Dělba bodů je spravedlivá, hodnotí kouč Urban
Takřka po pěti měsících se fotbalisté FC Vysočina dočkali druholigového bodového zisku. Bodový půst vyplnila zimní pauza a především tři porážky. Jak viděl jednobodový import z Hlučína kouč Luboš Urban?
Sehráli jsme dva různé poločasy. Po úvodním opatrné čtvrthodině jsme působili fotbalovějším dojmem. Dokázali jsme míč dát na zem a dostali jsme se do dvou velkých šancí. Paradoxně to však byli domácí, kteří se po jasném dvoumetrovém ofsajdu dostali do vedení. Naštěstí jsme už po dvou minutách dokázali odpovědět, když byl v pokutovém území faulován Mešanović a Dort penaltu bezpečně proměnil. V závěru půle jsme dominovali, ale gólu jsme se nedočkali.
Ve druhé části byli nebezpečnější domácí. Nakopávanými míči, které tlačil k zemi poměrně silný protivítr, a velkou agresivitou nás dostávali pod tlak. My jsme je často faulovali a vyráběli jsme standardní situace, které velmi nebezpečně zahrával exslavista Šiklič. Tuto část jsme nesehráli dobře. Nakonec už branka nepadla, což odpovídá dění na hřišti. Myslím si, že můžeme být s bodem spokojeni. Hráči bojovali a dřeli. Uhrát bod v Hlučíně skutečně není jednoduché, o čemž se před čtrnácti dny přesvědčil i Hradec, který zde remizoval 1:1. Nám se navíc na Hlučín příliš nedaří, což se ukázalo i na podzim doma.
Co říci ke změnám v sestavě, které jste oproti domácímu duelu se Zlínem učinil?
Hlučín jsme viděli ve všech jarních zápasech a věděli jsme, že jde o pohyblivý a bojovný tým. I proto jsme na hrot nasadili rychlého Mešanoviće, který byl velmi aktivní a s domácími zadáky svedl řadu soubojů. Hlavně v první půli jsem s ním byl spokojen. Oproti Zlín nehrál Caha, neboť jsem do sestavy chtěl zabudovat Tlustého. S ním počítám do základní sestavy a bylo na čase, aby po zranění nastoupil. Podal solidní výkon a nepropadl. Gavrić tak zamířil na post levého beka.
Reprezentační pauzu zpestřil přípravný duel proti Třebíči
Fotbalisté FC Vysočina využili reprezentační pauzy a sehráli přípravný duel proti 15. celku divizní skupiny D - SK Fotbalová škola Třebíč. Zvítězili výrazně 10:0 (5:0), když hattricky zaznamenali Miroslav Křehlík a Jakub Selnar, dvakrát se trefil Michal Smutný a po jedné brance přidali Khalid Baba Labaran a navrátilec do sestavy Radek Křivánek. Celý článek
- U16: Vysoká výhra nad Vyškovem (19.03.2025)
- U18: Výhra nad Vyškovem (17.03.2025)
- U17: Prohra s Olomoucí (17.03.2025)
- U19: Venkovní prohra se Sigmou (15.03.2025)
- 2024:
- U19: První jarní prohra
- 2016:
- U16: Úvodní jarní přestřelka proti Opavě
- U17: První jarní utkání zvládli
- Juniorka nad Spartou vedla 2:0, ale v závěru padla
- 2015:
- Vysočina si poradila s Hradcem a stoupá tabulkou
- Klusáček: Výhra nám dává relativní klid do jarních bojů
- 2008:
- Hřiště připraveno, hrát se bude!
- Vysočina zvítězila v zimní bitvě proti Hradci!
- Marko: „Zápas jsme zvládli po taktické stránce“
Vytisknout