03.11.2012, Miroslav Fuks

Komňacký: Vyprodukovali jsme jen závary a polostřely

Komňacký: Vyprodukovali jsme jen závary a polostřelyŠestý domácí zápas FC Vysočina v podzimní sezóně Gambrinus ligy přinesl první porážku jihlavského celku na stadiónu v Jiráskově ulici. Postaral se o něj lídr tabulky z Jablonce a odchovanec Vysočiny Jan Kopic. Jak poměrně vyrovnané a bojovné utkání, které bylo sehráno ve velice dobré atmosféře na slušně zaplněném stadiónu, viděli oba trenéři?

Exjablonecký trenér František Komňacký musel přijmout porážku: „První půle byla vyrovnaná, možná jsme to byli my, kdo se dostal do více nadějných situací. Jenže jsme zajímavá přečíslení či zisky míčů často nedokázali dohrát do finální fáze. Vlastně jsme si ani nevypracovali žádnou gólovou střelu. Ve druhé půli se projevila větší kombinační úroveň středové řady Jablonce. Několikrát nás přehráli a my jsme před naší brankou nestíhali. Kvalita Jablonce se prostě ukázala a my jsme jí nebyli schopní čelit. Tím spíše, že se nám dnes hra dopředu příliš nedařila a nebyli jsme nebezpeční pro branku soupeře. Vyprodukovali jsme jen závary a polostřely, které měly jen malou šanci na úspěch. Neuspěli jsme ani v závěrečné snaze, které přinesla několik méně přehledný situací před jabloneckou brankou. Prohráli jsme tedy první zápas na domácím hřišti a nutno dodat, že jsme byli horší, než soupeř. Takovou porážku člověk musí vzít. Jablonci gratuluji a přeji, aby ve vítězných zápasech pokračoval dál.“

Jablonecký trenér Václav Kotal mohl být spokojený s cennou výhrou, ale na tiskové konferenci svoji radost příliš neprojevoval: „Viděli jsme dramatické utkání, do kterého jsme dobře vstoupili, ale po zhruba dvaceti minutách jsme chybami v rozehrávce pustili soupeře do hry. V závěru první půle byla Jihlava lepší a dostala se i do šancí. Naštěstí jsme tuto pasáž přežili. V úvodu druhého dějství jsme dobře kombinovali, dostali jsme se do spousty šancí a dali jsme jeden nádherný gól po akci Lafaty a Kopice. Když jsme přežili závěrečný tlak Jihlavy, tak jsme k mé spokojenosti odvezli tři body.“

• kompletní pozápasové ohlasy přináší Youtube kanál Ježour TV. Vedle názorů obou trenérů zde naleznete i slova střelce Jana Kopice a domácího levého obránce Tomáše Josla.