15.06.2012, Miroslav Fuks

Vysočina prezentuje první korekce prvoligového kádru

Vysočina prezentuje první korekce prvoligového kádruKádr FC Vysočina má zatím do konečné prvoligové podoby daleko, ovšem už doznává prvních změn. Pro nalezení nové výzvy se rozhodl brankář Maksims Uvarenko, zatím se do mateřských klubů vrací Marek Jungr a Jan Halama, v Jihlavě už nebude působit hostující stoper Martin Komárek a po dlouhých dvanácti letech v „áčku“ končí klubová ikona – Michal Veselý. Naopak se z úspěšných druholigových hostování vrací stoper Petr Filip (Varnsdorf) a záložník Jan Kosak (Vlašim).

 

Příchody

O nové tváře asi v jihlavské kabině nebude nouze. „Na pondělním startu letní přípravy přivítáme několik zkušených prvoligových fotbalistů, s nimiž jsme připraveni podepsat profesionální kontrakty. Jejich příchod jsme intenzivně konzultovali s trenérem Františkem Komňackým. Navíc budeme během přípravného bloku testovat řadu hráčů, kteří budou bojovat o místo v našem prvoligovém kádru. Cílem je přivézt do každé řady jednoho až dva hráče. K první selekci kádru dojde 7. července po letním turnaji v Berouně, přičemž není vyloučeno, že svoji pozici na soupisce neobhájí někteří členové týmu z uplynulé sezóny,“ zdůraznil sportovní manažer Josef Jinoch.

Ten se vyjádřil i k navrátilcům z hostování: „Do prvního týmu se z hostování vrací stoper Petr Filip, který na jaře v dresu Varnsdorfu nastoupil do všech jarních zápasů, a se stejnou bilancí přichází záložník Jan Kosak. Ten hostoval ve Vlašimi a během jara dvakrát skóroval. Další náš záložník Robin Demeter, který též hostoval v Graffinu, dostal prostor k nalezení nového angažmá.“

Cenné zkušenosti budou v přípravě prvoligového „áčka“ sbírat talentovaní junioři FC Vysočina. K trojici odchovanců Lukáš Kryštůfek (roč. 1992), Jan Kliment (roč. 1993) a David Vacek (roč. 1991), která v prvním týmu působila už na jaře, se připojí gólman Jan Procházka (roč, 1991), krajní obránce Vojtěch Šandera (roč. 1990), levý bek nebo záložník Jan Dobrovolný (roč. 1990), krajní záložník Lukáš Masopust (roč. 1993), ofenzivní záložník Alois Zeman (roč. 1992) a středový záložník či útočník Martin Štancl (roč. 1993).

Odchody

Maksims Uvarenko dopředu avizoval svůj záměr změnit klub i zemi, kde bude působit. Zároveň chce někde pravidelně chytat v roli jedničky. V Jihlavě mu skončila smlouva a nyní si hledá nové angažmá. Děkujeme mu za jeho práci pro Jihlavu a přejeme mu hodně štěstí a úspěchů do dalších fotbalových let,“ uvedl Josef Jinoch.

Jihlavský sportovní manažer se vyjádřil i k Janu Halamovi a Marku Jungrovi: „Oběma u nás skončilo hostování a vrátili se na letní přípravu do mateřských klubů, tedy Českých Budějovic a Teplic. Uvidíme, jak se situace kolem nich vyvine. Jsme připraveni jednat a o prodloužení jejich působení na Vysočině usilovat. Naopak u olomouckého stopera Martina Komárka o prodloužení působení zájem nemáme a stejně tak se s jihlavským dresem rozloučil mladý defenzivní hráč Slavie Praha Petr Kolařík. Ten však nastupoval výhradně za juniorku.“

Vedení klubu muselo ještě s koncem druholigového ročníku učinit nelehké rozhodnutí, když se rozhodlo neprodloužit smlouvu Michalu Veselému. Jednatřicetiletý rekordman v počtu startů za Jihlavu nyní ve spolupráci s managementem FC Vysočina vyjednává angažmá v některém z rakouských klubů v nižší soutěži. Od jeho dalšího hráčského vytížení se posléze bude odvíjet jeho trenérské zapojení v FC Vysočina.

K tomuto tématu se vyjádřil ředitel klubu Zdeněk Tulis: „Michal fotbalové Jihlavě během dvanácti let působení odvedl velmi cenné služby a za ně zaslouží velké poděkování. A jistě nezůstane jen u těchto slov. Bohužel, čas nelze zastavit a tak jsme před startem Gambrinus ligy dospěli k rozhodnutí smlouvu mu dále neprodloužit a vytvořit tým bez něj. Náš klub si Michalových služeb velice váží, což potvrdil v červnu loňského roku prodloužením smlouvy po jeho těžkém zranění. Byli bychom velice rádi, kdyby bylo jeho jméno i nadále spojeno s FC Vysočina, neboť v něm potenciálně vidíme kvalitního trenéra či funkcionáře. Jeho nové uplatnění v řadách našeho klubu upřesníme ve chvíli, kdy se vyjasní forma a intenzita jeho dalšího hráčského působení v novém angažmá. Mimo jiné si ho umíme představit v roli asistenta juniorky, která bude nově hrát v uzavřené celostátní soutěži.“

 
Aktuálně

Vysočina proti Opavě bez bodu

V zápase 7.kola Fortuna národní ligy domácí Vysočina na slezský celek nestačila a z duelu tak odešla s prázdnou. Po bezbrankovém prvním poločase si po přestávce připsal vlastní gól Tomáš Vlček, na kterého pak navázal ještě trefou Josef Celba. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu