11.11.2010, Miroslav Fuks

Kuchta: Mančaft táhl za jeden provaz

Kuchta: Mančaft táhl za jeden provazZatímco extraligové dorosty FC Vysočina na svoji podzimní tečku teprve čekají, neboť je o víkendu čeká jarní předehrávka na Slovácku, tak jihlavské „B“ dorosty už mohou myslet na zaslouženou pauzu. Zejména starší mohou být po podzimu velice spokojeni. Během šestnácti duelů získali výborných 34 bodů a přezimují tak na 2. příčce MSDL za „béčkem“ Sigmy Olomouc. Tým přitom do sezóny nevstoupil příliš dobře. V čem trenér Petr Kuchta vidí příčiny tohoto vzestupu?

 

Příliš se nám nedařilo v letní přípravě, kdy jsme dokonce „béčku“ Brna podlehli 12:2! Tým se teprve tvořil a sehrával a měli jsme problémy v defenzívě. V tomto duchu byl i první duel sezóny, kdy jsme prohráli na Slovácku B výrazně 7:0, a nevyšlo nám ani 3. kolo v Třinci - 4:2. V těchto zápasech jsme dopláceli na individuální chyby a je třeba též dodat, že výsledek zcela neodpovídal skutečnému dění na hřišti. Postupně se však tým podařilo stabilizovat, defenzívě pomohl návrat Vonáska z kabina „áčka“, nahoru šla naše gólová produktivita a především se zlepšil herní projev. V zápase jsem se opírali o taktickou a chytrou hru a též o výbornou partu, která se v zápasech nikdy nevzdávala a šla za výhrou.

Který duel byl z vaší strany nejpovedenější a naopak?

Jako první mne napadne domácí výhra 4:1 na ostravským Baníkem. Vůbec mne velmi těší naše výsledky nad ostatními ligovými „béčky“, neboť ty jsou pro nás hlavním měřítkem kvality a naší práce. Takto jsme vedle Baníku dokázali porazit Zbrojovku Brno, Zlín, Sigmu Olomouc a v posledním kole, které bylo předehrávkou jara, i Slovácko, čímž se nám povedla odveta za nepodařený vstup do sezóny. To nejlépe ukazuje, jakým vývojem celý mančaft během podzimu prošel.

Naopak mne mrzí 4 zbytečné remízy v zápasech, v nichž jsme byli lepším týmem a nedokázali jsme zužitkovat naše vyložené gólové šance. Ke třem bodům jsme tak nedotáhli duely v Karviné, ve Frýdku nebo doma s Hodonínem. Často chybělo i štěstí a stabilnější sestava. Mnohdy jsme měli společně s kouče „áčka“ Pavlem Procházkou problém, abychom obě sestavy starších dorostů poskládali. Pokud nastala marodka a termínová kolize, tak to bylo mnohdy hodně náročné. O to cennější náš podzimní výsledek je. Rád bych dodal, že naše spolupráce s dorosteneckým „A“ týmem vyla velice dobrá, dokázali jsme si vyjít vstříc.

Které hráče byste chtěl za jejich podzimní výkony vyzdvihnout?

To je těžké. Vždy je vycházeli z kolektivního výkonu, z výborné party, která táhla za jeden provaz. Pokud bych měl někoho zmínit, tak to budou konstruktivní záložníci Masopust a Hráček, kteří se v průběhu podzimu právem posunuli do extraligy. V útoku potvrzoval své střelecké kvality Kavka, hodně produktivní byl i záložník Urbánek a v obraně hráli prim Vonásek, Mlčoch a Tvrdý. Už nyní si troufám tvrdit, že v příštím ročníku nebudeme mít problém, aby se starší dorost s rokem narození 1993 zachránil v nejvyšší soutěži. Kvalita tu rozhodně je.

Přehled střelců dorostu B:

9 - Kavka, 8 - Urbánek, 6 - Císař, 4 – Masopust, 3 - Brabec, 2 – Švec, Mlčoch, Míka, 1 - Kulík, Hráček, Kyzlink, Brancúzský.

 
Aktuálně

Vysočina si z Ústí nad Labem odváží 3 body!

V úvodním utkání druhého kola Fortuna národní ligy prohrálo Ústí nad Labem s Vysočinou Jihlavou 1:2. Na první branku zápasu se dlouho nečekalo, po rohovém kopu ji dal ve 13. minutě devatenáctiletý Fares Shudeiwa. Ústí ještě v nastavení snížilo na rozdíl jedné branky, ale víc Jihlava soupeři nedolila a odváží si 3 body! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu