03.01.2021, Miroslav Fuks

Tomáš Smejkal přestupuje do Jablonce

Tomáš Smejkal přestupuje do JablonceOfenzivní záložník Tomáš Smejkal vykročil ve stopách dnešních českých reprezentantů a odchovanců FC Vysočina Lukáše Masopusta a Jana Kopice. Nejproduktivnější hráč podzimní části II. ligy vybíral z řady nabídek a nakonec se rozhodl přestoupit do 2. celku FORTUNA:LIGY – FK Jablonec.

 

„Zájem předních českých klubů o Tomáše byl opravdu značný. Na podzim na sebe výrazně upozornil svými góly, čtyřmi brankami a hned deseti gólovými přihrávkami. Jsme přesvědčení, že právě nyní nastal pravý čas, aby se Tomáš ve fotbalové kariéře posunul. Druhou ligu už sportovně přerostl a my mu nechceme bránit ve vývoji. Přejeme mu v novém působišti hodně štěstí,“ okomentoval Smejkalův přestup Lukáš Vaculík, předseda představenstva FC Vysočina.

Sportovní ředitel klubu svá slova dále doplnil: „Věříme, že Tomáše dokážeme nahradit a sezónu důstojně dohrajeme i bez něj. O jeho gólový přínos a roli lídra ofenzívy se musí podělit jiní hráči. Potenciál rozhodně mají Fares Shudeiwa, Adam Ritter, Luis Arroyo, Lukáš Červ, Jarda Peřina nebo Radek Křivánek. Další dva ofenzivní hráči by náš kádr měli v brzké době doplnit. A samozřejmě gólový přínos očekáváme od uzdraveného Standy Klobásy.“

Jaké aspekty při rozhodování o přestupu rozhodly ve prospěch severočeského klubu? „Ze strany Jablonce jsem cítil největší zájem, protože pan Pelta mne oslovil hned po skončení podzimní části II. ligy. Zásadní však byla moje touha konečně se v kariéře posunout výše, do nejvyšší soutěže. Nejen podle mne už bylo na čase. Velmi se na jabloneckou výzvu těším, přičemž je mi jasné, že prosazení se do sestavy bude extrémně těžké. Záleží jenom na mně, na mém přístupu a práci. Motivací pro mne je, že stejnou jabloneckou cestou do velkého fotbalu vykročili mí jihlavští předchůdci Lukáš Masopust a Honza Kopic,“ uvedl Tomáš Smejkal, který se v kádru kouče Petra Rady sejde s dalšími bývalými hráči FC Vysočina – Janem Hanušem, Liborem Holíkem a jihlavským odchovancem Davidem Štěpánkem.

Smejkal svá slova ještě doplnil: „Rád bych touto cestou poděkovat Vysočině za všechny roky, které jsem zde prožil. Pro můj fotbalový vývoj byly naprosto zásadní. Díky náleží i všem spoluhráčům a lidem, které jsem v klubu poznal. Speciální díky patří našemu masérovi a kustodovi Tondovi. Děkuji samozřejmě i všem fanouškům a příznivcům fotbalu na Vysočině za jejich povzbuzování a energii. FC Vysočina přeji jen to nejlepší!“

Tomáš Smejkal (nar. 7.7.1998) je členem širšího kádru české reprezentace U21. Pochází z Brna a v mládežnickém věku prošel řadou klubů v moravské metropole a okolí – Židenicemi, Spartou, Rajhradem a Svratkou. Do Jihlavy přestoupil v létě 2013 a o čtyři roky později byl zařazen do kádru prvoligového „áčka“. Debut v prvním týmu i v nejvyšší soutěži si odbyl v prosinci 2017 na Slovácku, ovšem byl na dlouhou dobu poslední. Nastupoval převážně za juniorku a pro jaro 2019 zamířil na hostování do třetiligové Líšně. Té nemalou měrou pomohl k postupu do II. ligy a nasbíral důležité zkušenosti. Následně se lépe připravený vrátil do druholigového kádru FC Vysočina a velmi rychle se zařadil mezi nejvytíženější a nejproduktivnější hráče týmu. Během půldruhé sezóny ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE nastoupil do 40 utkání a vstřelil 10 branek.

 
Aktuálně

Podzimní žákovské hodnocení: U15 – Pavel Benda a Pavel Tvarůžek

V rámci série materiálů, které se ohlíží za podzimními výkony a výsledky mládežnických týmů FC Vysočina, nyní nabízíme pohled na starší žáky U15, kteří působí v nejvyšší soutěži své kategorie MSŽL. Z 16ti utkání vybojovali 28 bodů a umístili se na 6. příčce. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu