28.04.2019, Miroslav Fuks

Luděk Vejmola: Co jsme předvedli, je katastrofa

Luděk Vejmola: Co jsme předvedli, je katastrofaČtyřiadvacetiletý gólman Luděk Vejmola měl být hrdinou duelu v Chrudimi. V první půli chytil pokutový kop, lapil velkou šanci domácích, chvíli poté jeho spoluhráči konečně korunovali svoji převahu, vstřelili důležitou úvodní branku utkání a za vedení 0:1 odešli do kabin. Vejmola ve druhém poločasu dokonce chytil další penaltu, ovšem jeho výborný výkon dalších čtyřem brankám v jihlavské síti nemohl. Jak duel bezprostředně po jeho skončení okomentoval?

V osmi předchozích jarních zápasech jsme dostali jen šest branek a za celý dosavadní soutěžní ročník jsme nikdy neinkasovali více, než dva góly. A teď jsem míč lovil ze sítě třikrát za sedm minut. Přitom jsme po první pětačtyřicetiminutovce vedli 0:1. Nerozumím tomu, co se nám odehrává v hlavách, když nastupujeme do druhého poločasu. Je mi hrozně, protože to, co jsme předvedli, je katastrofa. Jestli s tímhle chceme pomýšlet na to, že chceme být nahoře a hrát o postup do první ligy, tak je to nemožné,

Čím si takový kolaps vysvětluješ? Jak je možné, že defenzíva FCV inkasovala čtyřikrát za půli?
Je smutné, že nadšený výkon Chrudim stačil k tomu, aby dokázali otočit z 0:1 na 3:1. Fakt nevím, co k tomu říci. To samé ke zcela zbytečné čtvrté brance, kterou přeci nemůžeme v samotném závěru inkasovat, když pracně dokážeme srovnat z 3:1 na 3:3. Teď jsem logicky obrovsky naštvaný. My si teď zápas musíme pořádně rozebrat v kabině mezi sebou a jít dál.

Obzvlášť rozlícený jsi byl poté, co jsi dokázal vyrazit pokutový kop, ale k tebou odraženému balónu dobíhali prakticky jen chrudimští hráči...
Jasně, že mne to štvalo. To je, jako bych penaltu nechytil...