09.08.2006, Miroslav Fuks

ABECEDA s... Petrem Faldynou

ABECEDA s... Petrem FaldynouProstřednictvím tradiční ABECEDY vám představujeme nového kanonýra v dresu FC Vysočina Petra Faldynu.

 
AUTO: Už čtyři roky jezdím s Toyotou Yaris a jsem s ní plně spokojen. Vysněnou károu však je Audi.

BYDLENÍ: V Jihlavě jsem dostal byt po Ľubošovi Pernišovi. Byt mám i v domovském Frýdlantu, ovšem nejčastěji pobývám u přítelkyně v Uherském Hradišti.

CESTOVÁNÍ: K fotbalu už patří a pro mne je zvykem a rutinou. Zato cestování o dovolené si užívám. Naposledy jsme s přítelkyní byli v Egyptě a předtím například na Kypru a v Turecku.

ČESKÉ BUDĚJOVICE: V zimě jsem tušil, že v Kunovicích to může s fotbalem špatně skončit a proto jsem hledal další angažmá. Zájem o hostování měla Jihlava, ovšem já preferoval přestup, který nabídly České Budějovice. Na jaře jsem zde nastoupil ve 14ti zápasech v základní sestavě, vstřelil 6 branek, na 4 nahrál a nakonec jsme se mohli radovat z postupu do I. ligy. Celkově jsem byl s jarem spokojen, přestože ne vždy byly mé výkony zcela ideální.

DOMOV: Ten mám ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde jsem v šesti letech začal s fotbalem. Až do žáků jsem však byl stoper, až nouze o útočníky trenéry přiměla posunout mne dopředu.

FRÝDEK-MÍSTEK: Trenér Josef Sláma si mne vyhlédl ve Frýdlantu a přivedl mne do frýdeckého dorostu. Nepočítam-li vojnu a hostovačku ve Vratimově, tak jsem byl hráčem Válcoven 9 let. V sezóně 1997/98 jsem si zde připsal první starty a góly ve II. lize.

GÓL: Zejména ve II. lize se mi střelecky daří. Jako každý útočník nejraději vzpomínám na hattricky. První byl v dresu Kunovic doma proti Pardubicím a druhý tamtéž paradoxně do sítě Budějovic.

HRANICE: V Dukle jsem strávil vojnu a kopal divizi. V baráži o postup do MSFL jsme bohužel neuspěli proti Vítkovicím B. Mimochodem jsem se zde v jednom dresu potkal s Michalem Kadlecem.

JIHLAVA: V létě jsem cítil, že moje pozice v Budějovicích není 100%, ale nepřipouštěl jsem si to. Proto mne nedobrovolné opuštění kádru velmi mrzelo. Budějovice mne však na základě smlouvy postavili před hotovou věc a já tak skončil v Jihlavě. Na druhou stranu jsem si říkal, že je pro mne lepší hrát v ambiciózním druholigovém klubu než sedět na lavičce nebo dokonce na tribuně. Věřím, že Vysočině splatím důvěru a pomohu k našemu jedinému cíli – postupu!

Jinak jsem zde našel velmi dobrou partu hráčů a krásné město, které postupně poznávám. Mé předchozí vzpomínky na Jihlavu však nejsou moc dobré, protože jsme zde skoro vždy prohrávali.

KUNOVICE: Po neúspěšném působení v Synotu jsem v zimě zamířil na hostování do tehdy třetiligových Kunovic, které bojovali o postup do II. ligy. To se podařilo a já v létě 2002 do tohoto klubu přestoupil. Hned v první sezóně se mi dařilo a nastřílel jsem 12 branek. Čtyři góly ve čtyřech utkáních další sezóny vyústili v mé hostování v prvoligové Opavě. V létě 2004 jsem se vrátil z nejistého opavského prostředí zpět. Přes zranění, díky kterým jsem vynechal 4 zápasy, jsem v sezóně 2004/05 dal 8 gólů. Ještě lepší byl podzim 2005, kdy jsem vsítil 13 branek a v zimě přestoupil do Budějovic.

LIGA: V lize jsem zatím nastoupil ve 24 zápasech v dresu Opavy a vstřelil jeden gól. Věřím, že se brzy dočkám dalších startů a výrazněji se zde prosadím...

NÁPOJ A JÍDLO: Sám nevařím, ovšem rád jím jídla z kuřecího masa. Piju minerálku a občas si rád dám i pivo.

OPAVA: Většinou jako střídající hráč jsem zde odehrál sezónu 2003/04. Nakonec jsem se s 31 body zachránili, ovšem setrvání v Opavě nebylo mojí prioritou. Tehdejší ukrajinští majitelé hráčům dlužili peníze a cítil jsem zde nejistotu.

PUBLIKUM: Během zápasů diváky skoro nevnímám. Nejlepší publikum jsem každopádně zažil v působení v Opavě.

SYNOT: Do Synotu jsem přestoupil z posledního druholigového Frýdku na podzim 1999. Šlo o sezónu, ve které klub postoupil do I. ligy. Nějakými góly jsem k tomu přispěl, ovšem ve velké konkurenci jsem se plně neprosadil. V lize jsem byl půlroku v kádru, ale žádný start jsem si bohužel nepřipsal, ovšem za podzim jsem dal 12 branek za „béčko“ v MSFL. Jaro jsem už strávil v Prostějově, kde to vzhledem ke specifickým podmínkám tohoto klubu nebylo vydařené. Podzim 2001 jsem byl na hostování ve II. lize v HFK Olomouc a na jaře přišly Kunovice.

VZOR: Mým dětským vzorem byl Marco van Basten. Nyní se mi líbí hra útočníků Adriana a Sevčenka.

TRENÉŘI: V Synotu rád vzpomínám na Komňackého a v Kunovicích na Blahu a Machalu.

ZAHRANIČÍ: Určitě mne velmi láká, rád bych působení v cizině vyzkoušel. Něco se mi rýsovalo už v zimě, ovšem nakonec to nevyšlo.

ŽENY: Nejlepší je samozřejmě moje přítelkyně! Preferuji tedy blondýnky.

 
Aktuálně

Starší dorost rozstřílel divizní Ždírec nad Doubravou

Starší dorost U19 dosáhl cenného vítězství, když nadělil pět branek mužskému celku Ždírce nad Doubravou, jenž nastupuje v divizi - 5:1 (2:1). Jedna branka v síti soupeře byla vlastní a o další čtyři se podělili Radek Křivánek, Tomáš Svoboda, Václav Havlín a Mirek Malata. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu