti, tak i slabiny. A tu se musíme pokusit využít. Nejen s ohledem na vývoj soutěže nás každopádně čeká velice těžké utkání, protože náročný je každý duel ve II. lize. Máme za sebou dva zápasy proti favoritům, které jsme odehráli velice dobře, a scházel nám v nich jen kousíček k tomu, abychom bodovali. Věřím, že v neděli se už bodové odměny dočkáme a duel zvládneme,“ řekl závěrem Oulehla.

VSTUPENKY NA UTKÁNÍ: on-line prodej ZDE

Vzájemná bilance: 15 utkání 11 – 2 – 2 29:12 | doma: 7 utkání 5 – 1 – 1 16:5 | venku: 8 utkání 6 – 1 – 1 13:7
Poslední vzájemné utkání: 30.7.2022 – První tým FC Vysočina v sedmi letních duelech marně čekal na vítězství, ovšem do nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vstoupil tím nejlepším způsobem – vítězstvím ve Vlašimi 0:2 (0:2)! O velmi cenných bodech ze stadiónu druhého celku loňského ročníku rozhodl dvěma přesnými zásahy Jakub Selnar.

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 8 - Selnar, 5 - Araujo-Wilson, 4 - Tureček, 2 – Křehlík, Vedral, Zoubele, Gabriel, Ogiomade, 1 – Křivánek, Peřina, Svoboda, Shudeiwa, vlastní.

FC Sellier & Bellot Vlašim

Sestava v posledním utkání: Kolář – Nogha, Vala, Vilotić, Halinský, Křišťan (65. Onije) – Musil (73. Šimeček), Suchan (73. Beránek), Biegon (65. Rigo), Horský – Solomon (46. Smejkal).
Trenér: Martin Hyský
Střelci: 15 – Suchan, 7 – Horský, Smejkal, 5 – A.Svoboda, 4 - John, 3 – Rigo, 2 – Toula, 1 – Halinský, Vilotić, Musil, Vala, Onike, Biegon, Hošek, Lehoczki, Langhamer.

 
Související
Aktuálně

Ivan Čermák: V týmu nám zatím schází rozdíloví hráči

V nejvyšší dorostenecké soutěži nepůsobili pouze starší dorostenci, ale též jejich mladší kolegové v kategorii U17. Ti do zápasů samozřejmě nastupovali bez sestupového tlaku, přesto není bez zajímavosti, že pod sebou v konečné tabulce nechali dva týmy. Získali však pouze 19 bodů. Jak sezónu mezi elitou hodnotí trenér mužstva Ivan Čermák? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu