19.05.2018, Miroslav Fuks

Martin Svědík: Čekali jsme, že se Brno bude více tlačit do útoku

Martin Svědík: Čekali jsme, že se Brno bude více tlačit do útokuVysočina i v těžkém duelu v Brně potvrdila svoji dobrou jarní formu, když vybojovala cenný bod proti o záchranu bojující Zbrojovce. Ve třináctém jarním utkání šlo už o dvacátý bod, který přibyl na jihlavské konto, přesto kolo před koncem současný celkový třicetibodový zisk záchranu nezaručuje. Rozhodnutí padne v posledním kole v přímé bitvě o záchranu proti Karviné. Jak duel v Brně okomentoval hostující lodivod Martin Svědík?

 

„Viděli jsme bojovné utkání se spoustou soubojů a nepřesností. Myslím, že jsme celkem pozorně bránili, soupeře jsme nepouštěli do šancí a dobře jsme pracovali v šestnáctce. Sami jsme si v utkání vytvořili dvě stoprocentní šance. Bohužel, střelec Davis Ikaunieks v nich v posledních dvou kolech selhává. Jak před týdnem se Spartou, tak i dnes svoje šance neproměnil. Doufám, že nám to vrátí v posledním utkání s Karvinou. Bez branek vyhrát nelze. Výsledek 0:0 vlastně nic neřeší, tudíž budeme hrát o záchranu až do posledního kola,“ řekl ve svém úvodním slovu kouč FC Vysočina.

Martin Svědík poté svůj komentář rozvedl: „Chtěli jsme si to dnes uhrát sami. Nemuset se ohlížet na výsledky ostatních zápasů. Čekali jsme, že se Brno bude více tlačit do útoku a že v jeho obraně budou vznikat okénka. Jenže domácí se do nějakého tlaku ani pořádně nedostali. Na domácích byla postupujícím časem vidět nervozita. S odchodem Honzy Poláka už znatelně odpadlo. Není divu, že se tlak z nutnosti zvítězit do brněnské hry negativně promítl. My jsme si vypracovali dvě možnosti, které však brankou neskončily. Získali jsme další bod, máme jich už 20 ze třinácti jarních duelů. Myslím si, že jde o velice dobrý počin, který nás však nikam pořádně neposouvá. Stále nejsme zachránění, což je samozřejmě náročné na psychiku. Chytili jsme ročník, kdy prostě na záchranu tradičních 30 bodů stačit nebude. Alespoň tedy nám, protože máme horší vzájemnou bilanci s našimi přímými konkurenty.“

Proti Karviné vám bude stačit remíza. Lze takto ošidně vůbec kalkulovat? „Rozhodně ne. Stačí jeden inkasovaný gól a je všechno jinak. Je jasné, že proti Karviné budeme hrát ze zabezpečené obrany. Nikdo od nás v sobotu nemůže čekat ofenzivní smršť. Víme, v čem je naše síla. Na utkání se co nejlépe připravíme a chceme ho zvládnout do úspěšného konce,“ zdůraznil Svědík.

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenéra Martina Svědíka z tiskovky přinášíme exbrněnských fotbalistů – stopera Petra Buchty a záložníka Lukáše Zoubeleho.

 
Související
Aktuálně

Hlasujte pro Hráče měsíce května 2019

Na webu FC Vysočina se opět můžete zapojit do tradiční ankety „Hráč měsíce“, jež bude dílem k nalezení „Hráče FCV za rok 2019“! Nyní zvolte toho nejlepšího fotbalistu z jihlavského kádru za měsíc květen. Hlasovat můžete prostřednictvím infoboxu v pravém sloupci titulní strany klubového webu. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu