09.12.2009, Miroslav Fuks

FC Vysočina rozjede fotbalovou akademii!

FC Vysočina rozjede fotbalovou akademii!Projekt Fotbalové akademie Vysočina začíná nabývat jasných obrysů. Už v příštím školním ročníku bude na jihlavské Střední škole obchodu služeb otevřen čtyřletý maturitní obor management sportu, čímž vznikne přímá návaznost na sportovní třídy FC Vysočina na ZŠ Evžena Rošického. Fotbalistům i fotbalistkám zde bude umožněna rozšířená dopolední sportovní fotbalová příprava.

 
„V této podobě bude Fotbalová akademie Vysočina zahrnovat dlouhodobou komplexní sportovní přípravu hráčů od začínajících nejmenších fotbalistů až po juniorský věk. Již od přípravky mají kluci možnost navštěvovat kromě odpoledních tréninků v klubu také dopolední sportovní fotbalové kroužky na základní škole Evžena Rošického. Na stejné škole potom od 6. do 9. třídy fungují sportovní fotbalové třídy, kde mají žáci v rámci rozvrhu rozšířené hodiny tělesné výchovy zaměřené kromě fotbalu také na všeobecnou sportovní přípravu, kondiční přípravu, kompenzační cvičení a regeneraci. Přímou návazností na tyto sportovní třídy bude od příštího školního roku rozšířená fotbalová příprava na Střední škole obchodu a služeb v ulici Karoliny Světlé v Jihlavě. Zde bude otevřen zbrusu nový čtyřletý maturitní obor Management sportu, kde budou moci žáci výborně spojit studium s fotbalem,“ uvedl vedoucí sportovních tříd FC Vysočina Mgr. Pavel Tvarůžek.

Obor bude obecně zaměřen na ekonomiku a podnikání s možností rozšířené fotbalové přípravy. Žáky čekají všeobecně vzdělávací předměty, odborné ekonomické předměty a profilující předměty (obecný management a marketing, management sportu, tělovýchova a sport – teorie a praxe). V rámci toho budou do rozvrhu zařazeny 4 hodiny praktické tělesné výchovy týdně (z toho 2 hodiny všeobecné sportovní přípravy a 2 hodiny specializovaného fotbalového tréninku) a další 2 hodiny teoretické části, věnující se sportovnímu tréninku a rozhodování se zaměřením na fotbal. Absolventi spolu s maturitním vysvědčením obdrží i „B“ licence pro fotbalového trenéra a rozhodčího, což je jedna z velkých výhod tohoto studia. Můžeme tak vychovat nejen kvalitní fotbalisty, ale i budoucí trenéry, rozhodčí či klubové funkcionáře a manažery.

Pro ty, kteří si netroufají na obor s maturitou, je připraven tříletý učební obor prodavač smíšeného zboží, kde bude rozvrh upraven tak, aby žáci mohli absolvovat dopolední tréninkové jednotky společně se studenty maturitního oboru.

Fotbalová akademie Vysočina nebude k dispozici pouze hráčům jihlavského klubu. „Přihlášku ke studiu mohou nejpozději do 15. února podat i další fotbalisté z regionu Vysočiny, kteří mají zájem o obchodně podnikatelské zaměření studia a o zkvalitnění a zintenzivnění svého tréninkového procesu. Navíc jsme připraveni do tříd začlenit i fotbalistky. Jejich studijní rozvrh bude vždy končit nejpozději ve 14:30, což jim umožní zvládnutí odpoledních tréninků v mateřských klubech,“ doplnil Pavel Tvarůžek. Právě jeho můžete v případě zájmu o další informace kontaktovat na mobilní telefon 605 558 907 nebo e-mail tvarda@seznam.cz.


 
Aktuálně

Vysočina si z Ústí nad Labem odváží 3 body!

V úvodním utkání druhého kola Fortuna národní ligy prohrálo Ústí nad Labem s Vysočinou Jihlavou 1:2. Na první branku zápasu se dlouho nečekalo, po rohovém kopu ji dal ve 13. minutě devatenáctiletý Fares Shudeiwa. Ústí ještě v nastavení snížilo na rozdíl jedné branky, ale víc Jihlava soupeři nedolila a odváží si 3 body! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu