12.12.2014, Miroslav Fuks

Masopust: Chci v kariéře udělat další krok a měřit se s nejlepšími

Masopust: Chci v kariéře udělat další krok a měřit se s nejlepšímiFanoušky FC Vysočina bavil dva a půl roku v nejvyšší soutěži svými křídelními průniky, přesnými centry, překvapivými fintami a maximálním nasazením. O jeho přestupu do větších klubů se začalo spekulovat po prvním vydařeném prvoligovém podzimu, ovšem realitou se jeho odchod za většími fotbalovými výzvami stal až nyní. Jaké jsou pocity Lukáše Masopusta bezprostředně poté, co byl dotažen jeho přestup na sever Čech?

 

Vnímám, že je přede mnou velká fotbalová výzva. Jsem moc rád, že v kariéře mohu udělat další krok, znovu se prát o místo v sestavě a poměřit se s těmi nejlepšími. Zároveň ale cítím menší nervozitu.

Jak složité bylo rozhodnout se pro tento přestup?
Rozhodně to nebylo jednoduché. V Jihlavě jsem od mladších žáků a od té doby mi město i klub přirostly k srdci. Mám to tady rád. Na druhou stranu mne těší, že se přestup povedlo dotáhnout do konce.

Mnozí fanoušci se jistě budou ptát, proč jsi přestoupil „jen“ do Jablonce. Co bys jim na tuto výhradu odvětil?
Jablonec dnes představuje jeden ze tří nejlepších klubů v Česku, což potvrzuje i pohled do ligové tabulky. Má reálnou šanci na jaře bojovat o titul a jen málokdo pochybuje o tom, že by se ligovým umístěním nekvalifikoval alespoň do Evropské ligy. V neposlední řadě na severu Čechu najdu i lepší ekonomické zázemí, což však v mém případě rozhodně nehraje hlavní roli.

V červnu se v Česku premiérově uskuteční finálový turnaj EURA U21. Vnímáš, že tímto přestupem vzrostla tvoje šance na nominaci do českého výběru?
V Jablonci asi budu více na očích, ovšem i zápasy Vysočiny jsou sledované. O tom, zda se dostanu do nabitého kádru reprezentační jednadvacítky, stejně rozhodnou pouze mé výkony na hřišti.

Jdeš do Jablonce do úplného neznáma nebo jsi s některým z budoucích spoluhráčů v kontaktu?
Ještě z mládežnických týmů Vysočiny se znám s Honzou Kopicem a v reprezentaci jsem se potkal s Fantišem, Kyselou a Kubistou. S nikým však nejsem v kontaktu.

V srdcích řady fanoušků FC Vysočina jsi zanechal výraznou stopu. Chtěl bys jim touto cestou něco vzkázat?
Strašně si jejich přízně vážím. Po celou dobu mého působení v Jihlavě byli skvělí a já si moc přeji, aby jim to vydrželo. Zároveň bych chtěl touto cestou poděkovat všem mládežnickým trenérům, kteří mne ve Vysočině vedli – Kuchtovi, Tvarůžkovi, Oulehlovi, Kučerovi a Procházkovi. A zapomenout nemohu ani na díky všem koučům v „áčku“ – Komňackému, Radovi a naposledy znovu Kučerovi.

Mimochodem, vidíš za sebe v sestavě FC Vysočina náhradu?
Nikdo není nenahraditelný, na podzim jsem toho stejně odehrál jen minimum. Je tady Kuba Fulnek, Vlado Kukoľ, Honza Kliment a další.

 
Aktuálně

Vysočina si z Ústí nad Labem odváží 3 body!

V úvodním utkání druhého kola Fortuna národní ligy prohrálo Ústí nad Labem s Vysočinou Jihlavou 1:2. Na první branku zápasu se dlouho nečekalo, po rohovém kopu ji dal ve 13. minutě devatenáctiletý Fares Shudeiwa. Ústí ještě v nastavení snížilo na rozdíl jedné branky, ale víc Jihlava soupeři nedolila a odváží si 3 body! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu