29.06.2017, Miroslav Fuks

Kopecký: Po utkání s Žižkovem dojde k první redukci kádru

Kopecký: Po utkání s Žižkovem dojde k první redukci kádruFotbalisté FC Vysočina mají za sebou první dva týdny přípravy, absolvovali tradiční funkční a diagnostické testy a chystají se na úvodní letní přípravný duel. Nastává tedy ideální moment k tomu, abychom vyzpovídali nového jihlavského trenéra Ivana Kopeckého.

 

Sobotní duel proti Viktorii Žižkov, který se uskuteční od 11:00 hodin na stadiónu ve Střížkově (adresa: Lovosická 559, Praha 9), však není úplně první herní prověrkou početného kádru FC Vysočina, že?
Je to tak, protože jsme před týdnem odehráli zápas, kdy proti sobě nastoupili členové kádru, který nyní máme k dispozici. Chtěli jsme hráči vidět v herním zatížení, abych je mohl blíže poznat i z této stránky. Navíc nám tento duel posloužil k tomu, aby hráči byli dobře připravení na funkční a diagnostické testy, které je čekaly o tři dny později.

Co od utkání proti druholigovému soupeři očekáváte? Kolik hráčů do něj nasadíte?
Do utkání nasadíme dvě rozdílné jedenáctky, abych opět měl možnost vidět v ostrém utkání co nejvíce hráčů. Přesto se při šíři našeho stávajícího kádru na některé hráče vůbec nedostane. O koho půjde, se rozhodnu až po dnešním tréninku.

Mimochodem, jak se na jaře vedlo Vítkovicím proti Žižkovu? Předáte některé z Vašich poznatků hráčům před sobotním duelem?
Tehdy jsme zkraje března doma vyhráli 1:0, ovšem nepředpokládám, že bych z jarního utkání nějak čerpal. Tým Viktorky během léta prošel určitými změnami, ovšem nadále disponuje zkušenými hráči a rozhodně nás nečeká nic jednoduchého. Do každého přípravného utkání půjdeme naplno, poctivě a zodpovědně.

S kterými hráči ze zdravotních důvodů či jiných nemůžete počítat? Dojde po tomto utkání k první redukci kádru?
Moc mne těší, že se nám zranění vyhýbají a tým trénuje kompletní. Výjimkou je Jozef Urblík, který se zatím připravuje individuálně pod vedením kondičního kouče Mikšíčka. V přípravě je nás opravdu hodně, tudíž už po utkání s Žižkovem předpokládám, že kádr projde první redukcí.

Kdy se k týmu připojili reprezentanti Štěpánek a Ikaunieks? Dorazil i Marcin?
Ano, Štěpánek a Ikaunieks se k týmu přidali hned zkraje týdne. Naopak Marcin se zatím do přípravy nezapojil.

Jak vlastně hodnotíte prvních deset tréninkových dnů letní přípravy?
Jsme spokojení jak s přístupem hráčům, tak i tréninkovými podmínkami a s faktem, že jsme dle plánu absolvovali všechny tréninkové jednotky. Jak už jsem uvedl, tak hráči v pondělí 26. června absolvovali funkční a diagnostické testy, které podstoupili na FTVS v Praze. Jejich výsledky už máme k dispozici a můžeme podle nich diferenciovat tréninkovou zátěž na jednotlivé hráče.

Doplňme, že fotbalisté FC Vysočina se proti Viktorii Žižkov střetli v přípravném duelu před pěti lety. Tehdy měření sil nováčka I. ligy a celku, jenž z nejvyšší soutěže zrovna sestoupil, skončilo zaslouženou remízou – 0:0.

Stejný výsledek poznalo i poslední vzájemné ligové utkání těchto klubů. Důležitá bitva se odehrála zkraje května 2011 pod žižkovským vysílačem – 0:0.

Ligová bilance FC Vysočina a FK Viktoria Žižkov: 8 utkání  3 – 2 – 3   16 : 9

 
Související
Aktuálně

Vysočina si z Ústí nad Labem odváží 3 body!

V úvodním utkání druhého kola Fortuna národní ligy prohrálo Ústí nad Labem s Vysočinou Jihlavou 1:2. Na první branku zápasu se dlouho nečekalo, po rohovém kopu ji dal ve 13. minutě devatenáctiletý Fares Shudeiwa. Ústí ještě v nastavení snížilo na rozdíl jedné branky, ale víc Jihlava soupeři nedolila a odváží si 3 body! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu