M-soft
 
22.05.2018, Miroslav Fuks

Proběhl parádní sportovní den pro handicapované děti!

Proběhl parádní sportovní den pro handicapované děti!Úžasných sedmnáct let trvá spojení FC Vysočina se Základní školou speciální a Praktickou školou Jihlava. Ta vzdělává a rozvíjí žáky se středním a těžkým mentálním postižením, souběžným postižením více vadami a žáky s poruchou autistického spektra. Jihlavský klub tradičně poskytuje organizační a materiální záštitu pro sportovní den pro žáky této školy, které znovu doplnily děti ze ZŠ Kamenice a z jihlavské MŠ Březinova. Aktuální ročník se uskutečnil v úterý 22. května v areálu Na Stoupách.

 

A vydařil se parádně! Sportovní den zahájil marketingový manažer klubu Miroslav Fuks, který poté předal slovo řediteli klubu Janu Staňkovi a následně i Zuzaně Šimkové, ředitelce Základní školy speciální a Praktické školy Jihlava. Ta vzápětí převzala hned tři dary v podobě finanční podpory ze strany Nadace Jindřicha a Ičky Waldesových a firem a KOSYKA a Vodárenská akciová společnost.

Po úvodním rozcvičení se 140 dětí se svým doprovodem nadšeně vrhlo do deseti pestrých disciplín. Ty byly připraveny staršími dorostenci FC Vysočina a na jejich průběhu se aktivně podíleli členové kádru juniorky. Ve všech případech platilo, že sportující ze sebe vydali všechny své síly a schopnosti. Za to jim právem náležel potlesk a ocenění všech přítomných. Příjemnou tečkou pro zúčastněné byla vydatná svačina. Sportovní hry proběhly v pohodové atmosféře, za krasného počasí a na jejich plynulém průběhu se podílela řada zaměstnanci klubu.

Účastníci si ze sportovního dne odnesli nejen skvělé zážitky, ale i plnou tašku milých pozorností a dárečků. Sluší se dodat, že se tato chvályhodná akce uskutečnila s podporou supermarketu LIDL, pekárny Lapek, a firem McDonald´s, Ondrášovka, DAFE-PLAST, Masonite, Aulix a LemTech Precision Material, Sapeli, dále Českého rozhlasu Vysočina, potravinové banky Háta, obce Radkov a Pekařství a cukrářství Jan Meidl. Celou akci zaznamenala firma SB Corporation, tudíž se brzy můžete těšit na zajímavý sestřih! Sportující se odnesli i plyšáky, neboť se jich díky akci „Daruj plyšáka“ podařilo sebrat více než 250! Všem náleží obrovský dík!

Součástí akce byla v neposlední řadě i prezentace neziskové organizace Černí koně. Tato organizace byla založena v roce 2008. V současné době je jediným výrobcem handbiků pro děti v České republice a Evropě. Smyslem Černých koní není jen výroba speciálních kol, ale také aktivity pomáhající otevírat diskusi o integraci handicapovaných do společnosti. Pravidelně pořádá závody na úrovni Českého poháru, organizuje besedy na základních školách a každoročně vyráží na vzdělávací turné napříč celým Českem. Její členové přítomným sportujícím nabídli možnost vyzkoušet si jejich trenažery.

  • fotografie z vydařeného sportovního dne naleznete ZDE
  • video ze sportovního dne z dílny SB Corporation - ZDE

 
Aktuálně

Vysočina veze na úvod přípravy cennou výhru z Mladé Boleslavi

Fotbalisté FC Vysočina na půdě Mladé Boleslavi sehráli první přípravný duel zimní přípravy. Prvoligovému soupeři byli zcela vyrovnaným soupeřem a díky dvěma rychlým kontrům v závěru utkání nakonec slavili cennou výhru 0:2 (0:0). Obě jihlavské branky zaznamenal Jiří Klíma. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
×
Odehráno v 11:00
FK Mladá Boleslav
FC Vysočina Jihlava
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu