06.03.2015, Miroslav Fuks

Bartoš: Věřím, že ligová stabilizace FC Vysočina bude pokračovat

Bartoš: Věřím, že ligová stabilizace FC Vysočina bude pokračovatJen devět fotbalistů odehrálo za FC Vysočina více ligových zápasů. Byl prototypem ofenzivně hrajícího krajního beka, významně se podílel na historickém postupu do I. ligy a nebýt zranění kolena, tak by se jistě v nejvyšší soutěži prosadil výrazněji. Představujeme dalšího „Patrona utkání“ – šestatřicetiletého Pavla Bartoše.

 

Pocházíš z Ostravy, tudíž docela překvapuje, že jsi fotbalově a později i životně zakotvil v Jihlavě? Jak se to seběhlo?
V roce 2002 jsem přestoupil do prvoligových Blšan, připsal jsem si dva ligové starty, ale poměrně záhy vedení klubu usoudilo, že by bylo lepší, abych někde pravidelně hrál formou hostování. Vzápětí přišla nabídka z Jihlavy a já se v dubnu 2002 připojil k druholigovému FC Vysočina. No, a fotbalově jsem zde setrval až do konce roku 2007. Nakonec jsem zde zůstal i životně, neboť zde pracuji, několik sezón hraji za Starou Říši a především jsem se tady oženil. Navíc se nám narodila holčička. Takže už je ze mne Jihlavák!

Na kterou ze sedmi sezón v FC Vysočina nejraději vzpomínáš?
Asi na období 2004 – 2006, kdy se v týmu podařilo vytvořit skvělou partu. Společně jsme dokázali vybojovat senzační postup do nejvyšší soutěže a v té jsme následně rozhodně neudělali ostudu.

Co si vybavuješ z premiérové jihlavské prvoligové sezóny 2005/06?
Šlo o historický úspěch z pohledu fotbalu v celém Kraji Vysočina. Pro mnohé z nás to byly životní fotbalové zážitky. Škoda, že jsme ligu nakonec nezachránili. Nemohu ale říci, že bych si okamžitě speciálně vybavil nějaký zápas.

Bylo pro tvoji kariéru zlomové zranění kolena z utkání v Pardubicích, kde se 4. června 2005 Vysočina výrazně přiblížila postupu do ligy?
Bohužel, tehdy v Pardubicích úspěšně končila sezóna, ve které se mi hodně dařilo, a já se zrovna vážně zranil. Přišel jsem nejen o následný postupový zápas proti Kroměříži, ale i o start prvoligové sezóny, do které jsem naskočil až v 5. kole na Spartě. Nakonec jsem v tom památném ročníku nastoupil jen do deseti prvoligových zápasů. Pravdou je, že stav mého kolena už od té doby nikdy nebyl ideální a problémy se vracely. Do formy z postupové sezóny 2004/05 jsem se už nikdy nedostal.

Do Jihlavy jsi přišel jako krajní záložník či dokonce křídlo, ale fanoušci si tě pamatují hlavně jako rychlého krajního beka. Byl to post, na kterém ses našel?
Z pravého záložníka na pravé křídlo to nebyl zase tak velký skok. Na krajním obránci jsem se už usadil a tento post mi vyhovoval. Navíc tento posun logicky přišel i s věkem.

Jak se vyvíjela tvá fotbalová dráha poté, co jsi v FC Vysočina skončil v závěru roku 2007?
Jaro 2008 jsem strávil v Rakousku a poté jsem v létě odešel do FK Senica. Tehdy však tento ambiciózní klubu hrál pouze 4. ligu. Podařilo se nám postup do 3. ligy, ovšem místo ní majitelé koupili licenci na Corgoň ligu. Zapojil jsem se do letní přípravy na prvoligovou sezónu, ovšem nastala obrovská a logická proměna kádru a mě bylo jasné, že slovenskou ligu si už nezahraju. Volil jsem tedy návrat do Jihlavy a působení ve Staré Říši. S ní jsme v létě 2013 postoupili do divize. Bohužel, ani tady se mi nevyhýbají zdravotní problémy. Nedávno jsem půl roku marodil se zlomeným klíčkem v rameni.

Vysočina už třetím ročníkem v řadě působí v nejvyšší soutěži. Překvapuje tě, jak se klub mezi elitou dokázal aklimatizovat?
Nejsem tímto systematickým rozvojem klubu překvapen. Věřím, že stabilizace FC Vysočina v SYNOT lize bude i nadále pokračovat.

Jak z pohledu FC Vysočina hodnotíš podzim v SYNOT lize a vstup do jara?
První polovina podzimu se týmu vůbec nepovedla, ale poté přišel velký vzestup, díky kterému Vysočina uhrála poměrně dost bodů. Ideální zatím není ani vstup do jara, ovšem já jsem přesvědčen, že tým uhraje dostatek bodů k tomu, aby své působení mezi českou elitou uhájil.

Co očekáváš od sobotního utkání proti Jablonci? Jaký je tvůj tip výsledku?
Jihlava v tomto utkání nebude mít co ztratit. Jasným favoritem budou hosté. Míč je ale kulatý a Vysočina klidně může silného soka překvapit a porazit. Podmínkou bude enormní nasazení, bojovnost, koncentrovaný výkon a také kousek štěstí..

 
Související
Aktuálně

Předsezónní rozhovory s Lukášem Vaculíkem a Davidem Oulehlou

Na YouTube kanálu Ježour TV naleznete aktuální rozhovory před startem nového ročníku Chance Národní ligy. S osobami nepovolanějšími - Lukášem Vaculíkem, sportovním ředitelem klubu a předsedou představenstva, a samozřejmě též s koučem prvního týmu Davidem Oulehlou. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
×
Dnes v 17:30
FC Vysočina Jihlava
FC Zbrojovka Brno
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu