21.12.2005, Redakce

Rok 2005 vstoupí do historie fotbalu na Vysočině!

Ke konci se chýlící rok 2005 se do historie fotbalu v Kraji Vysočina zapíše zlatým písmem. Ve všech pohledech byl totiž bezkonkurenční. Trpělivé snažení FC Vysočina v čele s ředitelem klubu Ing. Zdeňkem Tulisem totiž bylo završeno senzačním postupem do nejvyšší soutěže Gambrinus ligy!

 
Zde svěřenci trenéra Karla Večeři hrají překvapivě důstojnou roli a po podzimní části jim patří 12. příčka.

Absolutního vrcholu však díky jarním postupům dosáhly i další týmy FC Vysočina. Do MSDL se probojovaly "B" týmy dorostu, nejvyšší soutěž MSŽL hrají první žákovské týmy a o soutěž níž lze v divizi nalézt obě žákovské zálohy. V neposlední řadě dorostenecká "áčka" zachovala přítomnost v nejvyšší soutěži 1. ČPP lize. V současné době tak lze konstatovat, že týmy FC Vysočina nastupují v nejvyšších možných soutěžích, které struktura českého fotbalu nabízí. Tímto se může pochlubit pouze dalších sedm českých mládežnických bašt - Olomouc, Brno, Ostrava, Zlín, Sparta, Slávie a Slovácko.

Jediným týmem s možností postupu tak zůstává pouze "B" tým dospělých, který od podzimu nastupuje ve třetí nevyšší soutěži v MSFL a vede si zde velmi dobře. Ovšem postup do II. ligy ČMFS rozhodně není ani do budoucna cílem vedení FC Vysočina. O neuvěřitelném vzestupu fotbalu na Vysočina ostatně nejvíce vypovídá pohled do historie a zjištění, že ještě v sezóně 1999/00 nastupoval první tým FC Vysočina v MSFL.

 
Aktuálně

Fotbalisté FC Vysočina v pondělí vstoupí do letní přípravy

Fotbalistům FC Vysočina spěje ke konci třítýdenní období dovolené a odpočinku. Už v pondělí 17. června se budou hlásit na jihlavském stadionu na startu letní přípravy. O týden později absolvují svěřenci kouče Davida Oulehly funkční a diagnostické testy na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu