17.11.2010, Miroslav Fuks

Procházka: Potenciál staršího dorostu je vyšší

Procházka: Potenciál staršího dorostu je vyššíExtraligový dorostenecký podzim je v polovině a na stejné pozici se nachází i nejstarší dorostenecký výběr FC Vysočina. Osmé místo s 22 body znamená ztrátu pouhých 3 bodů na 4. příčku a především nadějný jedenáctibodový náskok na sestupovou pozici. Jak podzimní působení mezi českou elitou hodnotí trenér Pavel Procházka? Je spokojený?

 

V souladu s našim podzimním umístěním je i moje spokojenost, tedy někde uprostřed. V žádném případě nejsem zklamán, na druhou stranu jsem přesvědčen, že potenciál týmu je vyšší. K ideálu mi schází 4 body. Zároveň je třeba říci, že naše výsledky často nepříznivě ovlivňovala početná marodka. Během podzimu jsme tak protočili množství hráčů – celkem 25. Rád bych dodal, že se na našich výsledcích a výkonech příznivě projevuje soulad a kvalitní spolupráce v našem realizačním týmu.

Váš podzim byl jak na houpačce a přinesl několik sérií. Jak vám bylo po 4 porážkách v řadě?
Úvod se nám nevyvedl. Domácí převahu proti Hradci Králové jsme nepřetavili v góly a tak duel skončil remízou. Naše zklamání bylo ještě větší v dalším kole, kdy jsme doma propadli proti Teplicím, které nás nachytaly na hruškách. O týden později jsme prohráli v Pardubicích a špatný vstup do soutěže byl na světě. Poté se však tým podařilo nastartovat ke třem cenným výhrám – doma se Zlínem, v Mladé Boleslavi a především se Sigmou Olomouc. Asi jsme si mysleli, že na vítězné vlně už zůstaneme a tak přišel pořádný sešup dolů. Po průměrném výkonu jsme prohráli na Baníku, v krásném a kvalitním duelu jsme Na Stoupách podlehli Slavii hodně smolně 4:5 a poté následovala těšná porážka v Českých Budějovicích, kde psychiku týmu poznamenalo těžké zranění Šuty. Krize vyvrcholila v 10. kole, kdy jsme proti Plzni propadli v důrazu i fotbalovosti. Hráči byli po 4 zápasech bez bodu hodně nalomení a v útlumu. Psychicky velmi náročný proto byl hned další duel na půdě posledního Mostu. Zde jsme měli vyhrát 1:5, ale nakonec jsme vydřeli důležitou výhru 2:3. Ta nás nakopla do třech podařených vítězných zápasů. Porazili jsme třetí Spartu Praha a čtvrtou Zbrojovku Brno a mezitím jsme jako první dovezli tříbodový zisk z Opavy. Série 4 výher se v posledním podzimním kole prodloužit nepodařilo. Na Slovácku hráči nepředvedli standardní výkon a gólové šance vedoucí alespoň k remíze zahodili.

Který zápas byl vašim nejpodařenějším a naopak?
Krásný a dramatický duel jsme sehráli doma se Slavií Praha. Přestože jsme nakonec prohráli 4:5, tak spokojeni museli být diváci i trenéři. Na opačném pólu vidím naši domácí prohru s Teplicemi. To jsme hráli velmi špatně a produkovali jsme množství individuálních a taktických chyb.

V týmu se na podzim vystřídalo množství hráčů. Těší vás aktuální šíře kádru?
Velmi mne potěšil závěr sezóny, kdy jsme měli z nejrůznějších důvodů mimo 8 hráčů, a přesto jsme je dokázali adekvátně nahradit mladými kluky ročníku 1993 z dorostu B. Ti uspěli a prokázali fotbalovou perspektivu, kterou v nich vidíme. Jsme rádi, že se takto podařil zapracovat stopera Beránka, středního záložníka Hráčka a dalšího halva Masopusta, který ve svých třech startech zaznamenal 3 branky. To rozhodně stojí za pozornost.

Pozitivní je pohled na ročník některých hráčů, kteří nyní naskakují do základní sestavy...
V tomto směru bych byl raději opatrný. Minulost i současnost, kdy se hráči ročníku 1992 nacházejí v určitém útlumu, potvrzuje, že zatímco mladší kluci bojují o své místo v kádru, tak u starších dochází k určitému poklesu a lehkému uspokojení. Je to hodně otázka psychiky a motivace.

Kteří fotbalisté patřili k oporám? Kdo překvapil či zklamal?
Na více má určitě Zeman. Svůj talent zatím zcela nezúročuje, ovšem svůj vliv na tom měla i zranění. Určitý útlum zaznamenal i bek Göth a jako na houpačce byly výkony dalšího fotbalisty ročníku 1992 – krajního záložníka Přibyla. Naopak chci vyzdvihnout stabilní hráče, kteří nechyběli ano minutu – stopera Turka a zejména defenzivního hráče Fadrného, který je skutečným vůdcem mužstva.
Výkonnostní skok učinil obránce Kryštůfek a tento nárůst lze pozorovat i u krajního záložníka Klimenta, kterého zabrzdilo zranění a trest za vyloučení. Kvalitní fotbalista roste z ofenzivního záložníka či útočníka Štancla a pokud na sobě bude dále pracovat, tak i nejlepší střelec týmu Jindřich Kučera by mohl být dobrým hráčem pro náš klub.

Dojde v kádru přes zimu k nějakým změnám?
Tyto kroky zvážíme až podle vývoje v „áčku“ dospělých a v juniorce. V tomto směru musíme postupovat hodně citlivě a s ohledem na individualitu hráče.

Hráčské statistiky

Vstřelené góly: 8 - J.Kučera, 5 - Štancl, 4 - Zeman, 3 - Masopust, 2 - Šuta, 1 - Fadrný, Přibyl, Vokoun, Beránek, Kliment.

Odehrané minuty: 1350 - Fadrný, Turek, 1319 - Kryštůfek, 1215 - Göth, 1200 - J.Kučera, 1154 - Štancl, 1080 - Kotnour, 871 - Zeman, 854 - Přibyl, 627 - Čížek, 586 - Vokoun, 520 - Beránek, 450 - Hráček, 425 - Kliment, 339 - Šuta, 272 - D.Procházka, 265 - Cipruš, 249 - Masopust, 198 - Císař, 180 - Kopeček, 90 - Malinkovič, 85 - Brabec, 75 - Kruták, 50 - Vodáček, 1 - Dvořáček.

 
Aktuálně

Vysočina si z Ústí nad Labem odváží 3 body!

V úvodním utkání druhého kola Fortuna národní ligy prohrálo Ústí nad Labem s Vysočinou Jihlavou 1:2. Na první branku zápasu se dlouho nečekalo, po rohovém kopu ji dal ve 13. minutě devatenáctiletý Fares Shudeiwa. Ústí ještě v nastavení snížilo na rozdíl jedné branky, ale víc Jihlava soupeři nedolila a odváží si 3 body! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu