31.03.2023, Miroslav Fuks

Ondřej Smetana: Utkání jsme mohli a měli rozhodnout dřív

Ondřej Smetana: Utkání jsme mohli a měli rozhodnout dřívZcela zasloužené vítězství FC Vysočina se zbytečně nervózní tečkou. Tak šlo rozhodně charakterizovat důležitý duel 20. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, v němž se Jihlava dočkala první jarní výhry a odpoutala se z dosahu nejspodnějších příček tabulky. Jak náročné utkání viděl domácí kouč Ondřej Smetana?

 

„Dnešní vítězství jsme opravdu potřebovali a vše jsme mu přizpůsobili. Jsem moc rád, že kluci to, co jsme si říkali a trénovali, přenesli do důležitého zápasu. Oproti předchozím duelům jsme byli za naši práci odměněni tolik potřebnými třemi body. Šlo o zcela zasloužené vítězství, na které jsme se ale zbytečně nadřeli. Utkání jsme mohli a měli rozhodnout dřív. Příště rozhodně musíme být důslednější v gólových příležitostech, které si vypracujeme. Zápas by se pak vyvíjel trošku jinak. Mrzí mne, že se hráči za stavu 2:0 zachovali nezodpovědně, zcela zbytečně propadli a Spartu pustili do rychlého protiútoku do otevřené obrany. Po situaci, na kterou klademe velký důraz a často ji řešíme. Jenže dnes se ukázalo, že v této snaze nesmíme polevit. Takové malé situace a drobnosti rozhodující spoustu zápasů,“ řekl ve svém úvodním hodnocení Ondřej Smetana.

Domácí lodivod se poté ještě vrátil k vývoji utkání: „Myslím, že jsme do něj dobře vstoupili. Byli jsme aktivní, důrazní a využívali jsme prostorů, které nám soupeř nabízel. Po zisku míč jsme dokázali reagovat a chovat se na hřišti tak, jak jsme chtěli. Jsem rád, že nám tento záměr vyšel. Škoda, že jsme nebyli kvalitnější ve finální třetině hřiště, což nás zejména v úvodních dvou jarních domácích duelech stálo body. Každopádně mohu říci, že aktivita kluků a jejich chtění dojít za vítězstvím byly na příkladné úrovni. Moc si toho cením, tuto výhru řadím vysoko.“

Vnímal kouč Smetana sestupový tlak zápasu? „Pokud hrajete se soupeřem, který je předposlední v tabulce a máte na něj náskok pouze tři body, tak ten vzájemný zápas nemůže být jiný, než záchranářský.“

Vaše vítězství je o to cennější, že mladíci Vítek a Záhradnik dnes debutovali v druholigové základní sestavě FC Vysočina, že? „To je pravda, ale oba k základní sestavě měli blízko svými výkony a přístupem během zimní přestávky. Říkali si o to a nyní nastala vhodná doba k tomu, abychom je do základu nasadili. Jsme moc rád, že dnešní extrémně důležitý zápas zvládli velmi slušně. Oba teď mají na co navazovat,“ uvedl Smetana.

JEŽOUR TV: Po skončení duelu vám nabízíme komentář obránce Jaroslava Peřiny, exsparťana v jihlavském dresu, a samozřejmě nechybí slova kouče Ondřeje Smetany.

 
Související
Aktuálně
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu