09.10.2006, Miroslav Fuks

Představujeme domácího soupeře - FC Zenit Čáslav

Představujeme domácího soupeře - FC Zenit ČáslavPáteční bezesporu vyjímečný druholigový zápas nebude v žádném případě procházkou růžovým sadem. Zenit Čáslav na našem stadiónu body rozhodně neodevzdá lacino a udělá vše pro znepříjemnění slavnostního rázu celého podvečera. Výkop utkání je stanoven na osmnáctou hodinu, ovšem zápasový program, který byste si určitě neměli nechat ujít, začíná už v 17:30.

 
Čáslav v loňské sezóně vyhrála ČFL a poprvé v historii postoupila do II. ligy. Po první třetině soutěže bezesporu náleží k největším překvapením soutěže, když dosud získala 16 bodů a patří jí výborná 6. příčka tabulky. Za pozornost určitě stojí výhry s Jakubčovicemi, na Bohemians a v Olomouci. Navíc je třeba zdůraznit pohárové zdolání pražské Slavie.
Kádr Zenitu je zejména tvořen nepříliš známými hráči, kteří do klubu zamířili formou hostování z prvoligových klubů. Tým trénuje exliberecký útočník Luboš Zákostelský.

Základní informace:
vedení klubu: předseda klubu: ing. Milan Urban, sportovní ředitel: Martin Svoboda, technický ředitel: ing. Jaromír Strnad
adresa: Sportovní areál Vodranty, 286 01 Čáslav
tel. a fax: 327 314 478
e-mail: sekretariat@fczenitcaslav.cz
internet: www.fczenitcaslav.cz
klubové barvy: modrá a bílá
kapacita stadiónu: 2.500
B-tým: I.B třída
mládežnické celky: 10

Pohled do historie:
zal. 1902 jako SK STELLA (Hvězda) Čáslav
1927 – SK Čáslav
1949 – sloučení SK Čáslav se Slavoj Čáslav do SK KOSMOS Čáslav
Po roce 1989 přešel čáslavský fotbal pod záštitu závodu Zenit s.r.o. a změnil i svůj název na současný FC ZENIT ČÁSLAV. Novým prvkem v činnosti FC se stala zvýšená orientace na mládež, která spolu s dalšími změnami vedla k takovému zlepšení hráčských výsledků. Klub tak v roce 1998 postupuje opět do divize, v ročníku 2003/04 do ČFL a v loňské sezóně 2005/06 dokonce do II. ligy, což je největším dosavadním úspěchem čáslavské kopané.

Předchozí zápasy:
oba kluby se na úrovni “A” týmů v mistrovských soutěžích dosud nestřetly

Přehled přátelských zápasů:
Přátelsky – léto 06: FC Zenit Čáslav - FC Vysočina Jihlava B 0:1 (0:0)
Gól: Šplíchal
Sestava: Neumann - Komínek, Gebreselassie, Naniaš, Nešpor - Fišer, Matoušek (60. Wasserbauer), Chlup, Flekal - Vácha, Rathaus (60. Šplíchal).

Přátelsky – léto 06: FC Zenit Čáslav - FC Vysočina Jihlava 0:0
Sestava: I. půle: Tulis - Bartoš, Šourek, Vojtíšek, Ovšianik - Veselý, Pacholík, Demeter, Drga - Peška, Vácha. II. půle: Rzeszoto - Heide, Kovařík, Kadlec, Ovšianik - Veselý, Malínek, Pacholík, Čermák - Vácha, Šplíchal.

Přátelsky – léto 05: FC Zenit Čáslav - FC Vysočina Jihlava 0:0, pen. 4:2
Sestava: Tulis - Komínek (36. Heide), Vojtíšek, Šourek, Liška - Štohanzl, Vladyka, Wasserbauer, Pacholík (36. Veselý), Malínek (36. Lovětínský) - Kaplan (36. Vácha).

Pravděpodobná sestava: Švenger - Kunášek Šrámek Mráz Širanec - Kurák Haniak Pazdera Blažej - Bálek M.Zachariáš
Trenér: Luboš Zákostelský
Střelci v této sezóně: 3 – Kurak, 2 – Haniak, Pazdera, M.Zachariáš, 1 – Bálek, Kunášek
Změny v kádru:
Příchody: Šíranec, Broschinský a Jirouš (hostování Liberec), Bálek a Dubský (hostování Slavia Praha), Zachariáš Mich. (hostování Kladno), Vrážel (hostování Pardubice), Švenger (hostování Sparta Praha), Kurák (hostování Mladá Boleslav), Pazdera a Malík (hostování Blšany)
Odchody: Truksa a Mach (hostování Velim), Brabec (hostování Vlašim), Kučera (konec host. Vyšehrad), Duchnič (konec host. Hradec Králové).

 
Související
Média
Aktuálně

Starší dorost zvládl duel ve Frýdku-Místku a stoupá tabulkou

Starší dorost zvítězil v náročném utkání na půdě Frýdku-Místku 0:2 (0:2) a připsal si tak druhou důležitou výhru během tří dnů. Naši mladíci se tak na tři body přiblížili postupové pozici. Branky v rychlém sledu stříleli Tomáš Franěk a Lukáš Fila. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu