23.04.2011, Michal Jindra

Josef Vrzáček: „Zaslouženě jsme zvítězili“

Josef Vrzáček: „Zaslouženě jsme zvítězili“Jihlavští fotbalisté v pátek hostili na domácí půdě rezervu letenské Sparty Praha a duel se svěřencům trenéra Vrzáčka nadmíru vydařil. Hráči z Vysočiny zvítězili vysoko 5:1. Začátek zápasu tak suverénně nevypadal. „Domácí nám vstřelili ve čtrnácté minutě první gól, na který jsme dvěma vyloženými šancemi mohli odpovědět. Nepodařilo se, a tak nás Jihlavané potrestali podruhé a bylo po utkání. Myslím si, že rozhodly neproměněné šance z prvního poločasu,“ uvedl na pozápasové tiskové konferenci trenér Sparty B Zdeněk Svoboda.

A co více k duelu sparťanský trenér řekl? „Po hrubých chybách v defenzivě jsme inkasovali dvě branky a jak už jsem říkal, tak mne hrozně mrzí, že jsme na góly nedokázali odpovědět. Věděli jsme, že jihlavští mají v obraně „okýnka“, dostali jsme se do nich, ale nedokázali je brankově využít. Ani po zbytek prvního poločasu si naši fotbalisté nevytvořili šanci, kterou by proměnili. V druhé půli jsme vstřelili kontaktní gól na 2:1, ale hned poté, kdy naši hráči udělali další chybu v obraně, jsme inkasovali na 3:1. V tu chvíli už bylo po utkání. V závěru jsme neměli sílu ani energii, abychom se pokusili zvrátit stav a domácím fotbalistům se po dalších chybách podařilo skóre zvýšit na konečných 5:1.“

Jak viděl utkání domácí trenér Josef Vrzáček? „Musím souhlasit se slovy mého kolegy, Sparta předvedla velkou sílu směrem dopředu a nikdo neví, jak by se duel vyvíjel, kdyby letenští proměnili jejich dvě vyložené šance. I přesto si myslím, že jsme v prvních dvaceti minutách byli lepší a naštěstí to bylo potvrzeno dvěma brankami, které jsme v prvním dějství vstřelili. Ve druhé půli jsme se opět zapotili, když hosté vstřelili kontaktní branku. Na ni naštěstí dokázal odpovědět Mešanović. Kdybychom nevstřelili třetí gól, díky kterému jsme si vytvořili dvoubrankový náskok, určitě by to bylo velice složité. I přesto, že byl vývoj zápasu tak těžký, myslím si, že jsme zaslouženě zvítězili. Pro nás je to výhra nesmírně cenná, už jsme potřebovali vyhrát a jsme rádi, že to vyšlo.“

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně přináší i webová televize JEŽOUR TV. Krom hlasů trenérů z tiskové konference zde najdete i názory úspěšných střelců Murise Mešanoviće a Stanislava Tecla.