24.11.2010, Miroslav Fuks

Žampa: Náš podzim předčil očekávání

Žampa: Náš podzim předčil očekáváníKterý tým FC Vysočina zažil nejúspěšnější podzim? Přeci ženský tým v Moravskoslezské lize žen! Naše holky z jedenácti zápasů prohrály pouze jednou a celkem vybojovaly 28 bodů. Se stejným počtem bodů se tak dělí o 1. příčku s „béčkem“ Zbrojovky Brno. Půjde tým kouče Josefa Žampy na jaře za postupem?

 

Vnímám, že holky by se chtěly o postup pokusit. Vytvořily výbornou soudržnou partu, která chce vítězit. Osobně bych byl ohledně našeho účinkování v nejvyšší soutěži opatrnější. Myslím si, že bychom tým museli posílit. Poté bych se konfrontace s elitou nebál.

Jak jste vlastně vaše podzimní účinkování hodnotíte?
Jednoznačně pozitivně. Krom domácí premiéry proti Ocmanicím ve 2. kole, kterou jsme nezvládli psychicky a prohráli 0:1, jsme podzim zvládli nad očekávání. Holky předváděly kombinační hru, byly úspěšné v koncovce a své soupeřky ve většině případů předčily. Těší mne náš průměr více 3 góly na zápas.

Tradiční dotaz – který zápas vnímáte jako nejvydařenější a naopak?
Nejhorší byl už zmíněný duel s Ocmanicemi. Naopak jsme v domácím prostředí sehráli kvalitní duel s juniorkou Brna (4:1) a ještě více jsem byl spokojen s výhrou 8:0 nad Valašským Meziříčím.

Tým v létě doznal poměrně velkých změn. Jak jste se s tím vyrovnali?
Některé hráčky náš tým skutečně opustily nebo skončilo jejich hostování. Místo nich však přišla kvalitní náhrada v podobě Petry Čechové a Petry Žampové. Troufám si říci, že náš aktuální tým je silnější, než ten na jaře. Holky tvoří lepší kolektiv, hrají týmově a jsou psychicky odolnější. Důležitou roli sehrává starší zdravé jádro mužstva, na které se daří nabalovat mladé talentované hráčky. Za své výkony, nasazení a zarputilost zaslouží pochvalu kapitánka Marcela Žampová a Lenka Tichánková, která se vrátila po mateřské dovolené.

Mimochodem, jak funguje dívčí juniorka? Registrujete dostatečná zájem ze strany dívek? Nastupují v zápasech juniorky členky vašeho kádru?
Některé naše méně vytížené fotbalisty do zápasů juniorky zasáhly, ovšem vzájemná spolupráce obou týmů nebyla na podzim ideální. V zimě se budeme touto otázkou zabývat, kooperaci musíme zefektivnit. Zvláště, když vnímáme zvyšující se zájem dívek o ženský fotbal.

Statistiky hráček

Střelkyně: 9 - K.Valentová, 5 - L.Tichánková, 4 - P.Čechová, 3 - K.Pavelcová, P.Žampová, Z.Žampová, D.Šerá, 2 - M.Žampová, L.Záškodová.

Odehrané minuty: 990 - M.Žampová, L.Tichánková, 967 - P.Štefaniková, 960 - K.Pavelcová, 945 - J.Havrdová, 898 - Z.Žampová, 892 - D.Šerá, 771 - L.Wasserbauerová, 710 - P.Žampová, 628 - K.Valentová, 530 - B.Pavelcová, 334 - P.Čechová, 325 - L.Záškodová, 296 - M.Ryšavá, 278 - G.Nováková, 214 - A.Lačná, 95 - D.Křížová, 45 - A.Vaníčková, 38 - Z.Křivánková, 34 - L.Bastlová.

 
Aktuálně

Vysočina si z Ústí nad Labem odváží 3 body!

V úvodním utkání druhého kola Fortuna národní ligy prohrálo Ústí nad Labem s Vysočinou Jihlavou 1:2. Na první branku zápasu se dlouho nečekalo, po rohovém kopu ji dal ve 13. minutě devatenáctiletý Fares Shudeiwa. Ústí ještě v nastavení snížilo na rozdíl jedné branky, ale víc Jihlava soupeři nedolila a odváží si 3 body! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu