28.09.2012, Miroslav Fuks

Komňacký: Klidný jsem nebyl ani za stavu 2:0

Komňacký: Klidný jsem nebyl ani za stavu 2:0Domácí zápasy FC Vysočina v Gambrinus lize jsou skoro jako přes kopírák. Zaplněné ochozy, výborná atmosféra, bojovný a ofenzivní hr a Vysočiny, občasné okénka v defenzívě a především pořádné nervy až do konce zápasu. Jak duel Jihlavy s Příbramí viděli oba trenéři?

Kouč František Komňacký si po důležitém vítězství mohl zhluboka oddychnout: „Šťastně jsme odstartovali, když nám soupeř daroval vlastní gól. Myslím si však, že jsme si za aktivitu a výkon v první půli nejtěsnější vedení zasloužili. Pořád jsme si však museli dávat pozor na centrované míče a především na velmi dobře hrajícího Střihavku. Do druhé půle jsme nastoupili dost nepochopitelně vlažně. Příbram učinila dvě změny v sestavě a její kombinační hra se zvedla. Zatlačila nás, byla více na míči a vyrovnání viselo ve vzduchu. Přestože jsme dokázali odskočit na 2:0, tak jsem pořád nebyl klidný, neboť jsem před očima viděl nedávný zápas Příbrami v Jablonci, kde dokázali v závěru vyrovnat z 2:0 na 2:2. Nakonec to tak skutečně mohlo dopadnout. Hosté by si možná za svoji závěrečnou aktivitu bod zasloužili, jenže závěrečné vyrovnání Wagner odmítl. Měli jsme štěstí a získali jsme tolik potřebné tři body. Po zápase v Brně jsme je potřebovali pro atmosféru v kabině, chuť do další práce a klid v celém klubu. Hráči zejména v první půli ukázali, že chtějí a umějí hrát fotbal. Ve druhé půli za bojovnost a místy sebeobětování zaslouží poděkování. Jsme spokojeni, že jsme porazili kvalitního protivníka se silným hráčským kádrem.“

Pro Karola Marka nebylo jihlavské presscentru vůbec neznámým prostředím, neboť zde jako kouč Vysočiny hodnotil zápasy více než půldruhého roku. Po pátečním zápase jako lodivod Příbrami nemohl být spokojen: „Podali jsme dobrý výkon, který gradoval ve druhé půli. Bohužel, vše, co jsme si před zápasem připravili, pokazil brzy inkasovaný vlastní gól. Věřím, že i my v zápase dostaneme takový dáreček... Po góle přišla určitá nervozita a my si krom několika závarů a šance Střihavky moc možností nevytvořili. V šestnáctce jsme neměli dostatečný počet hráčů a patřičnou agresivitu. Zároveň jsme museli být neustále velmi obezřetní k propracovaným brejkům Vysočiny. V poločase jsme sáhli k prostřídání a kvalita naší hry šla nahoru. Když už jsme se nadechovali a měli nějaké šance, tak přišla domácí penalta a zvýšení na 2:0. Sice jsme se dostali do zápasu, ale když Wagner v nastavení neproměnil svoji obrovskou šanci, tak to trenéra poté může trefit šlak... Bohužel tak odjíždíme bez bodu.“