26.10.2004, Redakce

Aktuální vyjádření FC Vysočina k událostem při utkání Poháru ČMFS dne 20.10.2004

V poločase pohárového utkání mezi FC Vysočina Jihlava a SK Slavia Praha, které se uskutečnilo ve středu 20. října 2004, došlo k těžkému zranění domácího fanouška. To mu způsobil úder příznivce Slavie Praha a následný pád na betonový obrubník.

 
Dle vyjádření Policie ČR byl celý incident odstartován jihlavským fanouškem z Kamenice (ročník 1983), který při průchodu kolem oploceného sektoru fanoušků hostí verbálně provokoval příznivce Slávie (např. "Sparta Praha mistr ligy", "Sparta, Sparta!"). Slova tohoto fanouška způsobila reakci ve zhruba osmičlenném hloučku příznivců Slávie uzavřených v oploceném sektoru (výška oplocení je zcela v souladu s požadavky ČMFS, sektor byl během zápasu hlídán jedenácti členy bezpečnostní agentury a dále u něj byli přítomni čtyři příslušníci Policie ČR), kdy se dva příznivci hostí pokusili proniknout vchodem a dostihnout jihlavského fanouška. Tento pokus však byl zadržen pořadateli. Vzdalujícího se jihlavského příznivce však stále sledoval další z fanoušků hostí, který využil určitého zmatku v sektoru Slavie, na boku sektoru nalezl skulinku mezi pořadateli, přelezl plot a běžel za příznivcem FC Vysočina. Jeho počínání spozorovali pracovníci bezpečnostní agentury a vyrazili stíhat daného fanouška. Bohužel, útočník jihlavského příznivce dostihl jako první a stihl ho udeřit, což způsobilo jeho následný pád na betonový obrubník. Paradoxně právě tento útočník okamžitě poté poskytl postiženému první pomoc a vytáhl mu zapadlý jazyk. Vzápětí byl zadržen pořadateli, odveden Policií ČR a skončil v cele předběžného zadržení. Pachatel byl později konfrontován s údaji Policie ČR, které prokázaly víceré minulé prohřešky daného fanouška na jiných stadiónech po celé ČR. Obdobné prohřešky byly zaznamenány i u dalších 2 fanoušků Slávie, kteří byli na stadiónu Policií ČR za jiné přečiny zadrženi.
 
Aktuálně

U17: Domácí prohra s vedoucím týmem soutěže

Jihlavský mladší dorost neuspěl na domácí půdě s pražskou Slavií po výsledku 0:5 (0:3) a stále tak čeká na první body do tabulky z domácího prostředí. Za domácí tým nastoupil teprve 14letý Tobiáš Ritter. Vysočina se tak nachází i po 9. kole na posledním místě tabulky. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu