05.04.2012, Miroslav Fuks

David Oulehla ukončil studium nejvyšší trenérské licence

David Oulehla ukončil studium nejvyšší trenérské licenceOsmadvacetiletý David Oulehla, kouč dorosteneckého týmu U-17 a zároveň trenér zodpovídající za tréninkový proces v rámci Fotbalové akademie FC Vysočina, završil náročné dvouleté studium nejvyšší trenérské licence UEFA! Navíc není jediným úspěšným studentem z řad trenérů FC Vysočina, neboť čerstvou licenci disponují Josef Morkus a Kamil Průša (oba Trenér mládeže UEFA A) a Lukáš Staněk (UEFA A licence).

 

„Náš klub se snaží nejen vychovávat kvalitní fotbalisty, ale zároveň i špičkové trenéry. Právě ti by měli působit zejména u našich mládežnických týmů. Jsem rád, že nyní u mládeže disponujeme trenérem s nejvyšší profesionální licencí dle konvence UEFA. Tímto Davidu Oulehlovi a dalším aktuálním úspěšným studentům srdečně gratuluji ke zdárnému absolvování těžkého trenérského studia,“ uvedl Ing. Zdeněk Tulis, ředitel FC Vysočina.

„Studium profesionální licence UEFA bylo skutečně velmi náročné, zejména mne potrápila psychologie a fyziologie. Během těch dvou let mne však žádná větší krize nepotkala, šel jsem trpělivě za svým cílem. Mohu říci, že jsem studium završil bez větších problémů. Mezi třicítkou studentů našeho ročníku byli například bývalí reprezentanti Galásek a Jiří Němec či prvoligoví fotbalisté Bernády, Slezák a Palinek. Nakonec hned devět uchazečů závěrečné zkoušky v termínu nezvládlo a čeká je opakování,“ zhodnotil nelehké studijní období novopečený držitel nejvyšší trenérské licence David Oulehla. Kam jeden z mála majitelů tohoto diplomu v okrese Jihlava dále směřuje? „Určitě mne láká vrcholový dospělý fotbal. Za tímto cílem chci trpělivě jít. Zároveň bych chtěl touto cestou poděkovat vedení klubu a zejména pak Josefu Morkusovi za podporu během studia.“

Doplňme zajímavý pohled na stav trenérských oprávnění u mládežnických týmů FC Vysočina. Nejvyšší profesionální licencí UEFA PRO se nyní může chlubit David Oulehla. Nejvyšší licencí UEFA A pro trénink mládeže disponují Pavel Tvarůžek (žáci U-14 a vedoucí Sportovního střediska mládeže), Kamil Průša (žáci U-15 a sekretář mládeže), Pavel Procházka (dorost U-19) a Josef Morkus (dorost U-16 a sportovní manažer mládeže). Na třetí nejvyšší trenérské vzdělání, tzv. UEFA A licenci, dosáhli Lukáš Staněk (přípravka U-10, vedoucí přípravek), Michal Kadlec (přípravka U-8), Ladislav Novický (přípravka U-6), Gustav Cabuk (žáci U-13), Petr Kuchta (dorost U-18) a Bronislav Bruzl (asistent dorost U-17). Na studium této licence jsou navíc čerstvě přihlášeni Michal Lovětínský (asistent žáci U-13) a Svatopluk Veroněk (žáci U-12).

„Další trenéři či asistenti u fotbalového potěru FC Vysočina disponují licencí UEFA B. Všechny naše trenéry se snažíme v jejich studiu podporovat a věříme, že se zároveň s jejich kvalifikací vzroste kvalita tréninkového procesu v našem klubu,“ řekl Josef Morkus, sportovní manažer mládeže FC Vysočina.

 
Aktuálně

Dnes od 18:00 druhé kolo v Ústí nad Labem

Druhé ligové kolo je tu! Dnes zamíří hráči Vysočiny do Ústí nad Labem, kde budou chtít navázat na domácí výhru proti Varnsdorfu z otevíracího duelu sezony. Podaří se navázat na první vítězství? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
×
Dnes v 18:00
FK Ústí nad Labem
FC Vysočina Jihlava
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu