01.09.2010, Miroslav Fuks

Arnold Šimonek má nyní v hlavě jenom Jihlavu

Arnold Šimonek má nyní v hlavě jenom JihlavuStále ještě devatenáctiletý vytáhlý útočník Arnold Šimonek náleží mezi čerstvé letní posily FC Vysočina. Do týmu přišel jako poslední v řadě a zároveň s vizitkou poměrně neznámého perspektivního fotbalisty ze slovenské Nitry. Přesto si ve velké ofenzivní konkurenci jihlavského týmu dokázal vybojovat místo v základní sestavě na hrotu útoku. Kde začala jeho fotbalová kariéra?

 

Naše rodina sídlí ve vesnici Dubník a právě tady jsem v šesti letech díky přičinění otce začal kopat do míče.

Kdy následoval tvůj přesun do Nových Zámků?
V rámci jednoho z výběrů jsem dostal nabídku z Nových Zámků. Přestože mi bylo teprve 9 let, tak jsme do toho šli. Denně jsem tak dojížděl za školou a fotbalem 30 kilometrů, což bylo hlavně v prvních letech hodně náročné. Vstával jsem v 6 hodin ráno a to nemluvím o zimních měsících...

Kdo si tě vyhlédl do Nitry?
Hráli jsme 2. žákovskou ligu a byli jsme docela na očích. Navíc se mi podařilo ve 14ti zápasech vstřelit 37 gólů a tak přišly nabídky z celého Slovenska. Z Interu, Banské Bystrice a dokonce i z dalekých Košic. Zvítězila však nabídka z Nitry, neboť byla nejblíže mého bydliště – 80 kilometrů. Svoji roli sehrál i fakt, že se v Nitře začal rozbíhat projekt fotbalové akademie.

Jak dlouho trvala cesta do kabiny „áčka“?
Do Nitry jsem přišel ve čtrnácti letech a tak jsem ještě stihl půlrok ve starších žácích. Během něj jsme se stali slovenskými mistry a postoupili jsme na evropské finále Nike Cupu. Z žáků následovalo období velkých skoků. Rovnou jsem začal v mladším dorostu U-17. Po roce už jsem byl v nejstarším dorostu U-19 a už na podzim 2007 mne kouč Pavel Hapal zařadil pro dospělého „A“ týmu. Všiml si mne v dorostu a dal mi šanci, za což mu jsem hodně vděčný. V Corgoň lize jsem debutoval ještě v šestnácti letech v základní sestavě na půdě Slovanu Bratislava. Bohužel, brzy na to jsem si na tréninku zlomil nohu. Možná v tom hrála roli i moje přemotivovanost a velká snaha přesvědčit trenéra Hapala. Výsledkem byla sádra na 4 měsíce a celkem půl roku bez fotbalu. Během zimy 2008 jsem se zapojil do přípravy a po třech měsících jsem si natrhl postranní vaz koleně... V ročníku 2007/08 jsem tak měl jen 1 start v I. lize. Pro Nitru však šlo o skvělý ročník, neboť jsme skončili třetí.

Jaký byl další ročník? Kdy přišel první gól?
Hapala nahradil trenér Malura a Nitře se přestalo dařit. Mužstvo nakonec vedli další trenéři Süttö a po něm Srb Kurčubič. Zachránili jsme se na 11. místě. Já se po zraněních a rekonvalescenci do týmu dostával pomalu. Během tohoto ročníku jsem si připsal jen 9 startů a též premiérový gól na půdě Petržalky. Znamenal bod za remízu 1:1. Až za kouče Kurčubiče jsem se začal více prosazovat do sestavy, dával mi šanci.

Sezóna 2009/10 pro tebe byla mnohem lepší...
Tým převzal trenér Galád a nakonec nás dovedl k velmi dobrému 4. místo a s tím i ke kvalifikace do Evropské ligy. Nitra se tak po dlouhých letech dostala do pohárové Evropy. Já jsem si připsal 27 startů a 3 branky.

Jaká byla tvá pozice v týmu Nitry před touto sezónou?
V týmu jsem byl v roli druhého útočníka za kanonýrem Rákem. Cítil jsem, že bych potřeboval vypadnout ze stereotypu a získat novou výzvu. Ještě jsem nastoupil v domácím utkání předkola Evropské ligy proti maďarskému Györu, v němž jsme remizovali 2:2, a poté přišla konkrétní nabídka z Jihlavy. Roční hostování v Čechách jsem rozhodně uvítal.

Jaké byly první týdny v Jihlavě? Kde bydlíš? Co říkáš na zázemí klubu a na město?
O Jihlavě jsem měl kladné reference od svého spoluhráče z Nitry Karola Karlíka. Nešel jsem úplně do neznáma, neboť za Nitru se mnou nastupovali i Simr a Bača. Navíc tam byl asi týden na testu Halama. První dny v novém prostředí samozřejmě byly těžší, ovšem do týmu mne kluci přijali skvěle. Jihlava je pěkné menší město a určitě se mi líbí. Bydlím v bytě na Královském Vršku.

Tvá dosavadní střelecká bilance za Vysočinu není moc bohatá...
Zatím se nikomu z nás střelecky moc nedaří. Potřebovali bychom chytit formu a úspěšnou sérii. Střílení gólů je o štěstí a o klidu v koncovce. Věřím, že nás nakopl šťastný infarktový závěr utkání se Sokolovem.

Jak zatím vyznívá tvé srovnání české II. ligy a nejvyšší slovenské soutěže?
Corgoň liga má o něco vyšší úroveň. Česká II. liga je oproti ní bojovnější a více svázaná taktikou. Největší rozdíl mezi českých a slovenským fotbalem vidím ve vybavení stadiónů a celkovém zázemí klubů.

Mimochodem, probíhá v jihlavské kabině špičkování mezi českou většinou a slovenskou menšinou? Jaká byla dohra předkola Ligy mistrů mezi Spartou a Žilinou?
Určité popichování tam samozřejmě je a jistě i bude. Každopádně jsme se většinou shodli na tom, že Žilina na tom aktuálně je o něco lépe, než Sparta. Postoupila zaslouženě.

Prošel jsi slovenskými mládežnickými reprezentacemi. Můžeš to upřesnit? Na který zápas rád vzpomínáš?
Prošel jsem výběry U-15 až U-19. Nyní věřím, že se prosadím do nově tvořené jednadvacítky. Jak v U-17, tak v U-19 se nám podařilo projít přes úvodní fázi kvalifikace. Ve 2. fázi kvalifikačních skupin o postup na mládežnické Euro jsme však vždy skončili až na 3. pozici a nepostoupili jsme.

Jaké jsou tvé fotbalové plány a ambice?
Teď mám v hlavě jenom Jihlavu. Během své hostování chci pomoci našemu velkému cíli a prosadit se. Ve smlouvě je obsažena opce, uvidíme, zda o mne bude další zájem v Jihlavě či jiných klubech.

Jak trávíš volný čas? Co tvé zájmy a koníčky?
Jsme spíše přírodní typ. Mám rád procházky a výlety s přítelkyní. Počítač mne moc neláká, stejně tak příliš neholduji dalším sportům.

 
Aktuálně

Starší dorost rozstřílel divizní Ždírec nad Doubravou

Starší dorost U19 dosáhl cenného vítězství, když nadělil pět branek mužskému celku Ždírce nad Doubravou, jenž nastupuje v divizi - 5:1 (2:1). Jedna branka v síti soupeře byla vlastní a o další čtyři se podělili Radek Křivánek, Tomáš Svoboda, Václav Havlín a Mirek Malata. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu