25.05.2020, Miroslav Fuks

Radim Kučera: Bodu jsme nebyli zase tak blízko

Radim Kučera: Bodu jsme nebyli zase tak blízkoJihlavské série deseti ligových duelů bez porážky a čtyř venkovních remíz 1:1 v řadě jsou u konce. V duelu spolufavoritů FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se totiž z výhry 2:1 radovala domácí Dukla Praha. Jak jarní restart druhé nejvyšší soutěže okomentoval kouč Radim Kučera?

„Určitě se na Julisce dalo bodovat. Ne druhou stranu musím říci, že jsme bodu nebyli zase tak blízko. Mrzí mne, že jsme v první půli nedohráli daleko více akcí po zisku míče do ohrožení domácí branky. Duklu jsme tak mohli potrestat. Naopak jsme prospali oba začátky zápasů. Zejména mne mrzí druhý a rozhodující gól, kterému předcházela špatná komunikace mezi gólmanem Vejmolou a stoperem Dioufem. Místo toho, abychom získali jasný balón, tak jsme inkasovali... A pak je strašně těžké s Duklou hrát, protože dobře kombinuje a my se hodně nadřeli na každý zisk míče. Ve druhém poločase jsme si vytvořili vlastně jen jednu velkou šanci, kdy hlavička Novotného po centru Javůrka letěla nad břevno. Bod by pro nás byl určitě hodně cenný,“ zdůraznil Radim Kučera.

Jihlavský lodivod následně doplnil: „Z porážky se musíme otřepat a dát mužstvo dokupy. A to i po zdravotní stránce, protože někteří hráči mají bolístky. Věřím, že to do pátku zvládneme a že indisponovaných hráčů bude co nejméně.“

Hrálo se po více než dvouměsíční ligové pauze a mnohé týmy svoji jarní přípravu tajily. Překvapila vás nějak Dukla? „To se nedá říci. Domácí pod vedením trenéra Skuhravého razí svoji kombinační hru, nic na ní nezměnili. Hráli to, co jsme čekali. Nečekané možná bylo naše rozestavení 3-4-3 a náš takticky záměr, který se dařilo naplňovat spíše v první půli. Ve druhém dějství už to nebylo ono.“

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom kompletního komentáře trenéra Radima Kučery přinášíme slova zkušeného záložníka a jediného jihlavského střelce Lukáše Zoubeleho.