02.02.2014, Miroslav Fuks

Josl: Náš kolektiv ukázal, kde je jeho síla

Josl: Náš kolektiv ukázal, kde je jeho sílaFotbalisté FC Vysočina pokračují v povzbudivých výsledcích a kvalitních výkonech i na soustředění v tureckém Beleku. V první herní prověrce uspěli proti Ruchu Chorzów v poměru 1:3. O dojmy z vydařeného utkání jsme požádali asistenta trenéra Marka Zúbka a Tomáše Josla, který v minulosti působil právě v kádru tohoto tradičního polského klubu.

 

„Ruch se představil jako náš dosud nejkvalitnější soupeř v přípravě. Šlo o kombinačně velice vyspělé mužstvo, kterému jsme čelili poctivou a soustředěnou defenzivou a rychlými výpady. Ty pro defenzívu polského celku znamenaly trvalé nebezpečí a vedly k řadě šancí a nebezpečných akcí. Právě z kontrů padl náš první a třetí gól, o které se postarali Harba a Mešanović. Na 1:2 zvyšoval znovu Harba po rohovém kopu. Naši hráči předvedli velice disciplinovaný výkon s kvalitní hrou. Jsme rádi, že nadále platí, že dokážou přenést svůj zodpovědný přístup a morálku z tréninkového procesu i do zápasů,“ řekl k utkání asistent trenéra Marek Zúbek, který ještě doplnil: „Do utkání jsme nasadili všechny dostupné hráče do pole. S ohledem na drobné zdravotní problémy jsme šetřili Mikulu a Masopusta. Proto nás těší, že dobré parametry naší hry pokračovaly i po prostřídání sestavy ve druhé půli. To svědčí o vyrovnaném kádru a zdravé konkurenci na jednotlivých postech.“

Pro levého obránce Tomáše Josla měl první duel na soustředění v Beleku docela pikantní příchuť. Fotbalový ročník 2011/12 strávil právě v kádru Ruchu Chorzów, přičemž v něm rozhodně nedostal příležitost podle svých představ. Měl tedy speciální motivaci: „Šlo o velice náročný zápas proti kvalitnímu a nepříjemnému soupeři. Myslím si, že jsme ho zvládli velmi dobře a náš kolektiv ukázal, kde je jeho síla. Bývalých spoluhráčů už v kádru Ruchu moc nezůstalo. Z týmu, který v roce 2012 slavil 2. místo v lize a postup do finále národního poháru, zůstalo už asi jen pět kluků. Moc rád jsem se s nimi viděl a zavzpomínali jsme na pěkné chvíle v Polsku,“ řekl k dnešnímu zápasu devětadvacetiletý Josl.

Levý bek se vyjádřil i k podmínkám na tureckém soustředění: „Máme k dispozici perfektivní tréninkové zázemí, hlavně travnatá plocha je skvělá. Ke stravě a regeneraci bychom možná menší výhrady měli, ale bohatě nám to kompenzuje prostředí hotelového komplexu, počasí a blízkost moře. To jsme ostatně vyzkoušeli už první den. Zchladit si v moři po tréninku nohy, to snad ta nejlepší regenerace, co může být,“ pochvaloval si Josl.

 
Související
Aktuálně

Vysočina se v sobotu představí v Třinci

Dalším soupeřem hráčů FC Vysočina budou fotbalisté Třince. Sobotní utkání na třinecké půdě, v němž se Jihlavští pokusí navázat na vítěznou šňůru ze vzájemných zápasů, odstartuje v sobotu v 10.15 hodin. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu