30.09.2011, Jaroslav Wollmann

Vysočina se veze na vítězné vlně

Vysočina se veze na vítězné vlněSvěřenci Romana Pivarníka vstoupili do utkání velice dobře, již v 7. minutě se trefil kapitán Stanislav Velický. V 34. minutě sice vyrovnal Radzinevičius, ale o dvě minuty později již opět bylo na jihlavské straně veseleji, když se prosadil Stanislav Tecl. Poslední slovo si vzal v 90. minutě Marek Jungr, který uzavřel účet utkání na konečných 3:1. Vysočina vyhrála již třetí zápas v řadě a v tabulce se posunuje výše a výše.

9.kolo, pátek 30.9.2011, 18:00
3:1
(2:1)
OpavaOpava

Góly: 7. Velický, 36. Tecl, 90. Jungr - 34. Radzinevičius.
ŽK: Karlík, Šilinger - Vyskočil, Cigánek, Čáp, Formánek, Halaška.
Rozhodčí: Zelinka - Urban, Makovička.
Diváci: 1650
FC Vysočina: Uvarenko - Karlík (73. Halama), Tlustý, Komárek, Šilinger - Gabriel (85. Kučera), Jungr, Velický, Vaculík - Mešanović (69. T. Sedláček), Tecl
Opava: Blaha - Pomp, Cigánek, Formánek, Čáp (83. Neubert) - Partyš, L. Sedláček (63. Schaffartzik), Křeček, Vyskočil (84. Halaška) - Radzinevičius, Mrázek

„Vítězná sestava se nemění“ a trenér Pivarník se tímto okřídleným fotbalovým pravidlem plně řídil. Jeho tým do zápasu vstoupil aktivně s cílem vstřelit první branku. A dočkal se poměrně záhy! Už v 7. minutě Vaculík rozehrál standardní situaci, na centr si naskočil Komárek a hlavou trefil břevno. Odražený míč se dostal k Velickému, který balón pravou nohou umístil přesně k přední tyči, kde překonal gólmana Blahy. O 6 minut později se do šance dral Mešanović, ale ve vápně trefil jen prvního bránícího hráče. V 16. minutě z levé strany odcentroval do vápna Šilinger, ovšem Teclovi chybělo k přesné hlavičce několik centimetrů. Ve 23. minutě Tecl zatáhnul balón do vápna, nahrál na střed Jungrovi, který vystřelil přímo na branku. Gólman Blaha jeho ránu vytěsnil na roh. Vysočina v dalším minutách byla pasivnější a snažila se o brejky. Místo toho však přišlo vyrovnání. V 34. minutě Sedláček nahrál na levou stranu exjihlavskému Vyskočilovi, který odcentroval do vápna. Zde poprvé výborně zasáhnul Uvarenko, ale na ostrou dorážku Radzinevičiuse do prázdné branky už dosáhnout nemohl. Jihlavané se však rychle oklepali. O 2 minuty později se skvělou samostatnou akcí do vápna prodral Tecl, uvolnil se do vápna a krásně se trefil do horního levého rohu. Blahovi absolutně nedal šanci – 2:1! Domácí mohli jít do kabiny ještě radostněji. To by však v závěrečných vteřinách musel dobrou příležitost proměnit Tecl.

První dobrou příležitost měl ve druhé části Karlík zahrávající ve 49. minutě přímý kop. Blaha však byl pozorný a jeho kvalitní střelu vyrazil. V 58. minutě se k míči dostal Jungr, nahrál na hranici velkého vápna Velickému, který provětral rukavice Blahy. O 6 minut později byli hosté hodně blízko vyrovnání. Centr z levého křídla totiž přinesl velký zmatek mezi gólmanem Uvarenkem a stoperem Komárkem. Při domácích však stálo štěstí a osvobodili se odkopem. Poté už byla jihlavská obrana pozorná a bezchybná. Opavští se navíc do konce zápasu nedostali do šance. Naopak to byli domácí, kteří měli hned několik šancí na třetí pojišťovací gól. Nejprve v 65. minutě Tecl uvolnil za obranu hostí Mešanoviće, který postupoval na branku Opavy, nahrál na hranici velkého vápna Vaculíkovi, jenž zkoušel technickou střelu. Ta však šla těsně nad. O 10 minut později se k odraženému balónu v prostoru penalty dostal Vaculík, ale svou střelu poslal vysoko nad. V 87. minutě se do vápna prodral Tecl, na jeho hranici našel Jungra, jenž však vysoko přestřelil. Vysočina se tak třetí uklidňující branky dočkala až v nastaveném časem. O zaslouženou pojistku se postaral Jungr, který tak dlouho vedl míč k vápně, až si našel místo na umístěnou trefu k tyči – 3:1. Host z Teplic tak skóroval podruhé ve druhém zápase za Vysočinu.

9.kolo | FC Vysočina - Opava | 3:1
23.kolo | Opava - FC Vysočina | 0:2