14.02.2006, Redakce

Brněnský trenér Josef Mazura by bral ze Strahova bod

Trenér Josef Mazura (23. 4. 1956) vystřídal po devíti podzimních kolech na lavičce Jiřího Kotrbu a ze sedmi zápasů uhrál se svým týmem deset bodů. Jako hráč slavil za Lužánkami mistrovský titul, ale teď bude hrát s Brnem o prvoligové živobytí. „Už dlouho víme, že hrajeme o záchranu a budeme se o ni rvát třeba až do posledního kola. Klid a jistotu bychom ale chtěli mít co nejdříve,“ říká za chvíli padesátiletý kouč, který už v Brně asistoval Karlu Večeřovi a současnému šéfovi klubu Karlu Jarůškovi

 

Důležitý zápas z hlediska boje o záchranu nehrajete v Jihlavě, ale v Praze. Jaký význam tomu přikládáte?

Ještě jsem se nikdy s něčím podobným nesetkal, ale beru to jako fakt. Jihlava nebude hrát doma, což je pro nás mírná výhoda, ale všechno se odehraje až na hřišti a tam jsou podmínky pro oba stejné. Že se bude hrát na zeleném trávníku a ne na ledu, je pro fotbal dobře.

Brno v této sezoně ještě venku nevyhrálo. Pojedete si pro první vítězství na Strahov?

Určitě bych to bral všemi deseti, ale spokojeni budeme i s bodem. Jihlava je silný soupeř.

Jaký průběh utkání očekáváte a jak byste charakterizoval hru Vysočiny?
Vzhledem k tomu, že start do jara bude pro oba týmy hodně důležitý, očekávám spíše opatrnější zápas. Jihlavě tvoří hru Vladyka a tomu se na podzim dařilo střelecky. Pozor si ale musíme dát na celý tým, právě v kolektivním pojetí je největší síla Vysočiny.
Brno přes zimu obměnilo kádr. Přišlo šest nových hráčů. S kolika změnami počítáte pro základní sestavu?

Změny tam určitě budou, ale kolik, to v tuto chvíli ještě neřeknu. Musíme vycházet také z toho, že nemůžu počítat s Bestou, Hlavatým a Holkem.

1. FC Brno

Základní informace

právní forma:

akciová společnost

vedení klubu:

předseda představenstva a sportovní ředitel: Karel Jarůšek, místopředsedové představenstva: Ing. Jiří Crha a Roman Pros, ředitel společnosti a generální sekretář: Mgr. Radek Bělák, mezinárodní manažer: Miroslav Kadlec

adresa:

Srbská 47 a, 612 00  Brno

tel.:

541 233 582 - 5

fax:

541 233 581

e-mail:

klub@1fcbrno.cz 

internet:

www.1fcbrno.cz 

klubové barvy:

červená - modrá - bílá

kapacita stadiónu:

12.550 míst (8.050 k sezení)

B-tým:

II. liga

mládežnické celky:

14

Pohled do historie:

založen 1913 jako SK Židenice
1947 – SK Zbrojovka Židenice Brno
1953 – DSO Spartak Zbrojovka Brno
1956 – TJ Spartak ZJŠ Brno
1968 – TJ Zbrojovka Brno
1990 – FC Zbrojovka Brno
1992 – FC Boby Brno
2000 – FC Stavo Artikel Brno

2002 – 1. FC Brno

Úspěchy:

Dosud jediný titul mistra ligy vybojovalo Brno pod vedením Josefa Masopusta v roce 1978, rok před tím se stal Karel Kroupa nejlepším fotbalistou republiky. V historické tabulce I. ligy patří Brnu pátá příčka. Největších úspěchů dosáhl klub na stadionu za Lužánkami, na který běžně chodily třicetitisícové návštěvy. Od října 2001 hraje Brno na nově zrekonstruovaném stadionu v Králově Poli, ale plánuje návrat do Lužánek. Stejně tak počítá s pravidelnou účastí v evropských pohárech. V Evropě na sebe naposledy upozornil v létě 2003, kdy pod vedením Karla Večeři postoupil do semifinále Intertota a v něm vypadl s pozdějším finalistou poháru UEFA FC Villarreal.

Situace před utkáním

Vzájemná bilance:

1 utkání    1 – 0 – 0    2 : 1

Pravděpodobná sestava:

Lejsal
Houšť  Horejš  Trousil  P.Siegl
 
Partyš  Chlup  Pavlík  J.Černý
Zelenka  P. Mezlík

Trenér:

Josef Mazura

Chybí:

Besta (po operaci třísel), Holek (po zranění)

Střelci:

5 – Švancara, Zelenka, 2 – J. Černý, P. Mezlík, 1 – Baláž, Besta, P. Siegl

Změny v kádru:

Příchody: Pavlík (přestup ze Slovácka), Lejsal (přestup z italské Regginy), Ineman (přestup z HFK Olomouc), Leňko (přestup z Rapidu Vídeň), Simr (návrat z hostování v Mladé Boleslavi), Houšť (návrat z hostování v Mostě)
Odchody:
Musil (hostování v Jablonci), Živný (hostování v Kunovicích), R. Mezlík (hostování v Českých Budějovicích), Křap a Šustr (přestup do rakouského Pergu), Krátký (ukončení hostování z Mladé Boleslavi), Skácel (ukončení hostování ze Slavie Praha)

 
Aktuálně

Juniorka vstoupila do jarních divizních odvet remízou

Juniorský tým FC Vysočina do jarních odvet Divize D vstoupil nepřesvědčivým výkonem a domácí remízou v krajském derby proti Tatranu Ždírec nad Doubravou. Souboj pátého celku tabulky s osmým žádnou branku nenabídl, ovšem větší šance si vypracovali hosté. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu