26.10.2005, Redakce

Večeřa: Chvála je hezká, ale my potřebujeme body

Vysočině během reprezentační přestávky zvlhl střelecký prach. Přes solidní výkon podlehla doma teplické lekci z produktivity 0:4. Na Bazalech hrála s Baníkem zase dobře, ale branku opět nedala a protože Papadopulos byl dvě minuty před koncem proti spravedlivé remíze odjela s prázdnou.

Na řadě je Jablonec. Severočeši jsou v tabulce o dvě příčky výš, ale z venku přivezli jediný bod. Jihlavský trenér Karel Večeřa však tomuto faktu nedává váhu.

• Výsledky Jablonce na hřištích soupeřů svádějí k domněnce, že venku neumí. Ale je zrádná, že?

S něčím podobným vůbec nekalkuluji. Každý zápas je jiný a my víme, že nás čeká těžký zápas. Jablonec je silný protivník, v tabulce nad námi. Nějaké podcenění je to poslední, co si můžeme dovolit.

• Viděl jste soupeře v akci?

Neviděl, ani televizní derby s Libercem jsem nestihl. Vím, že mají kvalitní tým. Šenkeřík je ve formě, dává góly. Velmi dobře znám Webera, kterého jsem trénoval v Drnovicích. Pak tam jsou brankář Špit, Drobný se zkušenostmi v zahraničí, dopředu velmi nebezpečný Michálek, Hrotek, Klapka a Hušek z jedenadvacítky. Jablonec už dávno není mužstvem bojovníků. Je velmi fotbalový.

• Budete speciálně hlídat útočníka Šenkeříka?

Takto taktika nestojí. Není sám, kdo umí rozhodnout zápas.

• Pojďme k vašemu mužstvu. Kde se narodily poslední dvě porážky?

V koncovce. Hra skutečně není špatná, ale nedáváme góly. Třeba v Ostravě. My jsme mohli jít v padesáté minutě do vedení, ale neproměnili jsme. Ostrava v osmaosmdesáté ano, a to byl rozdíl mezi oběma týmy, který utkání rozhodl. Stále se učíme, sbíráme zkušenosti a občas za ně platíme.

• Bude vaší výhodou, že soupeř kvůli odložení duelu s Mostem vlastně čtrnáct dnů nehrál soutěžní utkání?

Vůbec ne. Všechno důležité se odehraje právě v těch devadesáti minutách, které nás čekají. Co bylo před tím mne nezajímá. Nevnímám to.

• Uděláte změny v sestavě?

Může k nim dojít, ale zatím si je nechám pro sebe. Vycházím z toho, že určitě nenastoupí Petr Heide kvůli natrženému vazu v kotníku. Otazník visí nad Pavlem Vojtíškem, který laboruje s výronem.

• Co by vám po závěrečném hvizdu udělalo radost?

Potřebujeme vyhrát a získat tři body, abychom se odrazili k dalším zápasům. Pokud se podaří takové jako s Mostem a se Slováckem, budu spokojen.

• Oba tyto domácí zápasy jste vyhráli na jeden gól. Bude stačit i tentokrát?

Chtěl bych vyhrát jakýmkoliv výsledkem. Je sice hezké, že ze všech stran slyšíme, jak dobře hrajeme. Chvála je hezká věc, jenže my potřebujeme body.