16.01.2018, Miroslav Fuks

Vysočinu ve středu čeká dvojzápas proti Českým Budějovicím

Vysočinu ve středu čeká dvojzápas proti Českým BudějovicímVe středu 17. ledna budou mít trenéři FC Vysočina velmi dobrou příležitost vidět v herním zatížení širší kádr svých svěřenců. V 11:00 a 13:00 hodin se na umělé trávě v jihlavském areálu Na Stoupách uskuteční netradiční dvojzápas proti druholigovému Dynamu České Budějovice.

 

Zároveň bohužel půjde o jediné zimní přípravné duely FCV, které se uskuteční v Jihlavě. Další možnost vidět svůj tým před startem HET ligy budou mít fanoušci až v generálce na nejvyšší soutěž, která by se měla uskutečnit v sobotu 10. února a soupeřem Vysočiny by na stadiónu v Jiráskově ulici měla být druholigová Vlašim. „Mrzí nás, že se dvojzápas proti Dynamu neuskuteční v příznivějších časech, které nekolidují s pracovní dobou většiny našich příznivců. Musíme však vyjít vstříc časové představě hostujícího týmu a hlavně není možné jediné velké hřiště s umělou trávou zablokovat v odpoledních časech, kdy trénují naše mládežnické týmy,“ objasnil časy výkopu obou duelů tiskový mluvčí Miroslav Fuks.

Kolik jihlavských fotbalistů bude do zápasů nasazeno? S kterými hráči nelze počítat? „S ohledem na fakt, že kvůli zranění či rekonvalescenci nemůžeme počítat s pěticí Keresteš, Nerad, Marcin, Pecháček a Opluštil, tak využijeme trojici dorostenců Matulka, Řezáč a též stopera Pavla Mikušku, kterému bude tento měsíc teprve 17 let,“ upozornil asistent trenéra Michal Šmarda.

Ten okomentoval též cíle dvojzápasu z pohledu FC Vysočina: „Půjde o cennou prověrku našeho širšího kádru. Zátěž na hráče rovnoměrně rozdělíme, někteří však zasáhnout do obou utkání. Do zápasu půjdeme s určitým záměrem, přičemž budeme opět klást důraz na organizaci hry. Chceme zvítězit a zároveň bychom se chtěli vyvarovat inkasování branek, neboť jsme v dosavadních dvou zimních přípravných duelech inkasovali po dvou gólech. Věříme, že hráči budou nejen zodpovědně plnit naše pokyny, ale že si též s chutí zahrají.“

Připomeňme poslední vzájemný duel obou celků, který se uskutečnil skoro před rokem 28. ledna 2017 a České Budějovice v něm zvítězily 2:3 (1:2). Dvě jihlavské branky zaznamenal Michael Rabušic a za Dynamo stříleli Kadula, Wermke a Matějka. Domácí celek nastoupil v této sestavě: I. půle: Rakovan - Nový, Vedral, Krejčí, Novotný - Hronek, Urblík, Zoubele, Batioja - Rabušic, Dvořák. II. půle: Hanuš - Fulnek, Vedral, Kryštůfek, Fiala - Záviška, Nový, Batioja, Popović - Rabušic, Ikaunieks.

 
Aktuálně
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu