29.12.2009, Miroslav Fuks

Nejlepším pravým bekem Theodor Gebre Selassie

Nejlepším pravým bekem Theodor Gebre SelassiePost pravého beka měl v hlasování o ideální jedenáctku desetiletí FC Vysočina svého lídra už od začátku. Aktuálně liberecký Theodor Gebre Selassie, který z Jihlavy odešel v září 2007 do pražské Slavie, zvítězil se ziskem 242 hlasů. Další pořadí: 131 – Gabriel, 97 - Veselý Michal, 67 - Sláma Radek, 58 - Demeter Michal, 37 - Bartoš Pavel, 29 - Hekerle Vladimír, 14 - Bratršovský Daniel, 10 - Baštař Petr. Theodora jsme kontaktovali telefonicky s žádostí o rozhovor.

 

Co na říkáš na fakt, že tě fanoušci FC Vysočina zvolili do ideální jedenáctky desetiletí našeho klubu?

Věděl jsem, že na jihlavském webu tato anketa probíhá, ale rozhodně jsem nečekal, že v ní dopadnu takto dobře. V „A“ týmu jsem působil prakticky pouze rok a o to více mne toto příjemné ocenění potěšilo. Děkuji za něj!

Jak na jihlavské roky včetně těch mládežnických vzpomínáš?

Do Jihlavy jsem přišel v žácích z Velkého Meziříčí a strávil jsem zde asi 6 let. Našel jsem zde spoustu kamarádů a určitě mi tyto roky pomohly i fotbalově. Mém vzpomínky na Jihlavu jsou tedy jedině dobré.

Sleduješ jihlavské výsledky? Jsi s někým z klubu v kontaktu?

Výsledky Vysočiny si samozřejmě nenechávám ujít a velmi dobře vím, že se mužstvu podzim, stejně jako nám v Liberci, příliš nepovedl. Z bývalých spoluhráčů si občas zavolám v Vesym nebo Cihlou.

Jaký z tvého pohledu byl končící rok 2009?

Z mého pohledu určitě nebyl špatný, neboť jsem v liberecké sestavě pravidelně nastupoval. Navíc jsme na jaře výborně zakončili I. ligu na 3. místě, čímž jsme si vybojovali start v evropském poháru. Ten jsme výborně rozběhli, ale nakonec jsme o postup do základní skupiny Evropské ligy trestuhodně přišli. Poté nám ani nevyšla podzimní část, když přezimujeme až na 10. příčce s dvaceti body.

Jsi známý univerzál. Je pro tebe post pravého beka ideální?

Asi ano. Stopera bych určitě hrát nechtěl a momentálně se cítím lépe na kraji obrany, než jako defenzivní záložník. Jsem rád, že mám v Liberci velkou volnost i pro ofenzivní výpady.

Jaké máš další fotbalové plány a cíle?

Především doufám, že je před Libercem vydařené jaro, které může i pro moji kariéru znamenat další posun dopředu. Určitě bych se v budoucnu nebránil zajímavému zahraničnímu angažmá.

  • profil Theodora Gebre Selassieho na webu FC Vysočina - ZDE.

 
Aktuálně

Vysočina si z Ústí nad Labem odváží 3 body!

V úvodním utkání druhého kola Fortuna národní ligy prohrálo Ústí nad Labem s Vysočinou Jihlavou 1:2. Na první branku zápasu se dlouho nečekalo, po rohovém kopu ji dal ve 13. minutě devatenáctiletý Fares Shudeiwa. Ústí ještě v nastavení snížilo na rozdíl jedné branky, ale víc Jihlava soupeři nedolila a odváží si 3 body! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu