03.06.2012, Miroslav Fuks

Plocha hřiště je připravena k instalaci vyhřívání

Plocha hřiště je připravena k instalaci vyhříváníV jaké fázi se nachází realizace vyhřívaného trávníku dvanáct dní po zahájení stavebních prací? Rozhodně je za dodavateli vidět pořádný kus práce! Původní trávník je minulostí, položeny jsou veškeré drenážní vrstvy, ve středové části hřiště je už zabudován systém automatického zavlažování a podél hlavní tribuny je nachystáno hlavní potrubí pro rozvod vytápění.

 

Vše je tak připraveno k položení topného roštu tvořeného zhruba třiceti kilometry trubek pro vyhřívání. V těch bude kolovat kapalina na bázi glykolu. Vytápění bude zajišťováno z kotelny, která vznikne v prostoru rohového objektu tribuny blíže k budově bazénu.

Na topný rošt bude navezena a urovnána dvaceticentimetrová vrstva písku a na ní deset centimetrů vegetační vrstvy s použitím špičkové technologie Fibresand. Tu představuje umělými vlákny vyztužený vegetační substrát, který bude použit v horní vrstvě trávníku. Jedná se o směs křemičitého písku, organického materiálu a polypropylenových vláken. Kořeny trávníku se spojí s umělými vlákny a ten pak bude odolnější, stabilní za každého počasí, nebude nedocházet k vykopnutí drnů a nebude na něm zůstávat stojatá voda ani po silných deštích.

Náklady na kompletní práce dosáhnout 19,4 milionu korun. Generálním dodavatelem je akciová společnost PSJ, přičemž rolí hlavního subdodavatele je pověřena firma Philipp. „Jihlavský vyhřívaný trávník bude zcela odpovídat standardům ostatních stadiónů v Gambrinus lize. Jeho rozměry budou v souladu s předpisy UEFA a FA ČR včetně výběhových zón. Po obvodu ho bude lemovat tři metry široký pás červeného umělého trávníku. Z okolí hrací plochy zároveň zmizí pozůstatky škvárové dráhy či doskočiště, které plně nahradí trávník,“ uvedl Zdeněk Tulis, ředitel FC Vysočina.

  • fotografie stavu prací ze dne 3. června naleznete ZDE

 
Aktuálně

Vysočina proti Opavě bez bodu

V zápase 7.kola Fortuna národní ligy domácí Vysočina na slezský celek nestačila a z duelu tak odešla s prázdnou. Po bezbrankovém prvním poločase si po přestávce připsal vlastní gól Tomáš Vlček, na kterého pak navázal ještě trefou Josef Celba. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu