22.03.2009, Miroslav Krieg - šéftrenér mládeže FC Vysočina

Karol Marko: „Do utkání jsme šli s cílem zvítězit!“

Karol Marko: „Do utkání jsme šli s cílem zvítězit!“Fotbalisté FC Vysočina velmi cennou výhrou v Hradci Králové jistě potěšili nejen své fanoušky, ale i trenéra Karola Marka. Jak jihlavský lodivod tento náročný duel viděl? "Do utkání jsme šli s jasným cílem zvítězit. Jsem rád, že hráči naplnili naše taktické záměry a trpělivě si pro výhru došli. Výkon samozřejmě nebyl zcela bez chyb."

 
Zejména v první půli nám chyběla mezihra a nechali jsme se přinutit k nakopávání míčů a množství osobních soubojů. Těch jsme dnes přesto dokázali hodně vybojovat a velmi dobře jsme domácí napadali. Když jsme však míč dali na zem a začali jsme kombinovat, tak byla převaha na naší straně. Vypracovali jsme si hned několik vyložených šancí a nakonec bylo naše úsilí odměněno.

Plány vám asi nabouralo zranění střídajícího Vyskočila, který odstoupil po pěti minutách na hřišti...

Naše záměry to určitě narušilo. Jeho zranění je nepříjemné, dle posledních zpráv jde o vykloubený loket. Za výhrou jsme však šli i nadále. Vsadili jsme na ofenzívu a do zápasu pustili mladíka Vydru, který nakonec po pěkné kombinaci s Urbanem na pravé straně odcentroval na jediný gól Simrovi.

Překvapili vás nějak domácí? Byla na jejich výkonu vidět velká snaha zvítězit?

Hradečtí hráči se skutečně velmi snažili o tři body a do utkání šli nadoraz. Byli na nás velmi dobře připraveni. O to cennější je naše výhra proti takto silnému a motivovanému soupeři.

Fanoušky jste asi překvapil zařazením Wintera a Karlíka do základní sestavy. Co vás vedlo k jejich nasazení a jak jste s nimi byl spokojen?

Jednoduše jsem se rozhodl složit základní jedenáctku takto. Karlík odehrál velmi dobrý zápas, byl platný nejen v defenzívě a já s ním mohu být spokojen. Totéž platí i pro gólmana Wintera, který podal spolehlivý výkon.

Nyní je třeba tři body z Hradce potvrdit i doma proti Ústí...

Vítězství z Hradce je určitě velmi cenné, ale stále se jedná o jeden z třiceti ligových duelů. Stejně kvalitně, jako jsme se připravili na Hradec, se nyní musíme připravit i na Ústí. Pohled do tabulky i poslední výsledky jasně říkají, že nás čeká velmi těžký protivník.

 

 

 

 
Související
Aktuálně

U19: Debakl v Plzni

Jihlavští starší dorostenci nedokázali překvapit na půdě plzeňské Viktorie a i přes dobrý výkon v prvním poločase si odváží vysokou porážku 7:0 (3:0). Dorostenci si i přes porážku drží 11. místo tabulky a v příštím kole se utkají v důležítém zápase se Slováckem. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu