22.04.2015, Miroslav Fuks

Marek Zúbek: V pátek nás čeká těžší duel, než na Slavii

Marek Zúbek: V pátek nás čeká těžší duel, než na SlaviiJihlavští fotbalisté by v pátek chtěli výkonem navázat na výhru proti Slavii Praha a potvrdit tak velice cenný tříbodový zisk z Edenu. Zároveň by se výhrou chtěli etablovat v horní polovině tabulky SYNOT ligy. Proti nim bude stát bezesporu talentovaný a odhodlaný soupeř, proti kterému se Vysočina nemůže pyšnit pozitivní prvoligovou bilancí. Z dosavadních sedmi zápasů hráči ve žlutém zvítězili pouze jednou a uhráli dvě remízy. Kvalit Baníku Ostrava si je dobře vědom asistent trenéra a bývalý ostravský hráč Marek Zúbek. A to bez ohledu na fakt, že jarní forma ostravského týmu není ideální.

 

„Baník se prezentuje velice nepříjemnou, důraznou a běhavou hrou, která rozhodně není adekvátní tomu, kolik bodů ostravský celek na jaře získal. Tento tým by měl být v tabulce rozhodně výše. V pátek se střetneme proti celku, který je svým herním projevem nejvíce nepříjemným domácím soupeřem za hodně dlouhou dobu. Musíme zapomenout na vítězné utkání na Slavii, protože teď nás čeká svým způsobem těžší duel.“

Na které fotbalisty by bývalý hráč Baníku chtěl upozornit? „Pro ofenzívu Baníku jsou velice důležití útočník Narh a středopolaři Jirásek a Kukec, který se do sestavy vrátí po trestu za žluté karty. Narh těžko může nahradit zkušeného legionáře Baroše z pohledu vlivu na mužstvo na hřišti a v kabině, ovšem svým stylem a neúnavným pohybem možná do hry Baníku zapadá lépe, než Baroš,“ upozornil na některé hráče soupeře Marek Zúbek.

Jaká v týmu panuje nálada? Vnímáte určité uklidnění poté, co tým už po 24. kole dosáhl na „magickou“ hranici 30 bodů? „Rád bych zdůraznil, že cílem našeho týmu není pouhá záchrana či zisk 30 bodů. Tím naše snaha rozhodně nekončí. Chceme do konce sezóny získat co nejvíce bodů a posunout se tabulkou. Na evropské poháry už to asi stačit nebude, ale rozhodně bychom chtěli dosáhnout na umístění v horní polovině tabulky. Aktuální nálada v týmu je nepochybně pozitivní a odpovídá stavu po výhře na hřišti soupeře. V týmu nyní vnímáme velkou konkurenci a snahu hráčů prosadit se do sestavy. Díky tomuto tlaku u hráčů nemůže dojít k sebeuspokojení a všichni makají naplno,“ řekl asistent trenéra.

Vítězná sestava se nemění. Bude to platit i o základní jedenáctce FC Vysočina? Nebo na Baník chystáte změny? „Základní sestavu netvoříme pouze podle zápasů, ale též na základě výkonů na trénincích. Momentálně lze konstatovat, že složení naší úvodní jedenáctky na páteční utkání je otevřené. Určité změny zvažujeme,“ okomentoval bývalý fotbalista Baníku.

S kterými fotbalisty v pátek nemůžete počítat? „Na marodce zůstávají Šourek a Marcin. Po jednozápasové pauze je fit Vaculík a v pořádku je též Nerad, jenž musel předčasně střídat v duelu juniorky,“ doplnil Zúbek.

 
Související
Aktuálně

Podzimní žákovské hodnocení: U15 – Pavel Benda a Pavel Tvarůžek

V rámci série materiálů, které se ohlíží za podzimními výkony a výsledky mládežnických týmů FC Vysočina, nyní nabízíme pohled na starší žáky U15, kteří působí v nejvyšší soutěži své kategorie MSŽL. Z 16ti utkání vybojovali 28 bodů a umístili se na 6. příčce. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu