29.06.2018, Miroslav Fuks

Dosáhne Vysočina třetího triumfu na Perleťovém poháru v řadě?

Dosáhne Vysočina třetího triumfu na Perleťovém poháru v řadě?Fotbalisté FC Vysočina v sobotu 30. června zamíří do Žirovnice, aby zde zabojovali o třetí vítězství na Perleťovém poháru v řadě. Jihlavě bude v 85. ročníku nejstaršího turnaje v Česku a na Slovensku konkurovat reprezentační výběr Bahrajnu a prvoligová Dukla Praha.

 

Turnaj otevře ve 13:00 hodin repríza loňské letní generálky FC Vysočina proti národnímu výběru Bahrajnu, který vede český kouč Miroslav Soukup. Připomeňme, že před rokem Jihlava tento ostrovní stát z jižní části Perského zálivu přehrála 3:0, když dvakrát skóroval Ikaunieks a jednou Rosa.

Tým Vysočiny na žirovnický trávník znovu vyběhne v 16:30 hodin, kdy bude čelit prvoligové Dukle Praha. Tedy stejnému celku, který jihlavský tým před rokem porazil 2:3 a zajistil si tak vítězství na Perleťovém poháru. Branky FCV tehdy stříleli Klíma a Rabušic a jedna trefa byla vlastní. Pražský celek může utkání pojmout jako odvetu za zaslouženou jarní porážku na Julisce v poměru 1:3, kterou zařídily góly Ikauniekse, Zoubeleho a Urblíka.

Asistenta trenéra Michala Šmardy jsme se zeptali, v jaké složení Vysočina za obhajobou vyrazí? „Turnaj vnímáme jako další cennou herní a kondiční prověrku mužstva, přičemž důraz chceme klást na týmový projev. První duel proti Bahrajnu bude šancí pro mladé hráče z našeho širšího kádru. S ohledem na zdravotní stav týmu je pravděpodobné, že nás pro tento zápas doplní někteří kluci z juniorky. Naopak proti Dukle hodláme vyběhnout se sestavou, kde budou základ tvořit stabilní hráči naší soupisky. Věříme, že do Žirovnice s námi vyrazí i uzdravení Schumacher a Vedral. Naopak budou scházet nemocný Daníček a zraněný Javůrek.“

 
Související
Aktuálně

Filip Vedral prodloužil s Vysočinou smlouvu.

Nejlepší střelec týmu Filip Vedral prodloužil s Vysočinou smlouvu o 3 roky. Autor 7 ligových branek prožil v letošním ročníku jednu z nejlepších sezon v jeho dosavadní kariéře. Původem střední obránce prožil letošní sezonu v pozici hrotového útočníka a popasoval se s novou rolí skvěle! Co všechno na sebe Filip prozradil? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu