31.03.2010, Miroslav Fuks

V Karviné se chceme pokusit o úspěch, říká Urban

V Karviné se chceme pokusit o úspěch, říká UrbanJihlavský fotbalový vlak se na jaře pomalu rozjíždí, ovšem poslední domácí skalp lídra z Ústí nad Labem by ho mohl hodně nabudit. Zda tomu tak skutečně bude a nebo zda šlo o ojedinělý tříbodový impuls ukáže už nadcházející duel. Vysočina se představí v Karviné, kde se vyhrává skutečně velmi těžko. Co od tohoto duelu očekává kouč Luboš Urban?

 

Vzhledem k velké kvalitě karvinského týmu a diváckému prostředí, která tam panuje, nás v Karviné rozhodně nečeká nic lehkého. Na druhou stranu se nemáme čeho bát. V posledním utkání jsme po bojovném výkonu porazili lídra tabulky a proč se proto o bodový úspěch nepokusit i v Karviné?!

Na které hráče si musíte dát v neděli pozor?
Karviná má ve svém kádru řadu zkušených hráčů nad 30 let, kteří vědí co hrát. Nastupují v klasickém rozestavení 4 – 4 – 2 a právě oba hrotoví útočníci Opic a Mišinský jsou velmi nebezpeční.

Jak vzpomínáte na poslední vzájemnou přestřelku, kterou Vysočina vyhrála 5:3?
Velmi rád vzpomínám na první půlhodinu, v níž jsme vstřelili 4 branky. Zdálo se, že je hotovo, ovšem soupeř v 80. minutě snížil na 4:3. Byl to hodně náročný a divácky atraktivní zápas. Tehdy na karvinskou obranu platila rychlost a přímočarost. Podobné zbraně bychom chtěli vytáhnout i v neděli.

Jak zpětně hodnotíte domácí výhru nad Ústím?
Šlo o nesmírně cennou výhru. Těšit mne musí bojovný a zodpovědný výkon celého týmu. Hráči nevypustili žádný souboj a nakonec si vytvořili i více gólových šancí, než hosté. Naše výhra proto byla zasloužená a já doufám, že nás nakopne do dalších zápasů.

Výkon v tomto duelu nebyl ideální. Co jihlavskému týmu schází ke zlepšení tohoto aspektu...
Náš výkon trochu svazovala zodpovědnost za výsledek a též terén, který v březnu ještě nebyl ideální a hráče nutil spíše do nakopávaných míčů. Především nám však v zápase velmi vázla mezihra. Tu musíme rapidně zlepšit. Mnohem více čekám od souhry středových hráčů Dorta s Görnerem a též od Krutého, který hru po svém příchodu zvedl, ale stále to nebylo ideální. Tito fotbalisté by nám měli tvořit hru, více se nabízet, chodit si pro míče a dát balón na zem. Chceme se prezentovat kombinačním fotbalem.

Na druhou stranu jste jistě mohl být spokojen s výkonem obrany a gólmana...
V tomto složení nastoupili vůbec poprvé, neboť Tlustý v zimě dlouho marodil a Šimáček se zranil na počátku jara. Oba však mají předpoklady pro základní sestavu a proto jsme se rozhodli pro tuto dvojici. Myslím si, že oba podali dobrý výkon a působili jistě. Krajní beci Gabriel a Gavrić nechybovali dozadu, ale v domácím prostřední bych od nich čekal větší podporu útoku. Gólman Uvarenko se zlepšuje každým zápasem. Byl jistý při centrech i střelách. Snad jen některé odkopy mu nevyšly ideálně a očekávám i zlepšení komunikace a souhry s obranou.

Jaký je zdravotní stav mužstva?
Momentálně dobrý a já doufám, že nám to vydrží i v současném chladném a deštivém počasí.

Vzájemná ligová bilance FC Vysočina a MFK OKD Karviná

- II. liga:  5 utkání  4 – 1 – 0   14 : 7
- poslední vzájemný duel se hrál v Jihlavě byl ódou pro nezaujatého diváka. Gólová přestřelka se však mnohem méně mohla líbit trenérům Urbanovi a Kalvodovi. Vysočina zvítězila divoce 5:3 (4:1), když hosté v 80. minutě nebezpečně snižovali na 4:3. Jihlavské branky vstřelili Veselý, Krutý, Tecl, Vydra a Kadlec z penalty.

 
Aktuálně

Dnes od 18:00 druhé kolo v Ústí nad Labem

Druhé ligové kolo je tu! Dnes zamíří hráči Vysočiny do Ústí nad Labem, kde budou chtít navázat na domácí výhru proti Varnsdorfu z otevíracího duelu sezony. Podaří se navázat na první vítězství? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
×
Dnes v 18:00
FK Ústí nad Labem
FC Vysočina Jihlava
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu