Podzimní kádr začíná mít konečnou podobu | FC Vysočina Jihlava
Podzimní kádr začíná mít konečnou podobu
V sobotu 24. července vstoupí FC Vysočina do nového fotbalového ročníku 2010/11. Do pohárového duelu proti SFK Vrchovina vykročí s kádrem, který oproti úspěšnému jaru zaznamenal jen minimum odchodů a zároveň byl významně posílen. (Staro)novými jmény jsou gólman Dalibor Rožník, stoper Jan Halama a útočníci Stanislav Tecl, Martin Bača a Arnold Šimonek.

Tým opustili tři fotbalisté, kterým skončilo hostování – hrot Muris Mešanović (FK BAUMIT Jablonec), brankář Václav Winter (FK Bohemians Praha) a obránce Robert Caha (SK Sigma Olomouc). FC Vysočina zároveň umožnila druholigové hostování levému obránci Tomáši Cihlářovi (FK Fotbal Třinec) a ofenzivnímu záložníkovi Janu Kopicovi (FC Zenit Čáslav).

Mladý útočník Stanislav Tecl (nar. 1.9.1990) se vrátil z půlročního hostování v SK Slavia Praha, kde na jaře zasáhl do 4 prvoligových duelů. V mateřském dresu bude chtít navázat na své kvalitní podzimní výkony.
Gólman Dalibor Rožník (nar. 3.5.1988) přichází na přestup z FK AS Trenčín. Bývalý slovenský mládežnický reprezentant v Corgoň lize debutoval ve dvaceti letech a v Jihlavě by měl vytvořit vyrovnanou brankářskou dvojici s Maksimsem Uvarenkem.
Defenzivní řady vyztuží urostlý stoper Jan Halama (nar. 14.7.1988), který přichází na hostování s opcí z Viktorie Plzeň. V dresu Plzně, Příbrami a Střížkova nastoupil do 57 duelů v Gambrinus lize a vstřelil 1 branku. Uplynulé jaro strávil ve slovenské prvoligové Senici.
Konkurenci v útoku výrazně zvýší dva vysocí útočníci. Zkušenější Martin Bača (nar. 30.9.1985) přichází na přestup z Tescomy Zlín s vizitkou 109 prvoligových startů a 11 zásahů. V loňském ročníku II. ligy nastoupil patnáctkrát a skóroval jednou. Na jaře 2008 si v Nitře vyzkoušel slovenskou Corgoň ligu. Devatenáctiletý Arnold Šimonek (nar. 19.9.1990) je velkým talentem slovenského fotbalu. V mateřské Nitře už stihl odehrát 37 prvoligových zápasů a 4 x skórovat. Jeho hostování s opcí se nyní dotahuje.

Doplňme, že v kádru setrval záložník Radek Görner, jehož hostování z 1.FC Slovácko se změnilo v přestup, a též Karel Zelinka, u kterého došlo k půlročnímu prodloužení hostování z pražské Slavie.

„Aktuální přestupové období je velice dlouhé, tudíž máme dostatek časového prostoru k dalším případným změnám. Zejména se nyní zaměřujeme na příchod levonohého defenzivního fotbalisty schopného hrát na postu krajního obránce i stopera. Navíc nelze vyloučit, že v současném kádru provedeme určitou revizi a některé hráče uvolníme,“ řekl sportovní manažer FC Vysočina Josef Jinoch.

ZMĚNY V KÁDRU

Příchody: Tecl (konec hostování SK Slavia Praha), Bača (přestup FC Tescoma Zlín), Rožník (přestup FK AS Trenčín), Görner (přestup 1.FC Slovácko), Halama (hostování FC Viktoria Plzeň), Zelinka (hostování SK Slavia Praha), Šimonek (hostování FC Nitra).

Odchody: Cihlář (hostování FK Fotbal Třinec), J.Kopic (hostování FC Zenit Čáslav), Mešanović (konec hostování FK BAUMIT Jablonec), Winter (konec hostování FK Bohemians Praha), Caha (konec hostování SK Sigma Olomouc).

Pokračovat na další článek:

FC Vysočina proti Chrudimi touží po vítězné domácí tečce

Před fotbalisty FC Vysočina je 28. kolo Chance Národní Ligy, které je pro ně zároveň posledním domácím duelem v sezóně. Poslední dvě kola totiž Jihlava odehraje na stadiónech soupeřů, tudíž máte v neděli 11. května od 17:00 hodin poslední možnost svůj tým podpořit. V bitvě proti Chrudimi, která je už jistým účastníkem baráže, bude ve hře nejen jistota setrvání ve II. lize.