13.12.2012, Miroslav Fuks

Václav Koloušek: V přípravě rozhodně nic neošidím

Václav Koloušek: V přípravě rozhodně nic neošidímZa FC Vysočina na podzim stačil nastoupit jen do deseti duelů, v nichž zaznamenal tři branky. Stačilo to k tomu, aby o sobě dal české fotbalové veřejnosti opět pořádně vědět a dokázat, že jeho příchod byl pro Jihlavu velkým přínosem a že je stále skvělým fotbalistou. Jak tráví šestatřicetiletý středopolař Václav Koloušek zaslouženou dovolenou? Fanoušky jistě zajímá jeho zdravotní stav?

 

V 10. kole v Teplicích jsem se zranil, přičemž se jednalo o natržený sval. Bohužel, zranění se mi obnovilo při tréninku před domácím duelem s Českými Budějovicemi. Nyní tedy podstupuji léčebné procedury a především svalu ordinuji klid. Chci být plně připraven a zdráv na startu zimní přípravy. Teď mohu pouze posilovat horní část těla a lze očekávat, že oproti klukům, kteří mají naordinován individuální trénink, vstoupím do přípravy s menším kondičním mankem. Velmi dobře však vím, jak moc je pro každého fotbalistu zimní příprava důležitá. Rozhodně tedy nic neošidím a vše rychle doběhám.

Bereš náročnou zimní přípravu jako „nutné zlo“?
Rozhodně mi nevadí, jsem zvyklý trénovat. Uvědomuji si její velký význam. Čekají nás zhruba tři týdny běhání, bez kterého se prostě neobejdeme, a všem nám na jaře pomůže. Těžké tréninkové dávky totiž nejsou jen o kondiční přípravě, ale jde též o prověrku vůle, obětování a bojovnosti. Právě tyto vlastnosti jsou v zápasech velice důležité a mnohdy zlomové. O tom, že je zimní příprava těžká či nepříjemná nemůže profesionální fotbalista z těchto důvodů ani uvažovat. Navíc jsme za ni přeci placeni!

Liší se česká zimní příprava od té v rakouské Bundeslize?
Rozdíly jsou minimální, přístupy k tréninku jsou velice podobné.

Do kádru nováčka Gambrinus ligy jsi přišel na prahu letní přípravy. Naplnila se po půlroce jihlavského působení tvá očekávání?
Především jsem věděl, že jdu do týmu, který vede kvalitní trenér a ten dá naší hře systém. A to se mi rozhodně potvrdilo. Získali jsme 19 bodů, což představuje velmi dobrý základ pro jarní duely. Jenže liga je letos strašně vyrovnaná a o udržení kluby svedou těžký boj. Proto se na odvety musíme co nejlépe připravit a hned od začátku jít za výhrami a záchranou!

Mimochodem, gratuluji k umístění v podzimní části ankety Zlatý míč!
Jsem na 39. místě, ne? Na soustředění reprezentace se bere 24 hráčů, takže jsem docela blízko (smích)! Ne, obdobné ankety jsem prožíval ve dvaceti letech, možná v pětadvaceti. Teď už jim rozhodně nepřikládám velký význam. Každopádně děkuji těm novinářům, kteří si na mne ještě vzpomněli!

 
Aktuálně

Filip Vedral prodloužil s Vysočinou smlouvu.

Nejlepší střelec týmu Filip Vedral prodloužil s Vysočinou smlouvu o 3 roky. Autor 7 ligových branek prožil v letošním ročníku jednu z nejlepších sezon v jeho dosavadní kariéře. Původem střední obránce prožil letošní sezonu v pozici hrotového útočníka a popasoval se s novou rolí skvěle! Co všechno na sebe Filip prozradil? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu