23.03.2018, Miroslav Fuks

Sportovec Jihlavska 2017: dva bronzy pro FCV!

Sportovec Jihlavska 2017: dva bronzy pro FCV!Divadelní sál jihlavského DKO hostil ve čtvrtek 22. března slavnostní vyhlášení již 18. ročníku ankety o nejlepšího sportovce okresu Jihlava za rok 2017. Fotbalisté FC Vysočina v něm převzali dvě cenná třetí místa – pro útočníka Davise Ikauniekse v hlavní kategorii a pro brankáře Ondřeje Mastného v kategorii sportovců do 15ti let.

 

Ondřej Mastný náleží mezi nejlepší české gólmany ve své věkové kategorii, což jej vyneslo do rodícího se reprezentačního týmu U16. Přestože letos v březnu dosáhl teprve šestnácti let, tak už nyní figuruje v kádru staršího dorostu FC Vysočina. Není divu, že se ocitl v hledáčku scoutů předních evropských klubů.

Davis Ikaunieks zažil velmi úspěšný rok 2017. Zabydlel se v kádru lotyšské reprezentace, v níž dosud nastoupil do 16 zápasů a vstřelil 4 branky. Devíti zásahy a kvalitními výkony přispěl k záchraně FC Vysočina v nejvyšší soutěži v ročníku 2016/17. Ve své formě a přínosu týmu nepolevil ani v probíhajícím prvoligovém ročníku 2017/18. Po zásluze byl vyhlášen 2. nejlepším fotbalistou Lotyšska za rok 2017.

S ohledem na jeho současné zranění za něj ocenění v rámci čtvrtečního galavečera převzal Miroslav Fuks, marketingový manažer a tiskový mluvčí FC Vysočina. Doplňme, že vítězem hlavní ankety se stal Tomáš Šárik, světový šampion v silovém trojboji masters, před úspěchy ověnčenou Terezou Horákovou, plavkyní Jihlavského plaveckého klubu Axis.

Vyhlašovateli ankety o nejlepšího sportovce okresu Jihlava jsou Statutární město Jihlava, Jihlavská unie sportu, Dům dětí a mládeže Jihlava a Jihlavské listy.

Fotografie laskavě poskytly Jihlavské listy. Prohlédnout si je můžete ZDE.


Zleva Petr Ryška, výkonný místopředseda a hlavní trenér JPK Axis, Vítězslav Holub, předseda Jihlavské unie sportu, vítěz ankety Tomáš Šárik, v pořadí druhá Tereza Horáková, Miroslav Fuks, jenž ocenění převzal za bronzového Davise Ikauniekse, a Bedřich Ščerban, ředitel HC Dukla Jihlava.
 
Aktuálně

Filip Vedral prodloužil s Vysočinou smlouvu.

Nejlepší střelec týmu Filip Vedral prodloužil s Vysočinou smlouvu o 3 roky. Autor 7 ligových branek prožil v letošním ročníku jednu z nejlepších sezon v jeho dosavadní kariéře. Původem střední obránce prožil letošní sezonu v pozici hrotového útočníka a popasoval se s novou rolí skvěle! Co všechno na sebe Filip prozradil? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu